Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Bună Seara!
Bine v-am regăsit dragi useri TPU.
De ceva timp am tot observat postările dumneavoastră tot mai îndrăznețe și tot mai controversate. Așa că m-am gândit să testez terenul pentru un sondaj de opinie cu tema : Sexul și adolescentul din ziua de azi.

Întrebarea este următoarea și se adresează tuturor categoriilor de vârstă între 12 ( chiar dacă pare o vârstă mică ) 18 ani, chiar și 20 ( de ce nu ).

Ce fantezii sexuale aveți și de la ce ați fost influențați să le aveți și tot odată să vă doriți să le puneți în practică?

PS: Thread-ul este deschis pentru toată lumea chiar dacă nu se încadrează între vârsta menționată mai sus.

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Ma incadrez la varsta... insa fantezii sexuale, pentru mine e prea mult spus. Sunt inca un copil laughing...

| Azµre a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Bravo, felicitări pentru felul tău de a gândi! Puțin gândesc ca tine

| PamfleticaTotHellenne a răspuns (pentru Azµre):

Din pacate, asa e...

34 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
ma incadrez la varsta, dar nu fac parte din categoria fanteziilor..am stiut si stim sa ne mentinem casnicia prin iubire. dragoste/intelegere si comunicare, ne iubim asa cum am crezut de cuviinta de la bun inceput, poate sunt un pic "invechita" dar asta nu inseamna ca nu imi iubesc sotul.cei care au fantezii, cred ca urmaresc canalele de asa natura, iar la posturile tv unde ar trebui sa vedem ceva educativ/distractiv etc...vedem destrabalare si porno mascat, iar tineretul este foarte receptiv si considera ca asa este bine, fiecare in patul lui face ce dorese si nu trebuie sa dam detalii, ce e intim, intim sa ramana. daca nu am pus in practica pana acum, nici de aici in colo nu o voi face.
O zi frumoasa sa aihappy

| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Mi se pare interesantă întrebarea. Nu știu ce să zic. Pentru mine, deși sunt băiat și am 16 ani și încă nu am avut o prietenă nu pentru că nu am avut ocazia ci pentru că nu am găsit persoana care să mă facă să mă simt că mi se aprind călcâiele, ar fi ideal chiar și să stau lângă fata potrivită în pat, nu dezbrăcați, ci chiar și în hainele uzuale, noaptea într-o zi de vară, poate și cu ploaie și să o privesc în ochi iar ea pe mine în timp ce îmi mângâie fața iar eu o sărut pe frunte, apoi ea să se înghesuie lângă pieptul meu, să se alinte ca un copilaș și să adormim îmbrățișați, iar când ne trezim să o întâmpin cu un sărut și să o văd că se simte iubită, iar eu să mă simt la fel. Poate pare ciudat, dar nu totul trebuie să fie legat de sex. Romantismul piere încet în fața celor care nu vor decât plăcerea fizică și din păcate sunt tot mai mulți pe zi ce trece, deși nu e neapărat vina lor. Totuși, aceasta e majoritatea în ziua de azi. Și da, gândesc așa la doar 16 ani.

| яоxs a răspuns:

Fantezie? Mhm. poate e mult spus. Pe o plajă pustie, noapte...Şi da, am 18 ani happy

| Azµre a răspuns (pentru яоxs):

O fantezie normală nimic ieșit din comun...bravo.

| Matt24 a răspuns:

Faptul ca pot intreba fara sa-i cunoasca nimeni, sunt anonimi si prind curaj sa posteze. Fanteziile mele includ de obicei mai multe persoane dar nu cred ca le voi pune in practica prea curand.

| Oana92 a răspuns:

Toate comportamentele sexuale, incepand cu muscatul usor de buze sau ideea de a-ti alinta partenerul "mami/tati" si pana la ceea ce in psihologie se numeste perversiune sexuala(homosexualitatea, sexul oral/anal, etc- a nu se intelege prin perversitatea din psihologie ceea ce se intelege de obicei prin perversitate) au cauza in copilarie. Mass-media, netul, anturajul nu fac decat sa le amplifice si sa le dea ocazia sa se manifeste. Nu exista om care nu sa aiba fantezii sau a carui comportament(obiceiuri, dorinte, placeri) sa nu poata fi explicate si din punct de vedere sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toata lumea are fantezii sexuale...dar nu inseamna ca le si pune in practica.
Parerea mea este ca cei de 12-17 ani care tot pun intrebari stupide legate de sex sunt determinati de lipsa de ocupatie, neglijarea acestora de catre parinti, prieteni cu fel de fel de anturaje si vizualizarea zilnica a filmelor pentru adulti! laughing laughing Alta explicatie nu prea gasesc thinking

| Wehes a răspuns:

