| anonim030694 a întrebat:

Am un CM regulat de 28 de zile, niciodata nu am avut probleme/dereglari. Insa acum mi-a venit cu 6 zile mai devreme. Mi-a venit seara.
(Ceea ce nu s-a intamplat niciodata, mereu vine dimineata), si parca sangele e diferit, e mai roz-rosu, mai "limpede". E posibil sa fie sangerarea de nidatie/implantare? (Mentionez ca am avut contacte neprotejate in perioada fertila.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea care poate sa apara/sa se produca in cazuri rare in urma procesului de nidatie, de regula este foarte slaba cantitativ, totul reducandu-se la cateva picaturi de sange. Deoarece procesul de nidatie se produce cu circa 3-6 zile inainte de data calculata de a incepe menstruatia urmatoare, se poate presupune, ori admite ca si in acest caz sangerarea sa fi de aceasta natura. Te vei convinge in zilele viitoare daca a fost sau nu vorba de asa ceva, in functie de numarul de zile si modul in care se va desfasura sangerarea. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este mentra de nidatie.
Fa un test de sarcina, dupa 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu este acea sangerare pentru ca acea sangerare are o culoare mai mult spre maro si este foarte redusa cantitativ.

| anonim030694 explică:

P.s. ca si cantitate, e relativ mica, dar nu l am condiserat un criteriu, deoarece si la CM normal, in prima zi, cantitatea este mica.