| JohnBmR a întrebat:

Am si eu o mica problema, am 13 ani, in stare erecta penisul meu are 8-9cm, aud colegi care au 15-16, am vazut si real. Vreau si eu sfaturi sa mi-l maresc. Daca as avea 15cm erect m-as putea masturba cu toata mana. De la 9 ani am problema asta, ma masturbez de 3-4 ori pe zi de atunci, vreau sfaturi pentru a mi-o mari fara geluri, pastile si alte rahaturi. Nu vreau raspunsuri in gen:
Esti mic, asta e pb ta si altele.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Colegii tai mint, pentru ca nu are nimeni la 13 ani, un cuc de 15-16cm, ori l-au masurat de la gaura fundului, ceea ce nu-l face mai mare in realitate, de 9-10cm.
Eu spun sa-i ignori pe colegii care mint, ori sa-i infrunti, cerandu-le sa o arate tuturor, ca sa dovedeasca ca nu-i mincinos. Nu poza, ca sunt sute pe internet si el poate sa-ti arat orice, ci cucul real, cu rigla pe el, sa vada toata lumea.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din nefericire pentru tine, trebuie sa intelegi si sa devii constient ca NU exista niciun fel de : lotiuni, creme, geluri, unguente, pastile sau alte metode ''minune'' care sa provoace in mod miraculos cresterea penisului in lungime (marime). Fiindca ai doar 13 ani si organismul tau abia a inceput sa se dezvolte in rirm mai alert, este posibil ca in urmatorii 3-4 ani pana ce vei avea 16-17 ani varsta pana la care creste penisul, si al tau sa creasca suficient de mult incat sa ajunga la o lungime cat se poate de acceptabila, adica in jur de 13 cm. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

O să mai crească și singur, trebuie doar să ai răbdare. Și pe deasupra, să fii fără temă: de la labă nici nu crește, nici nu scade!winking

| Emilian65 a răspuns:

Poate colegii tai care au penisul de 15-16 cm nu se masturbeaza ca tine de la 9 ani. Lasa si tu masturbarea si vei vedea ca iti va creste si tie penisul.

| ywar a răspuns:

Prinde-l in menghina si trage-te inapoi pana la o alungire k * delta x, cu x strict mai mare decat 1. Vei obtine cat vrei tu lungimea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il poti mari, se mareste el daca vrea, natural. Gelurile, pastilele etc sunt bani aruncati. Sa te multumesti cu ce ai. Nu poti schimba ce ti-a dat cel de sus, ca si cum fetel ar incerca sa-si mareasca sanii cu geluri, medicamente etc. Doar chirugical se mai maresc "lucrurile" si nu cred ca vrei asta vreodata. Sa te simti bine in pielea ta si lasa dimensiunile altora, vezi de a ta.

| saresipiper a răspuns:

La ce te gandesti copile de te exciti asa?
Vezi sa nu iti puste inima
Si cui crezi ca ii pasa daca ai o sula lunga si urata?
Las ca mai cresti putin si o sa vezi ca fetele nudau 2 bani pe tine daca n-ai baniwinking

| AntonioAlexe a răspuns:

Si eu ma masturbez de la 8 ani, am si sperma de la 10 ani( nimeni nu ma crede)
Poti sa legi o mica greudate de ea ca sa o tina trasa in jos si sa se lungeasca muschi penisului, la fel poti face si cu testiculele
Poti lega ceva orice ca sa nu se observe ca atarna in pantaloni, si sa nu porti chiloți ca sa aiba loc sa se întindă

| SunF a răspuns:

Stiu eu pe unul care ii dadea in cap de 10x pe zi, mirosea a laba de la 5 metrii, cum sa ii dai atata, nu stiu?