Sincer, nu cred ca am vreo fantezie.
Dupa o seara de, dragoste e suficient sa ma astepte cu, cafeaua la masa =]]
Mai mult nu stiu ce mi-as putea dorii. Ma las, surprins.

| BSwwatch a răspuns:

Sunteti amindoi prea incisivi vis-a-vis de subiect,este destul de sanatos si chiar recomandat sa ai fantezii sexuale,si paina la punerea lor in aplicatie este un drum lung,drumul asta este calculat in ani,etape si iar etape,este normal ca ei sa intrebe fel si fel de chestii,doar nu pun intrebarile astea parintilor,sunt exagerate si deplasate unele intrebari,mai raspund si eu mai in gluma mai in serios la cate o intrebare,cea ce este gresit, sunt constient, dau apa la moara, pentru evitarea postarilor de gen... ignoranta intrebarilor prostesti, si tot nu vor inceta sa apara.

| Azµre a răspuns (pentru BSwwatch):

Corect, sunt adolescenți care au fantezii în limita bunului simț și al normalului, dar sunt alții care îți lasă un gust amar în gură.

| BSwwatch a răspuns (pentru Azµre):

Oameni si oameni, caractere si caractere.Am intalnit atat de multe intrebari proaste si lipsite de educatie incat nu cred ca au sansa de reabilitare acele persoane, nu spun ca nu m-ar mai uimi alte intrebari ca acum vad ca apare pe forum!

| elComandantee a răspuns (pentru BSwwatch):

Deci e chiar recomandat să inventezi aberaţii de genul: "Am 14 ani şi vreau să fac sex anal cu un nene de 32. "
Hai mă dăo-n morţii ei de treabă.

| BSwwatch a răspuns (pentru elComandantee):

Eu am specificat clar,sunt unele intrebari exagerate,deplasate, eu zic sa nu generalizam,dupa cum ai spus si tu sunt niste aberatii,inventi,cea ce e bine, ar fi alarmant, ceva de groaza daca chiar asta si-ar dorii respectivult in realitate, cat timp vor primi atentie genul acesta de intrebari ele vor continua sa apara, ce-i drept chiar nu ma pot abtine de multe ori sa nu fiu ironic cu aceste intrebari.

| elComandantee a răspuns (pentru BSwwatch):

Degeaba eşti tu ironic dacă vin 10 bine-făcători să spună: "Vai dragă, dar cum să faci sex anal la 32 de ani? Nu e bine._"
Ba chiar să mai zică unele că "fă ce simţi, dacă vrei asta, fă!"
Când în mod normal ar trebui să zică: "ieşi în morţii mă-tii afară din casă de troll obosit."
Chestia e că sunt destule d-astea şi reale, nu doar aberaţii.

| BSwwatch a răspuns (pentru elComandantee):

ElComandante pina la urma fiecare individ din lumea asat are dreptul la opinie,nu sunt in masura sa judec acele persoane care din punctul meu de vedre a lua-ogresit pe alte cai la propiu si la figurat,fiecare este liber si are dreptul de a face ce doreste cu corpul lui,ata timp cat nu a primit o educatie sanatoasa, nu s-a dezvoltat psihic intr-un mediu normal, nimeni nu poate face nimic pentru aceste persoane, sanse de reabilitare zero, cat despe topic-urile deschise prosteste nu ramine decat sa le tratezi cu indiferenta!

| elComandantee a răspuns (pentru BSwwatch):

