| Ana9220 a întrebat:

Bună seara, am și eu câteva intrebari. De ceva vreme am observat ca burtica mea a inceput sa crească iar de vreo 2 zile simt miscari bruște sub buric un pic mai jos de vreo 3-4 ori pe zi.Ar putea fi vorba de o sarcina? Și tatele le simt mai mari și mai grele am și stări de somnolenta, după mine as dormi toată ziua, am uneori grețuri de la anumite mirosuri...Dar problema e ca am fost regulat pe ciclu. Ar putea fi vorba despre o sarcina?

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

De ce nu faci un test de sarcină?

| Crackman a răspuns:

Daca ai ciclu regulat, clar nu esti insarcinata.

| Ana9220 explică (pentru Crackman):

Problema e ca mai am doi copii la amândoi am avut ciclu regulat...mama mea la fel a fost...

| Goete a răspuns (pentru Crackman):

A fost regulat pe ciclu nu inseamna ca are ciclu regulat

| Crackman a răspuns (pentru Ana9220):

Nu stiu, cel mai bine intrebi un specialist

| marius400 a răspuns (pentru Crackman):

Nu are nici o treaba...ciclul ii poate veni si peste sarcina...mai documenteazate

| Maia55 a răspuns:

Pai noi sa știm? Sa ghicim dacă ești sau nu? e corpul tău, tu te cunoști cel mai bine. Plus ca nu ai dat detalii dacă ai avut act sexual protejat sau nu, dacă a ejaculat sau nu. Dacă luna anterioara ai avut menstruație și sa zicem prin absurd ca ai fi însărcinată este exclus ca să simți mișcări. La o luna de zile nu se mișcă nimic, este încă un embrion. Copilul trebuie sa se dezvolte ca să miște, nu știu exact lunile dar cred ca aproape de 7-9 luni. Posibil sa îți vina menstruația și de aceea sa ai sânii mai mari și grei.

| Ana9220 explică (pentru Maia55):

Acum 4 luni și jumătate am avrut act sexual neprotejat cu sotul el e plecat din tara și da am scris ca am fost pe ciclu. Mai am 2 copii și la amândoi am fost peste sarcina la primul pana la 4 luni la al doilea pe tot parcursul sarcinii