| Anna667 a întrebat:

Bună seara! Am o usturime de nesuportat în timpul actului sexual și precizez ca nu am ciclu neregulat și uneori mi se inflamează ovarele, va rog niște păreri despre ce as putea sa iau pana trece epidemia asta și sa pot merge la un control, ar fi ok sa folosesc ovule?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa incerci sa folosesti una din urmatoarele tratamente :
-- Ovule vaginale Canesten-Gyn (4-6 ovule folosite seara), in combinatie cu Clotrimazol crema 1% pe intreaga zona a vulvei. Se pot folosi si ovulele vaginale Cervugid, Zifex.
-- Pentru tratarea candidozei vaginale dar si in cazul infectiei si inflamarii ovarelor, se poate folosi tratamentul cu Fenticonazol (Lomexin) de 600 mg sau 1000 mg, ovule vaginale folosite in doza unica seara (la nevoie se poate repeta tratamentul la 3 zile), in combinatie cu unguentul Clotrimazol crema 1% aplicat pe intreaga zona a vulvei

1 răspuns:
| Heavenonearth a răspuns:

Ai infecție! Mergi la un control!