| loredananeagu64 a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema. Mi-a venit ciclul ultimadata pe 18 octombrie, trebuia sa imi vina pe 15 noiembrie, am o intarziere de 2 zile, inainte de ciclu ma dureau sanii, acum nu simt nicio durere. Mentionez ca nu am avut ciclu regulat in fiecare luna, dar durerile de sani erau. Am luat anticonceptionale dar de aproape 2 luni le-am intrerupt. In perioada asta am o gripa. Exista sansa sa fi ramas gravida? Mentionez ca nu ejaculeaza in mine, de fapt, o scoate chiar inainte.

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Eu zic să aștepți puțin, pentru că o întârziere de 2 zile nu e mare lucru. Dacă ai renunțat la anticoncepționale și încă facă dragoste e posibil să fi rămas gravă, dar nu poți fi încă sigură doar pentru că nu te mai dor sânii, se poate întâmpla ori să-ți întârzie câteva zile și o să te doară mai târziu, ori poate a trecut simptomul.
Multă baftă!

| loredananeagu64 explică (pentru MeForeverAlone):

Mi-am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ

| MeForeverAlone a răspuns (pentru loredananeagu64):

Ma bucur happy

| loredananeagu64 explică (pentru MeForeverAlone):

Chiar daca mi-am facut testul tot nu sunt sigura si nu stiu de ce inca imi itarzie sad

| MeForeverAlone a răspuns (pentru loredananeagu64):

Se mai întâmplă, poți avea dereglări, nu-ți face mari probleme. Mai bine consulți un medic, să vezi ce spune, dar eu știu că se poate întâmpla să-ți întârzie o săptămână, sau să nu-ți mai vină o lună.
În orice caz, consultă-ți medicul de familie!

| loredananeagu64 explică (pentru MeForeverAlone):

Sper sa imi vina menstruatia si sa nu fiu gravida sa nu fi mintit testul de sarcina big grin

| MeForeverAlone a răspuns (pentru loredananeagu64):

Testele de șanse nu înșală, draga mea happy

| loredananeagu64 explică (pentru MeForeverAlone):

Stiu ca nu insala testele de sarcina dar problema mea e ca nu am niciun simtom ca trebuie sa imi vina menstruatia nici ca sunt gravida. Anul trecut am ramas gravida si testul mia confirmat, adica imi cunosc simptomele daca sunt gravida nu stiu ce sa zic. O prietena de a mea la fel i s-a intamplat a intrerupt anticonceptionalele aceleiasi pe care le-am luat si eu si iei la fel i-a intarziat menstra dar ia nu si-a facut test de sarcina si ii era rau si s-a dus la doctor si nu era gravida avea un dop nu stiu. Mai astept cateva zile si imi voi face din nou un test de sarcina si daca va iesit tot negativ si menstra nu a venit ma voi duce la doctor

| MeForeverAlone a răspuns (pentru loredananeagu64):

Da, cred că așa e cel mai bine
multă baftă!

| loredananeagu64 explică (pentru MeForeverAlone):

Iti multumesc mult pentru raspunsuri big grin happy

| MeForeverAlone a răspuns (pentru loredananeagu64):

Cu plăcere! Să mă ții la curent!

| loredananeagu64 explică (pentru MeForeverAlone):

Da o sa te anuntbig grin

| loredananeagu64 explică (pentru loredananeagu64):

Mi-am facut al doilea test de sarcina si tot negativ mi-a iesit. E cumva posibil sa fie vreo sacina extrauterina si testul sa nu o depisteze?

| loredananeagu64 explică (pentru loredananeagu64):

Astazi mi-a venit menstra in sfarsit cu toate ca a venit cu o durere mare de burta dar a venit big grin

15 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ciclurile tale menstruale sunt neregulate nimenisi niciodata nu va putea prevede lungimea lor si din acest motiv s-ar putea ca actualul ciclu sa fie unul mai lung sau sa fie vorba de o sarcina si din acest motiv lipsesc simptomele premenstruale. La aceasta intrebare si asa cum este formulata si pe baza datelor prezentate nu se poate da un raspuns clar, concret si/sau corect ci doar simple presupuneri si/sau pareri mai mult mau mai putin subiective. Poate ca doar Mama Omida te-ar putea lamuri suficient de precis/clar uitandu-se in globul ei de cristal. Fiindca ciclurile tale au fost mereu neregulate nu se poate determina momentul ovulatiei deci nici a perioadei fertile si intr-un astfel de caz orice poate deveni posibil. Este cunoscut si acceptat faptul/consideratia ca femeile cu ciclul neregulat sunt "condamnate" sa intretina DOAR/MEREU contacte sexuale protejate, deoarece in caz contrar se "joaca cu focul" si isi asuma riscurile formarii unei posibile sarcini nedorite. Daca "intarzierea" va continua si va depasi 7 zile se poate incerca si executa un test de sarcina. Sanatate!

| DragosteFelinar69 a răspuns:

Inseamna ca vibratorul de la bunica cu spini de trandafir a functionat.Fii fericita, labarii sunt cu tine.