| Alina249 a întrebat:

Am o mica problema. Am o relatie cu un baiat de cateva luni bune. totul a fost perfect intre noi, dar de la o vreme ne certam foarte des si se enerveaza repede..Pe langa asta, imi cere sa ma schimb. Totusi, daca ma iubeste, de ce mi-ar cere sa ma schimb? Eu nu mai vreau certuri, sunt satula pana peste cap. Ce sa fac sa nu mai fie atatea certuri?

8 răspunsuri:
| 89080 a răspuns:

În orce relație, mereu persistă certuri, pur si simplu treceti impreuna. Tu incearca sa te schimbi, deoarece daca el te iubeste, atunci vrea sa te schimbi, tot pentru binele tau, nu? Incercati sa gasiti iesi din situatie impreuna, daca va iubiti si doriti sa aveti o relatie de lngă durată. Baftă!

| foxi a răspuns:

Schimba partenerul!

| Felys a răspuns:

Cred ca se apropie sfarsitul relatiei, posibil sa se fi plictisit de tine daca iti ccere sa te schimbi, nu te mai considera suficient de buna pentru el, resemneaza-te si pune punct unei relatii stresante

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Ce anume iti cere sa schimbi la tine?

| Alina249 explică (pentru MandrilaVasileRadu):

Comportamentul.

| Ioana_Alina_1995_FblC a răspuns:

Parerea mea e ca s-a cam plictisit de persiana tabig grin nu zice nimeni se mai cearta omu dar cand e vorba ca deja sunt zilnice atunci el nu mai stie ce vrea...parerea mea

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Renunta la relatie. Un partener care se enerveaza cand intervine o situatie stresanta intre voi, mai tarziu te si bate. Daca isi arata nervii in fata ta e clar ca nu te mai respecta, s-a saturat de tine, dar cel mai rau probabil crede ca e normal sa fii a lui, crede ca te merita. Unii in situatiile astea iau o pauza, de cele mai multe ori se impaca, revin certurile, iarasi iau o pauza... si cred ca asta e iubire. Eu zic sa pui punct relatiei. Nu are dreptul sa-ti ceara sa te schimbi, atat timp cat tu asa erai cand a inceput relatia. Ai grija de tine, si nu pierde timpul in situatii stresante, odata si odata tot o sa se termine, si vei regreta timpul pierdut.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru Alina249):

Si dupa parerea ta, ai un comportament ok?