| Marius925990 a întrebat:

Am o problema de ceva timp cu iubita si nu ii dau de cap. avem aproape 3 ani impreuna dar deja de un an nu mai simt ca vrea sa facem sex.ma refuza sau imi da de inteles ca nu vrea.am tot vorbit si a zis ca a devenit plictisitor (problema aici e ca am venit mereu cu ceva nou ce nu a vrut sa incerce dupa care m-am rezumat la ce a vrut ea) cine s-o mai inteleaga? Daca o refuz eu se supara dar daca ma refuza ea zice: de ce te superi?
Am refuzat-o si eu si nu mai vreau sa fac sex cu ea, poate daca o las linistita se mai schimba ceva mai tarziu. De fiecare data cand incercam sa facem ceva gaseste un moment sa spuna ceva de genul "of bine..hai sa facem" de parca e convinsa ca la piață. Sincer dispare tot cheful meu cand aud prostiile astea. Erecita mi s-a taiat de cateva ori dar nu se supara.
Ca sa intelegeti nu facem sex decat de 2-3 ori pe luna (1 data vrea ea si 2 insistente de ale mele)
Vreau o viata sexuala normala. 2-3 ori pe sapt. Desi i-am spus asta de nenumarate ori ei i se pare ca a schimbat ceva dar facem de 3-4 ori pe luna.

Nu mai stiu ce sa incerc sa fac...despartire probabil

19 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Poate o mai face cu altul si e satula, am mai intalnit cazuri.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil nu stii sa o satisfaci si ca atare, este plina de frustrare si neplacere.

| LoveSleep a răspuns:

Ignoră faptul ca nu vrea ea si preocupa-te s-o faci să vrea. Primul pas e să arati bine, ca daca esti un burtos n-o sa exciti pe nimeni, cu atat mai mult o tipa care te-a vazut deja dezbracat de o gramada de ori si nimic nu mai e o surpriza pentru ea.
Mergi la sală si munceste din greu sa arati bine ca sa stii ca ai scapat de o parte din problemă. Ce mai ramane e cum o abordezi si cum o faci sa vrea sa faca sex cu tine.
Aici ai mai multe posibilitati. La ambele pornim de la premisa ca tu arati bine.
1. O iei prin surprindere. Indiferent daca ajunge acasa de la munca sau va treziti sau sunteti la ai tai la cina, trebuie s-o iei prin surprindere, ca daca o intrebi cum zici ca faci, e clar ca n-o sa vrea. Tu nu trebuie sa o convingi, trebuie sa o exciti.
Deci sa presupunem ca vine de la munca (si nu a avut cea mai proasta zi din an). O intampini la usa, ii arunci pungile de la lidl, o saruti, o iei in brate si incepi sa-i bagi mainile pe sub tricou si incepeti efectiv sa faceti sex acolo. Stiu ca nu suntem intr-o telenovela spaniola, deci probabil prima ei reactie o sa fie "sunt obosita, lasa-ma, bla bla". Nu o bagi in seama si continui, vezi totusi sa nu o violezi acolo, te opresti daca se zbate laughing Desi nu ar trebui sa se intample asta, oricat de obosita ar fi, sunt sigur ii dispare toata oboseala daca ii bagi mana in chiloti. Nu te grabi sa te simti tu bine, nu fi taran, fa-i oral si ia-o incet.

Acum ca te-am invatat cum s-o f i pe gagica-ta, o sa-ti spun ce faci in caz ca refuza.
Nu faci nimic, incerci in alta zi. Poate a avut o zi naspa, poate i-a murit bunica, nu ai de unde sa stii. Iti iei o alta zi si faci la fel, doar ca nu in acelasi loc. De data asta nu trebuie sa o asaltezi asa rau, poti sa o atingi putin pe mana, sa te plimbi cu degetele acolo, sa-i faci masaj si tot asa pana vezi ca incepe sa se excite. Principiul e acelasi, o surprinzi, o exciti.
Daca nu merge nici de data asta, ai doua posibilitati.
1. Metoda sa-i zicem "nu-iamea". Cum ii spune si numele, nu-i-a mea, am auzit-o pe undeva parca, nu-mi sari in cap. Deci. Incerci sa o exciti, sa faci sex cu ea, iar ea te respinge. In momentul ala, te ridici si faci altceva. Stai pe laptop, te joci, mananci, bati cuie, orice. Nu-i arata ca esti suparat sau ofticat, vorbeste normal cu ea. Dupa cateva minute, te apropii de ea, si faci acelasi lucru. Daca te respinge iar, te opresti iar brusc si o ignori (fizic). Faci asta de cateva ori, pana in momentul in care nu o mai bagi in seama. Ii raspunzi sec, dar nu in asa fel in care sa creada ca esti ofticat. In momentul ala, ea o sa se intrebe ca de ce nu mai insisti si o sa vina la tine, iar pana la urma o sa faceti sex. Asta e un fel de teorie dubioasa, s-ar putea sa mearga daca o si personalizezi putin.
Daca nu merge asta, a doua zi iesi in primul club si faci sex cu cine ai tu chef (adica cu cine reusesti sa agati).
Dupa care ii spui "Marinela, am fost ieri in club si am facut sex, chestie pe care o s-o fac de fiecare data cand tu o sa ma refuzi fara un motiv intemeiat. Daca vrei sa ramai, esti bine-primita, daca vrei sa pleci, salut. Dupa care o sa turbeze, dar tu nu o bagi in seama.

