| helloitsme a întrebat:

Am o mica dilema. Acum cateva zile am avut sansa sa vorbesc in sfarsit cu baiatul de care-mi place. Nu stiu cum s-a intamplat, dar a fost dragut, ne-am inteles bine, am ras etc. Ziua urmatoare ne-am intalnit din nou intamplator si iar am povestit si a fost totul super ok, mi-a zambit, m-a privit asa frumos. Tot in ziua aia mi-a si trimis mesaj si am discutat.
In schimb de atunci au 2 zile in care nu mi-a mai dat niciun semn, nu mi-a mai scris, nimic. La scoala imi zambeste si ma saluta dar atat. Am auzit ca le-a zis prietenilor lui ca are o parere buna despre mine, dar nu inteleg de ce nu-mi mai scrie. Oare sa-si fi pierdut interesul asa repede? Sau asteapta sa-i scriu eu prima? Nu inteleg.
Deja tind sa cred ca am fost doar o mica pasiune pentru el, ca mi-a povestit si ca nu se ataseaza repede si chestii de genul.
Sa fie asta doar un fel de a ma pune pe jar?
Va multumesc, orice parere e binevenita.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Poate ca da, vrea sa vada cum reactionezi si tu.

| helloitsme explică (pentru Emilian65):

Pai si daca nu reactionez nicicum? laughing

| justadream94 a răspuns:

Posibil sa doreaasca sa fiti doar amici..sau sa fie chiar timid

scrie-i tu...fa-l sa te ajute la anumite lucruri asa incat sa petreceti timp impreuna sau macar sa vorbiti

poti incepe asa.ii dai mesaj. vreau sa fac un experiment te oferi voluntar? si ii pui tot felul de intrebari ..si scopul ar fi nu stiu. poate fi orice..sa vezi in cat timp vor disparea elefantii(adica sa fie unul amuzant fara logica) sau unul pe bune sa vezi cum gandesc baietii---il cunosti mai bine si va apropie

sau sa te ajute la ceva asa incat sa va intalniti

si daca vrea sa fiti doar amici il poti face sa te placa..asta e ideea. daca il placi trebuie sa il cuceresti, nu? poate deja ai facut-o.dar pluseaza, mergi spre el mai mult, dar atentie sa nu pari disperata
daca te ajuta cu ceva da-mi fb lui pe chat si iti spui cum sa il abordezi mai usor

| helloitsme explică (pentru justadream94):

Nu sunt genul care sa scrie prima, niciodata n-am fost in pozitia in care sa trebuiasca sa abordez eu baietii. Felul in care s-a uitat la mine nu-mi spunea ca vrea sa fim doar amici, insa nu stiu de ce nu ma cauta.

| justadream94 a răspuns (pentru helloitsme):

Conteaza ce gen esti? sunt oameni care nu cred ca au sanse la persoana pe care o plac,daca crezi ca e o sansa sa te placa si tu il placi nu mai pierde timpul. uita de tot, traieste-ti viata asa cum vrei. daca vrei pe cineva langa tine, adu-l langa tine, nu astepta sa vina el, poate ti-l ia alta

poate e timid omu' sau poate cumva crede ca l-ai respins.

nu ai nimic de pierdut

| user999 a răspuns:

Asa sunt baietii! Nu sunt la fel de atenti ca fetele =) Nu cred ca ar trebui sa-ti faci asemenea impresii deodata! Baietii uneori se joaca cu sentimentele fara sa-si dea seama sau sunt timizi