| alexandrumarcu32 a întrebat:

Buna seara,

Am si eu niste dileme in legatura cu o tipa. Amandoi avem 20 de ani. De curand s-a despartit de un tip si eu am aparut in viata ei, de vreo 2 luni. Ne-am apropiat neasteptat de rapid unul de altul, in urma cu o saptamana a fost ziua mea, am fost plecati toata ziua doar noi doi, nimeni nestiind nimic. Nici noi nu stim ce e, probabil ca o relatie dar ea "are o temere" sa o faca publica. Mi-a spus sa am rabdare, ca e nevoie de timp. Imi spune ca ma iubeste, e atasata de mine cand suntem amandoi...dar sunt momente cand e si rece, indiferenta, ca orice femeie, probabil...tin la ea si ne-am cam indragostit reciproc. Ieri mi-a dat mesaj ca in timpul sesiunii o sa stea acasa, ea fiind cazata la camin si datorita distantei nu vrea sa ma raneasca sa nu ne intalnim, ceea ce a cam si facut in ultimele 4-5 zile. A zis ca cel putin pe moment vrea sa "ramanem prieteni", ca are nevoie sa fie singura. Tot ieri a sters si pozele cu fostul de pe Facebook, fiind sau nu o coincidenta. Ce este de facut? Eu nu ma simt deloc ok de cand cu "vestea asta" si n-as fi -capabil- sa imi caut alta fata. Maine o sa ma intalnesc cu ea si o sa vedem ce e de facut, sper sa nu ma raneasca si sa imi dea "pumni in cap". Eu sunt in stare sa o astept, daca stiu ca n-astept in zadar.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fetele/femeile care iubesc cu adevarat si sincer NU sunt reci, dimpotriva, sunt afectuoase, sunt intereate sa fie prima pe FB-ul tau sa vada lumea ca esti cu ea...si tot asa. Deci, ceva este putred in comportamentul ei...
Ce vrea fata asta, cu pauzele, cu "amanarea anuntului" si restul, mi se pare ca ascunde ceva, ori nu esti ceea ce cauta ea, si nu vrea sa anunte inca relatia, ori inca este in relatie cu celalalt.
Joaca ei nu-i serioasa i nici cinstita fata de tine!

| alexandrumarcu32 explică (pentru Violleta2022):

Dar daca poate nu era sigura pe mine si din pricina asta nu a vrut sa fie totul public, mizand pe faptul ca poate nu suntem compatibili? Daca frica asta i s-a accentuat odata cu distanta fizica dintre noi, nevazandu-ne de zile bune?! Nu stiu, mi se pare complicata treaba. Azi o sa lamurim lucrurile.

| octav005 a răspuns:

In fine. si care e intrebarea?

| LexiEla a răspuns:

Daca o iubesti, asteapta sa decida ea ce vrea. Daca nu are nevoie de o relatie momentan si te roaga sa o astepti, e super bine pentru tine. asta inseamna ca are nevoie sa se "refaca" si sa fie ea insasi, ca apoi sa se dedice tie cu totul. Asteapta sa puteti discuta

| alexandrumarcu32 explică (pentru LexiEla):

Daca o sa ma uite? Exista si varianta asta...

| LexiEla a răspuns (pentru alexandrumarcu32):

Daca te uita inseamna ca nu a tinut la tine si poti sa.ti continui viata

| DroIja a răspuns:

Moartea căprioarei