| Camiiiiii a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare.poti ramane insarcinata daca penisul atinge. posibil cu lichid pre-ejeculator, zona intima fara a atinge vaginul?
Mentionez ca sunt virgina, el nu a intrat, nu a ejaculat, eram in perioada nefertila. Menstruatia mi-a venit pe data de 5 și s-a terminat pe 12, iar in 14 a avut loc intamplarea. Ciclul menstrual in ultimele 4-5 luni a durat 30-31 de zile. După 19 ore de la intamplare am luat si Escapelle deoarece ne-a fost teama.e posibila o sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai procedat in mod complet IRESPONSABIL, deoarece atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se fi putut forma o sarcina a fost practic in proportie de peste 97% INEXISTENTA si IMPOSIBILA. Pastilei contraceptiva Escapelle a fost folosita absolut INUTIL si prin folosirea acelei pastile nenorocite ai reusit "performanta" sa-ti dereglezi ciclul menstrual pe termen lung. Este posibil ca dupa 4-7 zile de la administrarea pastilei sa inceapa o sangerare slaba si de scurta durata de circa 1-3 zile, care va reprezenta o reactie adversa a organismului, deci nu va reprezenta o menstruatie autentica. Multa sanatate! Probabil vei avea nevoie de o astfel de urare.

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Niste oameni responsabili, chiar daca ar face Petting, ar avea grija ca, atunci cand se produce ejacularea, sa se intample cat mai departe de zona vaginului!
"Zona intima fara a atinge vaginul"?!
Lichidul preejaculator poate contine destui omuleti care sa te faca mamica!
Cand o sa intelegeti ca, a va proteja si respecta sanatatea organului vostru reproducator este in primul rand Prima voastra obligatie?! Ca acceptati la modul iresponsabil sa faceti sex fara a fi complet si corect, de parca sunt pe terminate baietii, e deja alta poveste!
Ai cerut parerea farmacistei inainte de a lua contraceptivele?! Nu stii ca nu se iau dupa ureche, ca nu sunt bomboane, ci o adevarata Bomba hormonala?! Peste cateva zile ai sa intelegi! In mod normal, trebuia sa fi consultata de medic, care sa iti faca o anamneza serioasa - pentru ca fiecare organism e altfel, si reactioneaza altfel! - si doar dupa aceea, pe baza retetei primite, sa fi luat ce ti s-a prescris!
Un risc infim exista totusi, pentru ca natura vrea mereu cat mai multi bebey!
Citeste si aici!
http://www.mayoclinic.org/......q-20058518

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu ai nicio sarcina, nu te preocupa. totusi mai multa atentie pe viitor.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, nu poti fi gravida.

| cristi10grei a răspuns:

Folositi perzervativul happy

| Andreea1095 a răspuns:

Nu exista nici cea mai mica sansa de a ramane insarcinata.Nici daca nu ai fost virgina, sansele tot nu ar fi existat.

| Camiiiiii explică (pentru Andreea1095):

Multumesc enorm!

Răspuns utilizator avertizat
| Andreea1095 a răspuns (pentru Camiiiiii):

Cu drag dar sa nu mai iei acea pastila pentru orice pentru ca nu iti face deloc bine la organism happy

| Julia92Anna a răspuns:

Ma-ti tampit cu intrebarile astea! Cum dracu sa ramaneti gravide?! Va credeti Fecioara Maria sau ce?