| adolescenta523 a întrebat:

As avea si eu o intrebare care ma macină tare.
Am avut un contact sexual protejat, dar de frica ca sperma propriu-zisa sa nu se fi scurs pe langa prezervativ, am luat o pilula de a doua zi. In aceeasi zi in care am luat pilula am avut un alt contact dar de data aceasta neprotejat, partenerul meu folosind metoda scoaterii la timp.Chiar nu stiu daca pilula de a doua zi functioneaza daca o iei inaintea actului sexual si daca ma fereste de o sarcina.V-as ruga din suflet sa imi raspundeti

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sperma nu iese din prezervativ, daca baiatul foloseste prezervative corecte pentru penisul lui.
Pastila de a doua zi este o bomba hormonala, care face atat de mult rau in corpul tau, cum nu-ti imginezi. Oricum, ciclul nu-ti va mai veni la zilele stabilite, pe urmatoarele 6-12 luni.
O asemeena pastila se ia 1 singura data in viata, din cauza efectelor negative majore, putand eclansa chisturi ovariene, fibroame, sau chiar cancere.

Cand folositi prezervativul, pus corect si cu masura buna pentru penisul baiatului, nu aveti de ce sa va faceti griji si nici sa lauti alte pastile. daca baiatul era ccorect si si-ar fi cumparat prezervative cu numere mai mici, sperma nu mai iesea din prezervativ.
Un prezervativ se cumpara dupa grosimea penisului baiatului, trebuiind sa stea perfect intins si starns pe penis, ca sa nu se rupa sau cada, in vaginul fetei.

4 răspunsuri:
| RaulMA a răspuns:

Buna,daca el nu a ejaculat in tine cand ati facut-o neprotejat, sansele de sarcina sunt cam nule..Gandeste-te ca altii se chinuie un an sa faca un copil..pentru o sarcina sigura, e nevoie de ejacularea prin tasnire, adica cand ejaculeaza calumea nu ca faceti dragoste si o scoate..Alea sunt sanse nule, depinde si de ziua cand ai avut ciclul menstrual si asa..Cand sunt sane mai mari si asa. Faza cu prezervativul. daca este pus corect, nici o sansa de sarcina sau de ejaculare pe langa.Tu ai vazut ce strans e pe penis? Mai ca il doare pe barbat..Sunt facute sa fie 99% sigure..Eu zic ca nu ai nici o sansa sa ramai, pentru siguranta ta, fa un test de sarcina.

| adolescenta523 explică (pentru RaulMA):

Multumesc din suflet pentru ca m ati linistit!

| 223kkk a răspuns:

Te rog din suflet nu mai fa prosti care o sa te afecteze în viitor copil naiv. O sa vezi ce consecințe o sa ai dacă mai faci sex în condițiile astea, căsătorește și fa câți copii vrei.

| adolescenta523 explică (pentru 223kkk):

O sa am grija pe viitor, promit! multumesc pentru raspuns!