| Andrei100000 a întrebat:

Bună seara! Am și eu o întrebare, din cate câte am observat în viața reală multe fete și femei sunt curve, va place sa va bateți joc de băieți și sa vorbiți și sa ii înșelați cu mai mulți băieți. De ce faceți asta?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Pentru ca nu le analizati inainte de a intra intr-o relatie cu ele si a va pune increderea in ele.
Asuma-ti ce alegeri faci. Daca esti pe sistemul,, prima venita, prima servita" normal ca ti-o iei. Fii si tu atent la ea. Daca nu o vezi stabila emotional, nu te bagi intr-o relatie cu ea, simplu. Eu nu am sa le insult, nu rezolv nimic. Intr-adevar, nu e frumos si nici nu sunt de acord. Dar si voi sunteti prosti ca le alegeti si dupa aia va plangeti de o alegere pe care TOT VOI ATI FACUT-O DE BUNA VOIE! Asumati-va ca ati gresit la dracu' s-o ia de treaba.
Si in plus, cand e vorba de inselat, toti arata cu degetu spre persoana care a inselat, insa la cea care a fost inselata nu. Nu se intreaba nimeni,, ba da oare de ce a plecat"
Si in puii mei, va comportati ca niste copii care li s-a luat o jucarie. Nu cred ca tu ai semnat un contract cu fata aia precum ca iti ofera garantie ca sta cu tine minim 1 an si dupa ea nu a mai respectat contractul. Sunteti atat de penibili unii...

37 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Măi, ce să îți povestesc...
De unde să încep oare?
Degeaba atâta lamentare ieftină și penibila. Nu mă mai obosesc să "luminez" bărbați absurzi cu anestezie la nivelul unitătii centrale.
Eu una, nu mi-am bătut joc de vreun bărbat. Îti spun cât se poate de sincer.
În schimb am avut experiențe cu bărbați, unde eu eram oarecun bătaia lor de joc.
Și vreau să îți spun faptul că, în continuare aș putea să mai fac parte din asemenea relații.
Recunosc însă, ca nu mai am parte de așa zise relații si bărbați toxici, dar asta pentru că nu permit cuiva să mă desconsidere în ultimul hal.
Pe de alta parte, am refuzat anumiti bărbati, pe motiv ca nu mă simteau atrasă de ei. Dar repet faptul că nu mi-am bătut joc vreodata de vreun bărbat.
Singura greseala pe care am comis-o în raport cu barbatii, se rezumă pe faptul că nu i-am refuzat pe toți.
Fiecare cu experiențele sale. Sub nicio formă nu le cunoști pe toate. Femei care, din naivitatea sau vulnerabilitatea lor, au avut de suferit. Dar tot ele erau cproaste, în viziunea celora ca tine, pentru că au acceptat una ca asta. Dar la fel si voi. De ce?
Pentru ca tu iti doresti un anumit tipar de femeie, un fel de diva care se posteaza pe Instagram.
Nu cred ca nu exista vreo fetita care sa te placa. Problema consta în asteptarile, găndirea si felul in care pui problema.
Frate, tu nu ai dreptul, ca si in necunostiinta de cauza sa jignesti femeile. In schimbi, iti meriti postura de celibatar. Nu meriti vreo femeie, pentru că din start nu respecti femeia.

| Andrei100000 explică (pentru Ofiintă):

Hai să punem problema astfel : Mai există fete cuminți?

| ancaval a răspuns (pentru Andrei100000):

De ce să NU existe? Ce e așa de... dificil? imposibil? complicat? NU e operație pe creier!

| Ofiintă a răspuns (pentru Andrei100000):

Nu ai jignit? Tocmai ce ai susținut faptul că femeile ar fi curve.
Ca să îți răspund la întrebare, da există, dar nu sunt pentru tine.
Femeile care se respecta, evită unul ca tine.
În cazul in care nu esti de acord cu mine, te vei lămuri le parcurs. De fapt, te-ai lămurit deja. Asta este si motivul pentru care postezi asemenea intrebari.
Ce nu știi tu se rezuma pe faptul că trebuie să si meriti o asemenea femeie. Tu în schimb, nu meriti vreuna.
Problema o pui greșit. În loc să te evaluezi pe tine, tu te întrebi daca ar exista un anumit tipar de femei. Degeaba ar exista, cât timp tu nu ești demn de ele.

| Andrei100000 explică (pentru Ofiintă):

De ce să nu existe și pentru mine, alții le omoară, le bat, le înjură și tot au și eu de ce să nu am ca nu sunt violent sau să le bat... Și de fiecare data am vorbit frumos cu cele care am stat și în general. Dar când vad atâtea curve și s-a umplut țara asta de curve normal sa ma ia puțin capul.

| Ofiintă a răspuns (pentru Andrei100000):

