| matyly a întrebat:

Am o problema si as avea nevoie de niste sfaturi. Am un prieten. 18 ani aproape iar eu 17. Problema este ca nu prea vorbim..adica vorbim pe mess sau pe facebook, dar nu asa mult pe cat as vrea eu. Nu ma prea suna. mereu e ocupat este la fotbal sau este cu prietenii lui. Ideea e ca sunt orgolioasa si daca nu ma suna el..eu nici atata. I-am explicat aceasta situatie..adica i-am spus ca trebuie sa sune mai des. Si a spus ca se revanseaza. Zis si facut si acum e la fel.dar ma suna de 2 ori si vorbim 2 minute oh go on.E aiurea. Am fost certati ceva timp, de curand ne-am impacat. Astept o parere  Multumesc. Stam la 10 km unul de celalat, dar ne vedem des.

20 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Spune-i ca nu este suficient.Ia o masura! Spune-i ca-ti doresti sa vorbiti mai mult la telefon.Sa fim sinceri cat de mult dureaza sa suni pe cineva 10 minute?

| matyly explică (pentru lolly):

Mereu ii spun asta. Spune ca se schimba si bla bla bla oh go on. Daca stiam ce sa fac nu mai scriam aici.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Pai nu tine la tine asa cum ti-ai dori tu...adevarul trebuie acceptat

| onasis1961 a răspuns:

Păi sunteţi prieteni sau iubiţi? dacă vă vedeţi destul de des cum spui, ce rost are să vorbiţi mult şi des la telefon?

| matyly explică (pentru onasis1961):

Bineee. destul de des adica nu in fiecare ziiiii happy. Totusi sunt 10 km happy

| briosicabriosel a răspuns:

Buna, pai daca de curand v-ati impacat poate ii ia ceva timp pana se "reacomodeaza" cu tine si poate de aceea este asa distant, mai asteapta putin si suna-l si tu, nu astepta totul de la el. vorbiti prin mesaje, daca vezi ca nici asa nu se "schimba" atunci nu este prea bine... sper sa te fi ajutat raspunsul meu, toate cele bune

| matyly explică (pentru briosicabriosel):

Sincer eu am vorbit si cu prietenii lui. Si spuneau sa fiu indiferenta. El asa este nu prea vorbeste la telefon bla bla. nu are obiceiul sa sune. Dar cred ca si tu si toti de aici, iubim sa vorbim cu cineva sau mai ales daca avem ceva probleme sa avem la cine spune happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai (ca sa fiu in trend cu antevorbitorii mei), esti cam pretentioasa. Din moment ce tu esti orgolioasa, ti se pare normal ca el sa te sune, pentru ca daca tu ai un defect e datoria lui sa il corecteze. In primul rand, daca eram in locul lui, nu te mai sunam deloc, nu doar 2 minute. Cine vrea sa aiba o iubita care asteapta totul de la partener fara sa ofere nimic si se mai si leaga de chestii atat de neimportante cum ar fi ordinea in care sunam!?

| matyly explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt prtentioasa! Pur si simplu m-am saturat sa il sun si eu. si am decis sa fac asa pe "suparata". NU vreau sa sune doar el, dar zic eu ca macar de 2-3 ori poate sa sunewinking

| LittleMe a răspuns:

Pai problema sta in felul urmator. Ai precizat tu ca de curand v-ati impacat. Daca tu ai fost cea care a initiat impacarea, el a acceptat probabil pentru ca astepta ceva de la tine. Daca el a fost cel care a inaintat cu impacarea, la fel, asteapta ceva de la tine. Ceea ce tu nu i-ai dat....si nu, nu m`am referit sa i te oferi. Iti propun un test: suna-l numai tu, fi tu cea care preia initiativa si joaca rolul de fata geloasa timp de 3-4 zile. Daca vezi ca nu da nici un rezultat, scoate boul din inima ta ca degeaba il ai acolo. Probabil el s`a impacat cu tine doar ca sa te plictisesti de el si sa nu il mai cauti intr-un final. Eu sunt baiat, si daca as fi prietenul tau in acest caz, orgolios fiind, in cateva zile mi-as axa mai mult atentia asupra ta. Eu zic ca ar merge acest "test" insa tu trebuie sa faci un pas. Daca faci acest pas, dandu`i papucii il faci inapoi si nu ti se "pateaza" caracterul, te inveti doar sa il alegi pe cel mai bun. Sper ca te-am ajutat. happy

| matyly explică (pentru LittleMe):