Daca vorbim despre motivele pentru care nu face sex cu tine, e fie ca esti gras- am rezolvat cand am stabilit ca ai mers la sala(nu o data, banuiesc ca e de la sine-inteles), fie ca esti praf la sex sau nu-i oferi nicio placere - am rezolvat cand ti-am zis sa o exciti, sa o iei prin surprindere si sa te axezi mai mult pe ea. Ce ar mai putea fi si nu am rezolvat, e ca nu face sex cu tine pentru ca nu te mai place sau pentru ca are deja un alt tip.
Daca nu are pe altcineva si te apuca moralitatea si crezi ca e ok ca mai intai sa va despartiti si apoi sa faci sex cu altcineva, ai perfecta dreptate. Dar nu e cazul aici. Gandeste-te ca ii faci un favor atat ei cat si celui cu care va fi in viitor. In momentul actual ea crede ca e ok sa nu faci sex aproape deloc si ca cineva o sa stea cu ea si-o sa se masturbeze noaptea cand ea doarme. Esti oarecum obligat s-o aduci cu picioarele pe pamant.

| Marius925990 explică (pentru LoveSleep):

In primul rand multumesc de raspuns si interes.

Problema este ca nu arat rau si merg la sala de mult.nu eram gras nici inainte deci asta pica.
De satisfacut o satisfac de fiecare data si de obicei tin mai mult decat are ea nevoie.chestia e ca spune ca simte o usturime usoara in privinta careia nu face absolut nimic. A zis o data, de doua ori si intr-un final m-am saturat de scuza asta.ok, am inteles cat a fost cazul dupa care daca ea nu face ceva eu ce sa ii fac?
Chestia cu luatul prin surprindere e buna, am incercat in baie si a zis ca nu aici(si mi-a pierit cheful) dupa care a mers in dormitor si m-a chemat si a vazut ca o nu o bag in seama si s-a gandit sa zica: profita cat ai ocazia. dupa care s-a suparat.

Alta chestie e ca daca incerc ceva doar eu ma implic, ea sta ca un lemn si cand vezi iti piere cheful.doar daca are ea chef se implica si asta o data pe luna.

| LoveSleep a răspuns (pentru Marius925990):

Insista sa mearga la medic cu problema aia, probabil de la aia i se trag multe. Daca nu vrea sau daca nici dupa asta nu se inbunatateste situatia, ar trebui sa vorbesti cu ea serios, nu stiu in ce masura ai facut-o deja. Spune-i ca o placi si ca nu vrei sa termini o relatie de 3 ani asa usor, dar daca nu va rezolvati problema o sa sfarsiti despartiti. Daca ea pur si simplu nu vrea acum, la probabil 20 si ceva de ani, iti dai seama ca in viitor n-o sa vrea aproape deloc. E clar ca va pierdeti amandoi timpul, la un moment dat o s-o inseli sau n-o sa mai suporti si o sa va despartiti oricum. Ok ar fi sa o faceti doar dupa ce discutati si ajungeti de comun acord ca nu se mai poate face nimic.
Desi nu cred ca o sa ajunga nicaieri. Din cate vad tu esti destul de deschis (in mai multe privinte) la capitolul sex, iar ea prin asta vede o chestie robotica care o face doar pentru ca "tot insisti", sau pentru ca sa ramai langa ea. Chiar daca isi rezolva problemele si faceti mai mult sex, o sa ajungi in aceeasi situatie, pentru ca dupa ani o sa iti doresti altceva iar ea tot ceea ce va fi dispusa sa faca va fi sa stea intinsa in pat. Nici n-ati ajuns la fazele alea in care are 35 de ani si nu isi mai suporta corpul si incearca sa evite sa ti-l arate macar.
Chestia cu profita cand ai ocazia iti arata exact ce crede ea despre sex. Ca e ceva prin care te multumeste pe tine, cum am zis mai sus.

