| JJ227 a întrebat:

Am si eu o problema sa zic asa. Din cauza stresului si al stilului de viata destul de dezordonat, ma confrunt uneori cu probleme de mentinere a erectiei, adica imi moare dupa 10-15 min in timpul actului sexual. Am fost la medic, mi-a prescris Sildenafil 50 mg, am fost de am facut si analize de sange plus investigatii complete cardio, si totul e ok din punctul asta de vedere. Nu am inceput inca sa iau, insa as vrea o parere, poate cunoasteti sau ati fost in situatia asta si ati rezolvat-o fara ajutorul medicamentelor. Daca ati luat si voi Sildenafil sau alte medicamente de genul, vreau sa stiu daca au avut vreun efect advers si daca vi s-a imbunatatit viata sexuala.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea ca ajutorul necesar in asemenea cazuri ori situatii, sa-l primesti din partea unui psihoterapeut sexolog specializat in problemele de dinamica sexuala. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar trebui sa iei medicamentele fara medicamente foarte greu vei rezolva problema.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Sak, dar la urolog ai fost?

| JJ227 explică (pentru Cristian_Cristi_1986):

Am fost la medic, in cazul in care nu ai vazut mai sus! Am fost si la urolog si la cardio!

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns (pentru JJ227):

Naspa, eu stiam ca se mai ooate intampla din cauza la un banal varicocel.
Ia Viagra?

| MariaShk1 a răspuns:

Daca doctorul ti-a recomandat acele medicamente, ia-le. Eu iti recomand sa consumi multe banane, ciocolata de preferat neagra si vin rosu. Ajuta la potenta. Si o femeie bună. Daca tu o faci cu urate e normal sa iti moara laughing bafta