Nu poți să susții faptul că ești în regulă, atâta timp cât instigi ura asupra acestora prin orice intermediu ( în cazul de față unul virtual). Contribuind totodată și cu jigniri.
Partea cu experiențele neplăcute nu îți oferă dreptul să jignești și nici nu te scutește de contestații.
Am avut la rândul meu experiente negative in raport cu barbatii, doar negative. Cu toate acestea, nu contribui cu jigniri la adresa acestora. Pur si simplu, pe viitor incerc sa ignor barbatii pe care nu îi agreez.
În cazul în care unele femei sunt agresate de bărbați, asta nu înseamnă ca vor accepta unul ca tine, doar pentru că tu nu agresezi, doar le jignești, atunci când ai anumite momente.
Femeile nu sunt niște obiecte pe care le folosesti atunci când îti sunt utile, le deteriorezi atunci când nu functioneaza la fel cum ți-ar dori tu și le arunci atunci când sunt defecte.

| darrio2007 a răspuns:

Asa e cand nu te duce capul sa te cuplezi cu o fata sau femeie. Le crezi curve pe toate.

| Adry05 a răspuns:

Mă bucur că măcar tu spui „multe". Și dacă e vreuna din genu ăla pe aici, mă îndoiesc că o să-ți răspundă la întrebare. But anyway, compară și cu băieții cărora le trec săptămânal câteva prin pat și au dat cu picioru la fete bune, așa ca să nu mai zicem doar de femei.

| Drolja a răspuns:

Eu v-aș face pe toți care ați răspuns la topicul ăsta userul anului!

| LikeARollingStone a răspuns:

Cei care v-ati obosit sa scrieti romane, chiar credeti ca un astfel de specimen le va citi?
Cei care spun ca toate sunt curve, in majoritatea cazurilor problema e la ei.
S-apoi ce ai povestit tu aici e ceva care e practicat de barbati.

| Andrei100000 explică (pentru LikeARollingStone):

Vezi că eu doar am întrebat frumos, nu am jignit pe nimeni, doar am pus și eu o întrebare cu ce am observat în viața reală, dar asa i românul, dacă nu jignește nu se simte bine și ma iei tu pe mine ca e vina noastră ca nu știu ce, mai lăsați basmele astea de copii mici "femeilor" ca am văzut ca ești de genul feminin și mi-am dat seama ca să iei apărarea femeilor spune ți ca tot noi suntem de vină, de parcă voi sunteți asa de cuminți de începeți viața sexuala de la vârste fragede și suntem pe primul loc în UE la prostituție și la fete minore care își încep viața sexuala de la vârste fragede.

| RAY a răspuns:

Pentru ca asteptarile noastre sunt iluzi,amagiri de asta,noi ne imaginam ceva ce e doar in imaginatia noastra si apoi suntem dezamăgiți, omul este o fiinta poligama nu uita nu monogama,ca multe sunt ipocrite,false, mincinoase, prefacute asta am obs si eu mereu dar ura nu ajuta la nimic, ocupati timpul cu altceva si asta e, si eu am obs ca le place sa iti bata joc.si joc teatru mereu.

| Drimmero a răspuns:

Terminati cu generalizarea, nu sunt toate asa, a ajuns sa ma enerveze ura asta pentru femei care e nejustificata doar pentru ca unele sunt asa.

Sunt si eu misogin uneori, o admit si mi-o asum, dar stiu sa fac diferenta intre o femeie de calitate si una fara niciun Dumnezeu.

Invatati sa sortati ce e de calitate pentru ca din fericire avem de unde alege, nu sunt chiar atat de putine tipele bune in toate sensurile.

| Sofer a răspuns:

Vor sa încerce diverse experiente.

| Emma30555 a răspuns:

Și bărbații înșeala. De fapt e posibil ca în viata reala bărbații sa înșeale mai des și mai ușor decât femeile. Tu acum ești subiectiv și jignești dar am sa ți spun de ce înșeala femeile după părerea mea. Probabil nu sunt mulțumite de actual și sunt în căutare, se îndrăgostesc de alții, pur și simplu sunt curtate de mulți și tentația apare, toate astea se întâmplă din lipsa iubirii

| Dalmore a răspuns:

Eu am observat că mulți sunteți curvari. De ce sunteți mincinoși care umblă cu 5 deodată? De ce vă bateți joc de fete și mai și mințiți că vreți casă și copii numai ca să fu-te-ți?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti este cumva sa le faci curve? Tu esti sfantul Petru printre noi si nu am stiut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e distractiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"am și eu o întrebare, de ce sunteți curve?", ei bine întrebarea nu ai pus-o cui trebuie, daca vrei să știi cum să vânezi un animal, nu te duci să-l întrebi, de ce mă mananci? Pentru că te musca, te duci la cel care vânează și îmblânzește unul și l-a prins.

