| anonim_4396 a întrebat:

Am niste bubite de culoarea pielii in zona intima, atat pe penis, cat si pe testicule. Am inteles ca ar putea fi puncte fordyce. Nu am intretinut vreo relatie intima. Vreau sa stiu daca sunt inofensive sau sunt vreo boala. Ar putea fi ceva luat de la mare sau de la piscina? Va multumesc! Sunt baiat si am 13

Răspuns Câştigător
| Valentina8 a răspuns:

Buna! Ar trebui sa consulti un medic pentru o crema sau un unguent. Ar putea fi o infectie care desigur poate fi cauzata de la apa marii murdare. iar mai apoi n-ai facut dus. In general. germenii se gasesc pretutindeni.
Insa daca le ai de ceva timp. sau dificultati in a urina. ai si febra. trebuie sa te duci neaparat la doctor ca sa previ o oarecare problema serioasa. Vorbeste cu mama, tatal tau ca nu vor ramane indifirenti la situatie, si nici tu nu trebuie! Si inca ceva! Nu te trata singur acasa cautand pe net prostii/aberatii caci doar vei agrava problema.

| anonim_4396 explică (pentru Valentina8):

Le am de mult timp (cred ca de la 6 ani). Nu ma deranjeaza cu nimic, doar aspectul.

| Valentina8 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi un medic dermatolog pentru linistea ta

3 răspunsuri:
| Inpulse a răspuns:

Aceasi chestie am si eu