| Amalia1234567 a întrebat:

Buna seara! Am o intrebare, sunt f neliniștită. Am 20 de ani si am un ciclu menstrual regulat(28-32zile). Astăzi sunt in ziua 35, iar menstruația nu a aparut. Am avut contacte neprotejate pe 25, 26, 27 iunie(mentionez ca eram in prima zi de ciclu), cu ejaculare in exterior. Am facut acum cateva zile 2 teste de sarcina, unul seara, iar celalalt a doua zi dimineata. Ambele au iesit negative. Credeti ca exista vreo sansa de sarcina? Inainte de ciclul menstrual din iunie am luat o saptamana calciu(voiam sa imi intarzie, dar luna trecuta a venit la termen). Va rog, ati putea sa imi dati un raspuns?

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Un ciclu regulat are diferente de maxim +/- 1 zi.Atunci cand vorbim de diferente ce depasesc 2 zile, nu se mai poate considera un ciclu regulat.

Iar din moment ce CM este neregulat, sau cel putin, partial neregulat, nu este nimic deosebit sa apara astfel de diferente mai mari uneori.

Si doar ca idee, menstruatia nu intarzie de la calciu big grin

5 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

O sa ai o întârziere de vreo 10 zile ca te-ai panicat
Se mai întâmplă

| Teo29 a răspuns:

Fa un test de sarcina peste cateva zile.
Faceti-o protejat pe viitor.

| Amalia1234567 explică (pentru Teo29):

L-am facut de dimineata pe al treilea si a iesit tot negativ

| Teo29 a răspuns:

Exista mereu risc de sarcina, nu o mai faceti neprotejat.

| Amalia1234567 explică (pentru Teo29):

S-a remediat problema mea, se pare ca a fost doar o dereglare hormonală. Pe viitor nu mai vreau sa stau cu grija, asa ca o sa o facem protejat. Multumesc pentru raspunsuri