| iamgirlgirlgirl a întrebat:

Buna seara.Am o mare problema. Iubitul meu imi spune ca ma iubește dar eu nu am imcredere in el. Mi-e frică să nu mă înșele.Suntem impreuna de 1 an si jumatate. Cum pot scapa de neîncredere, frică și gelozie?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

Teama ta poate fi apreciata sau considerata ca fiind cu totul nejustificata, da pana in prezent in cei 1 an si jumatate de relatie, NU ti-a oferit motive certe si reale de a-lsuspecta de infidelitate. Probabil ca esti afectata psihic de cea mai perfida boala si anume de gelozie, dar esti incapabila sa recunosti ca de fapt acesta este motivul real. Incearca sa-ti schimbi atat gandirea cat si comportamentul actual, pentru a nu strica relatia. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Stai și analizează trecutul vostru împreună, toate semnele că te-ar putea înșela și cele că nu, vezi care predomină și alege varianta rațională. și eu sunt destul de geloasă fără motiv dar stau și analizez și mă gândesc că de ce ar face-o, că nu mi-a dat niciun motiv, mereu când am crezut că e asta de fapt era altceva și tot așa, n-am niciun motiv să alimentez asta și atunci o înlătur. Trebuie doar să găsești contraargumente la gelozia asta ca să realizezi că e stupidă și nefondată.

| ania a răspuns:

Dacă nu vorbește de căsătorie e normal să nu ai încredere.

| Sofer a răspuns:

Dacă îți arată că te iubește, nu ai de ce sa îți fie frica ca te înseala.

| Ely1234567 a răspuns:

Daca nu ti-a dat motive nu ai de ce sa-ti fie teamă

| eufaraeucueu a răspuns:

V ați tras o prea mult și s-a plictisit de tine

| ANONIMAk98 a răspuns:

Ce te-a facut sa nu ai incredere in el?

| ANONIMAk98 a răspuns:

Ma refer ai observat ceva ciudat la el?