Deci. El m-a "corupt" sa ne impacam. Il sun si eu dar crede-ma ca deja ma plictisesc. si am spus sa las asa sa vad cat timp nu suna... suna dar nu asa cum imi doresc. Merge la sala sau joaca fotbal sau este afara..deci chestii de genul acesta care sunt pe primul loc happy.

| LittleMe a răspuns (pentru matyly):

Ce rost mai are sa te chinui? Nu are rost sa lupti pentru o iubire din partea lui ca nu o vei avea... Ai 17 ani, esti tanara, frumoasa, nu trebuie sa te rezumi doar la el, ca poate pe langa tine sunt altii care te-ar pretui mai mult decat cel cu care esti acum. Deschide bine ochii draga :*

| matyly explică (pentru LittleMe):

Iti multumesc foarte mult happy. Si te astept pe privat sau pe mess big grin. Sa vorbim ca mai am nevoie de ajutor :*

| LittleMe a răspuns (pentru matyly):

Nu ma lasa sa iti dau mesaj :-s Id`ul meu e teso.eugen happy

| Nim3niAltul a răspuns:

Daca nu te suna si nu vrea sa vorbeasca cu tine inseamna ca nu ii pasa, sincer am 15 ani si nu o sun pe iubi ca sunt timid dar aici nu se pune problema vorbesc pe mess cu ea 7-8 ore pana la 4 dimi si la telefon 2-3 ore.totusi aveti 17 respectiv 18 ani el cel putin ar trebui sa gandeasca putin daca vrea o relatie cu tine. Fotbalul si iesitul cu prietenii le pune in fata ta? halal baiat pot sa spun. eu niciodata nu am facut asta, si nu ma laud dar vreau sa dau lectie si altor baieti care sunt mai mari...in concluzie: daca el nu te suna nu o fa nici tu, daca mai continuie mult poti sa ii dai papucii, nu te merita nici 0, 1%, succeshappy funda?

| lulutza13 a răspuns:

Noi la varsta aia eram lipiti unul de altul, si el saracul nu stia ce sa mai faca sa fiu fericitahappy.Asa ca din experienta mea proprie..nu imi place cum suna.

| matyly explică (pentru lulutza13):

Un sfat ceva big grin. Astept.

| lulutza13 a răspuns (pentru matyly):

Ideea este ca daca acum cat sunteti atat de tineri nu simte nevoia sa fie langa tine des si prefera fotbalul si prietenii..eu zic ca ar trebui sa ii spui direct ca ori ca tine ori la revedere.De ce zic sa fii asa de transanta, pentru ca atunci o sa vezi exact ce o sa aleaga.Si daca zice ca o sa se schimbe si nu vezi vreo schimbare ii zici frumos papa si treci la altul.Nu merita pierderea de timp cu un baiat care nu iti acorda atentie si timp.Probabil ca nu ii arde de relatii serioase.E bine atata timp cat atunci cand are chef are pe cine pipai si in rest isi vede de ale lui si de tine uita imediat ce fiecare se duce la casa lui.

| matyly explică (pentru lulutza13):

Iti multumesc mult. :*

| Bogdannnnnnnnnnnnnnn a răspuns:

Pai intreaba-l daca vrea sa fie cu tine sau pur si simplu sa ramaneti la stadiul de amici. Nu poti amana inevitabilul pana la infinittongue.