Femeile sunt curve pentru că societatea(adică majoritatea bărbaților)le permit sa fie așa.relece Solomon a spus in felul urmator, ca a găsit un singur bărbat drept, bun și moral dintr-o mie, și nici o singura femeie.

Răspuns utilizator avertizat
| Clytia a răspuns:

Zicea bine francezu': "Nimeni nu e destul de inteligent ca să poată convinge pe un prost că e prost".
Nu domne, vorbim aici de un bărbat adevărat, un mascul alfa care poate să cucerească orice "curvă" d'asta de sex feminin. Doar că el merită femeia perfectă, nu orice prăpădită d'asta! Doar ce are multe de oferit, de la inteligență la multe alte calități... desigur, în ordine descrescătoare. Dar ce ne facem când întreaga populație feminină se încadrează în definiția aia de care oricum habar nu are?! Doamna M. Dreaptă e clar că nu-și mai face treaba cum trebuie... Dar stai că mai rămâne mămică. Mai "femeie" decât toate femeile pe care poți să le cunoști! Te iubește și nu te părăsește ca toate panaramele astea! Dacă ești băiat cuminte, te lasă să stai acolo sub fustița ei până la vreo 40 de ani. Așa că, zic să nu te mai agiți, dna mami o să-ți fie mereu alături!

| Andrei100000 explică (pentru Clytia):

Eu nu te am jignit, ai grijă la jigniri, pentru ca eu un băiat cu bun simț și cu respect nu îmi stă în fire sa jignesc, nu o să fac romane dar dacă voi v ați săturat de p...si după vă da ți fete/femei cuminți că cică tot noi suntem de vină, nu uita Țara noastră se află pe primul loc în UE la prostituție și la minore care își încep viata sexuala de la vârste fragede din păcate!

| Clytia a răspuns (pentru Andrei100000):

În primul rând, tu ai început cu jignirile așa că nu te mai simți ofensat că nu ai de ce.
În al doilea rând, ai grijă la limbaj, că doar un băiat cu bun simț nu i-ar spune unei fete că "s-a săturat de p..." în contextul în care nu știe absolut nimic despre aceasta.
În al treilea rând, faptul că nu ești violent cu o femeie nu e o calitate, e normalitate! Confuzi rău aceste noțiuni. Ca un sfat pe viitor: nu mai generaliza, jigni și mai ales, nu te mai victimiza!
P. S "Când vulpea nu ajunge la struguri, spune că sunt acri".

| Andrei100000 explică (pentru Clytia):

Pai tu m ai jignit dacă te uiți bine ce mi ai scris prima data, m ai făcut prost și multe alte chestii și ți am dat și eu o replică pentru că m ai jignit rău. Puteai sa îmi răspunzi frumos, ca eu am pus doar o întrebare dacă sunteți și de ce sunteți curve pentru că eu încă nu mi am găsit o fată cuminte... dacă o mai exista fete cuminți. Ca într adevăr poate nu sunteți toate curve, dar majoritatea fetelor în ziua de azi sunt multe curve care fac prostituție și minore care își încep viata sexuala de la vârste fragede Uită te sa vezi pe publi 24 câte fete tinere fac prostituție ca eu am rămas șocat și nu îmi venea să cred sau câte fete tinere fac prostituție în străinătate e de șocat și de neînțeles.

| Clytia a răspuns (pentru Andrei100000):

Dacă întrebarea ta ar fi fost pusă în limita bunului simț, la fel ar fi fost și răspunsul meu. Nici mie nu-mi stă în fire să jignesc, dar atâta timp cât întrebi de ce sunt toate femeile curve, nu te aștepta să primești răspunsuri pe bunul plac. Și am să-ți spun de ce: oamenii au observat ura ta nejustificată față de sexul feminin, au observat frustrarea și mai ales misoginismul de care dai dovadă. Deci nu are cum să-ți dea nimeni dreptate. Dacă ți-aș spune eu că "toți bărbații din România sunt niște curvari fără prea mult creier" nu mi-ai răspunde că generalizez și exagerez pe deasupra? Gândește-te mai bine înainte de a face anumite afirmații că acele argumente pe care le-ai dat cu "publi 24" nu susțin nici pe departe ideea.

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Daca o femeie te-a inselat, din varii motive, asta nu inseamna ca trebuie sa generalizezi.

| ruddy a răspuns:

Daca ai umblat doar prin cluburi, cred si eu ca ai impresia asta. Du-te la biserica cauta-ti o pocaita, iar pana nu faci nunta nu pupi puta laughing

| alexalx1234 a răspuns (pentru ruddy):

Da și la biserică tare multe fete vin. Ele preferă cluburile și barurile