| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema mai ciudatica, nu il pot lasa pe iubitul meu sa ma atinga in orice mod sexual, sau sa facem dragoste, deoarece imi este frica de momentul cand se va desparti de mine, ca voi suferi mai mult, ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Cum nu poti sa traiesti gandindu-te la moarte, nu poti sa ai o relatie gandindu-te la despartire.
De ce crezi ca se va desparti la un moment dat de tine? Poate nu se va intampla. Sau, daca se intampla, e o chestie prin care trebuie sa treci, ca asa e viata.
Daca stai toata viata intr-un buncar, din cauza fricii de moarte, tocmai prin asta te apropii mai tare de ea. Traiesti dar esti mort, iar moartea "oficiala" oricum vine.

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Vezi ca stii.

9 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Da-i flit din viata ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Citeste te rog ciclul de povesti Prostia Omeneasca a lui Creanga, ca tare ti se potriveste si tie!
La ce naiba mai stai intr-o relatie, adac iti este frica ca te va parasii?
Eu spuns a te apuci a bocii de pe acum... ca nu se stie, cand decide sa te paraseasca.
Ia de priveste, ca cine stie, poate vei intelege talcul vorbelor si prostia omeneasca:
https://www.youtube.com/watch?v=U5sSUjPoqD4

| Andreeush a răspuns:

Arunci de ce mai ai o relație cu el?
Lasă-l dacă ție frică.

| Goete a răspuns:

Cine nu indrazneste sa deschida aripile, nu ca zbura niciodata.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Trăiește clipa.
NU te mai gândi ce se poate întâmpla.
O relație este o experienta, o lecție etc.
Eu cred ca nu ai atracție pentru el deoarece ce îl respingi.
Cred ca îl iubești pe fostul și crezând ca dacă îți faci o relație uiți de el. Însă nu ai acceptat lipsa lui.
Eu zic sa faceți o pauza și sa te gândești dacă tu chiar îți dorești o relație deocamdată.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,pe mine m-a dezvirginat fostul daca te ajuta cu ceva. Si sa stii ca relatile sexuale te apropie mai mult de persoana respectiva, mai degraba o pierzi daca apare monotonia in relatia voastra. Si retinerile astea sunt copilaresti, no offense. Oricum vei suferi... Dupa o despartire e normal sa suferi. Parerea mea, cand esti pregatita il lasi

| ciordeala a răspuns:

De ce sa suferi mai mult? Poate esti rusinoasa de fel, nu cred ca este vorba de despartire, zic sa il lasi, nu moare nimeni.

| cat0angel a răspuns:

Probabil aici este și o problemă de încredere în el, ar trebui sa discuti cu el pe tema asta, poate nici tu nu ești pregătită. daca îți este frica de despărțire nu prea are rost să fiți împreună