| ElenaaaAdina a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema, acum 5 zile am făcut ultima dată sex cu prietenul meu, de azi-dimineață am o usturime în zona intima, care ar putea fi motivul?

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Motivul, ai luat Candidoză vaginală, mergi la ginecolog pentru tratament, consult si tratament si numai fă sex o perioadă pînă se vindeca zona. Ce varsta ai? Sănătate.

| ElenaaaAdina explică (pentru CristiDinBucuresti):

El nu are nici o boală cu transmitere sexuala, de aia am avut încredere, nu e nici prima oară când am facut-o cu el, am 15 ani. Nu mai sunt "domnișoară" de aproape două luni... Mulțumesc pentru sfat! Cu pastile nu s-ar putea vindeca?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ElenaaaAdina):

Pastilele ti le recomandă medicul sa nu i ei tu fara consult medical ca poti face mai rau, dar la 15 ani de ce ti ai inceput viața sexuală? Numai puteai astepta macar sa faci 18 ani?

| Ale5184 a răspuns (pentru ElenaaaAdina):

Putea sa aiba bacteria si el sa nu aiba simptome. "Ai avut incredere"..sa nu mai ai nici macar in umbra ta. Poti ramane insarcinata si daca nu iei boli. Ai 15 ani. Va aruncati toate sa o faceti cat mai repede, credeti ca e cool.

| Blueberry8 a răspuns (pentru ElenaaaAdina):

De unde stii tu ca nu are? Doar din vorbe?!

| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca usturimea resimtita in zona intima sa se datoreze unei infectii vaginale a carei natura sa fie bacteriana. Atunci cand se ajunge In astfel de situatii, trebuie recoltata o proba din secretia vaginala, care trebuie sa fie dus intr-un laborator de analize medicale pentru a fi analizata in vederea determinarii agentului patogen care a provocat infectia probabil uro-vaginala. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Probabil o infecție vaginală, ar trebui să te vadă un ginecolog.

| Sofer a răspuns:

Ati facut-o protejat sau nu? Sa nu fie vreo infectie.

Răspuns utilizator avertizat
| ElenaaaAdina explică:

Am făcut-o neprotejat, dar nu a ejaculat in mine...

| Ale5184 a răspuns (pentru ElenaaaAdina):

Vezi. Tocmai din cauza asta nu ar trebui sa faci sex. Ca sa iei o boala cu transmitere sexuala nu e necesar sa ejaculeze in tine. Mai invatati inainte sa faceti ceva.

| ElenaaaAdina explică:

Va mulțumesc! happy