| Marius925990 explică (pentru LoveSleep):

Ai spus exact ce ma gandeam si eu. exact cu cuvintele alea mi-a spus si ea.pentru ea sexul e ceva robotic, o face pentru mine, simte ca are o datorie si o face sa nu ma supar. chiar naspa problema...nu doresc nimanui.in rest ne intelegem si imi pare rau de relatie.este o tipa la locul ei(sigur cu defecte si calitati pe care le accept dar asta cu sexul nu o pot accepta la nesfarsit).am tot vorbit si mereu spune că se schimba, ca nu e normal dar niciodata nu se schimba nimic.

| antiqque a răspuns (pentru Marius925990):

Gasesti una care vrea de cate ori vrei si tu, problema rezolvata.

| sofisis a răspuns (pentru Marius925990):

Ia Anticonceptionale?

| Vvistula a răspuns (pentru Marius925990):

E grav daca sta ca lemnul

| Realli a răspuns (pentru LoveSleep):

Cercetătorii au descoperit faptul că femeilor, le plac bărbații cu un pic de burtă!?

| Realli a răspuns (pentru Marius925990):

Am întâlnit și eu lemne!? Stai cu ea de vorbă mai serios, și luați o decizie! Sănătate!

| LoveSleep a răspuns (pentru Realli):

Da, pentru ca ele se cred urate si au complexe cand vad ca tipul arata bine. Sau au burta si vor sa aiba si ei putina, ca sa nu se simta naspa.

| Andreeush a răspuns:

Într-o relație este foarte importantă comunicarea.
Încearcă să vorbiți, să vedeți cum puteți să vă rezolvați problemele.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Bună
În sitoatia fetei m-am aflat și eu cu iubitul meu, însă eu eram conștientă de comportament ul meu.

Problema era ca iubitulbmeu nu ma satisfăcea în pat, și ca scap de el îl respingem total, însă am avut discuți deschise cu el pe tema asta și am rezolvat. Nu am vrut sa pierd o relație de ani buni asa pentru o chestie care putea fi rezolvata ca doi oamenii maturi.
La ia este monotonia, adică s-a plictisit în de tine, de gesturile tale. Parca ar vrea ceva nou.
Însă s-ar putea sa fie și iubirea la mijloc. Poate nu are sentimente pentru tine de te respinge total.
De cě sa pierzi ani buni cu cineva care face sex cu tine forțat.
Dacă te iubea făcea dragoste în fiecare moment.
Eu zic sa discuți cu ia și sa va puneți de comun acord.
NU are rost sa stai cu o persoană care nu te mai iubește.

Nu cred ca tu ai vreo problema.

| Plato a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Nici el n-o iubeste, nu e vreo victimă.

| Realli a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Ea!

| GirlOnline81 a răspuns:

Daca iubita ta refuza sa faca sex cu tine, este foarte important ca tu sa intelegi un adevar brutal, dar onest: nu se mai simte atrasa de tine.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Frate,in primul rand ceea ce vrei tu ii sa o recuceresti. Igiena : on point, adica sa fi perfect curat, sa mirosi bine. Cine stie. Poate nu ii place cum mirosi sau ceva. Dupa aceia, sa nu o obligi, ii trece tot chefu si se simte obligata.Trebe sa faci femeia sa vina atrasa la tine,cumpara-i cu buchet de flori, ia o sampanie, va uitati la un film. Incepi cu saruturi usor de gat, mana pe picior, o exiciti, altfel n-ai cum sa o atragi la tine sau sa o faci sa vrea.Cand vine momentu sa o faceti dai tot ce ai mai bun din tine, ii faci si oral laughing Tot ce e posibil ca sa o satisfaci si iti garantez ca se intoarce la sexu tau in 4 labe. Trebuie sa stiti cum sa luati femeile. Si mereu sa te porti frumos cu ea. sper ca te-am ajutat

| Remus16 a răspuns:

Cumpara-i florii sau daca vrei sa te placa mai mult. Fatala:un catel blond