| tonyc7 a întrebat:

Buna seara. Am o curiozitate in privinta femeilor bogate.
Orice femeie bogata (si frumoasa) e interesata sa aiba relatie doar cu un barbat cel putin la fel de bogat ca ea?
Ati vazut femeie bogata (si frumoasa) care sa se indragosteasca si sa intre in relatie cu un barbat a carui situatie materiala e mai modesta?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, am vazut!
Uite cuplul de actori Demi Moore si Ashton kutcher, acum 10 ani cand ea era faimoasa si bogata, iar el un actoras mic, de duzina si saracut, care abia debuta in actorie.
A facut tot posibilul sa-i faca avansuri si sa o satisfaca pe Demi Moore, care s-a hotarat sa-l ia de barbat si datorita ei, cariera lui a urcat vertiginos.
Datorita diferentei mari de varsta intre ei, relatia s-a rupt la un moment dat, dar fiecare a obtinut ce si-a dorit, Demi a avut un "mascul" potent in pat, iar el a urcat rapid in cariera.
Ideea este ca, relatiile bazate pe bani sau interese, nu sunt fericite si mai devreme sau mai tarziu, se destrama.

| Freya1 a răspuns:

Au mai fost dar nu prea au durat relațiile.
E greu sa te obișnuiești cu luxul si dupa sa iti dai seama ca nu mai e la acelaș nivel.Ca degeaba faci tu bani singura ca femeie, O dată ce esti obisnuita cu un trai luxos si bani in plus gigel instalatorul iti cam sta in coaste.

| Catrice a răspuns:

Da,in telenovelele de prin 2000 și la țarăhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti curios sa vezi daca ai sanse la o femeie bogata, nebunule

| PaulCos a răspuns:

Cred ca venitul este ultimul de luat in calcul in acest caz. Pare a fi mai mult o problema de imagine, unde statutul valoreaza mai mult decat venitul lunar. Uneori "gigi instalatorul " ca sa citez de mai sus poate avea un statut inferior si ii poate "sta in coaste " unei doctorite stomatolog, nu? Dar asta e doar de statut, pentru ca daca socotim pragmatic cat are de cheltuit unul si altul pentru intretinerea afacerii sale am putea avea o surpriza. Hai sa coboram cu picioarele pe pamant! Uneori nu vedem padurea din cauza copacului din fata noastra. Ne orbeste Range Rover-ul sau ceasul de la mana sau pantofi ori parfumul celui ce il apreciem superficial ca fiind bogat(a) sau sarac(a). Cu atata superficialitate cum ar putea cineva sa vada adevaratul om din spatele portofelului, dar sa se mai si indragosteasca?! Apoi daca banii sunt o conditie, asta s-ar numi contract nu relatie.

| luffypk a răspuns:

Exista si cazuri de genul asta, insa, prea putine. Cred, totusi, ca ar trebui sa existe un echilibru intre ambii parteneri, ambii parteneri sa aiba venituri apropiate, ma indoiesc ca o femeie ar fi de acord sa intretina un barbat, ba dimpotriva, aceasta ar dori langa ea o persoana care sa se apropie de nivelul ei, ba chiar sa o depaseasca.