Păi nu trebuie să le tratezi cu indiferenţă,pentru că dacă le tratezi cu indiferenţă nu se va opri,va continua să posteze întrebări idioate.
Un om se poartă cu tine cum îi permiţi tu să se poarte, fiind indiferent înseamnă că eşti de acord să posteze întrebări idioate. Unui om dacă nu îi spui că e prost n-are cum să-şi dea seama de asta. Dacă nu-i explici că ceea ce face el e greşit o să continue să greşească, neştiind faptul că greşeşte.
La oameni primitivi se aplică metode primitive, altfel n-ai cum.
Nu, nu fiecare acefal are dreptul la o opinie.
Asta e cea mai proastă idee pe care a avut-o omul în ultima sută de ani: că oricine are dreptul la o opinie. Și nu e așa. Foarte mulți oameni sunt foarte, foarte proști. Și proștii nu au dreptul la opinie.
Şi mă mai enervează copiii de la categoria asta care au 15 ani şi ei îşi dau cu părerea în legătură cu relaţia unui cuplu de 20 de ani. Ar trebui puse nişte condiţii la unele categorii, să nu-şi dea cu părerea tot prostul, ceva gen: să ai puțină experiență de viață. Să ai minim 25 de ani, să fi trăit măcar un an din bani câștigați de tine, să-ți fi murit o cunoștință. Chestii de bun simț, care te formează. Că poți să ai 16 ani și să fii foarte isteț, trebuie viața să te mestece puțin, să te calce în picioare. Ai putea spune că poți învăța din experiența altora, dar nu e așa. Trebuie să simți puțin bocancul vieții pe propriul gât ca să îți taie din idealism, din egoism, din multe porniri de-astea tinerești care nu te lasă să ai o opinie validă.
Ca om căruia nu-i curge scuipat din gură când respiră, e foarte enervant să îi explici unui redus mintal de ce opinia lui e greșită și ar trebui să facă cum zici tu. Că probabil nu-l convingi. Și dacă-l convingi, îți ia jumătate de zi.

| Azµre a răspuns (pentru elComandantee):

Corect! Exact aici voiam să ajung, bravo!

| BSwwatch a răspuns (pentru elComandantee):

Nu vreau sa intru in polemica, eu unul sunt de parere ca prostul ramine prost si la a 10-a reincarnare,cu drepturi egale ca si semenii lui,cu s-au fara voia ta,a mea,a altor persoane,si cu drept de vot in multe situatii, nu sunt asa optimis ca prin metodele enumerate de tine, ori alte metode, prostul va realiza cat de prost a putu fi pina in acel moment si brusc incep si incoltesc neuroni in cap happySunt convins ca daca toate personajele care au cont pe acest site ar fi fost logate cu adevarata identititate procentul inrebarilor prostesti ar fi fost aproape nul, de ce? pentru ca ai posibilitatea sa identifici persoana, nu cred ca in situatia asta vor mai curge "garla" inrebari de gen.

| justsummer a răspuns:

Nu stiu daca se poate numi fantezi vreau sa ma trezesc in bratele lui dupa ce am facut dragoste. Si probabil sufar de cave numit romantica incurabila probabil de la prea multe carti de dragostelaughing

| BSwwatch a răspuns (pentru justsummer):

Da, este o fantezie sexuala.

| Azµre a răspuns (pentru justsummer):

Este o fantezie frumoasă.
Postarea are ca scop evidențierea imoralității și a exagerării pe care unii din utilizatori o au...
În cazul tău este ceva normal. Cum spunea și BSwwatch unele fantezii sunt recomandate altele nu.

| justsummer a răspuns (pentru BSwwatch):

Adica stiam ca pe vremea bunicii era considerata fantezie sexuala acum am impresia ca totul se rezuma la pozitii acrobatice si cam atat si pierdem ce e cel mai frumos iubirea.

| BSwwatch a răspuns (pentru justsummer):

laughing

| elComandantee a răspuns:

Manipularea Mass-mediei, Netul şi anturajul prost.
Cu siguranţă.

| Azµre a răspuns (pentru elComandantee):

Sigur că da astea sunt elementele de bază... dar sunt curios să îi aud pe acești "supermani" care sunt în fața calculatorului ce au de zis...
Toată ziua pun întrebări stupide și comentează aiurea iar când vine vorba despre ceva serios toți sunt niște mielușei.
Unde sunt acum?

| elComandantee a răspuns (pentru Azµre):

Păi chestia e că mulţi sunt trolli retardaţi care cred că e amuzant să pui întrebări stupide, parcă ar avea cineva ceva de câştigat din asta...

| Azµre a răspuns (pentru elComandantee):

Măcar dacă ar învăța ceva din acele întrebări stupide...
Asta e lumea în care trăim. Nu avem ce să le facem.

| UngUrU777 a răspuns:

Am 17 ani si pana acuma am facut-o de 4 ori cu buna vointa!

| Fetytza99 a răspuns:

Nu esti prea curios?

| Yuruva a răspuns:

Pai am tot felul de fantezii sexuale ciudate dar nu o sa le pun niciodata in practica...sa fim seriosi.
Cam orice te poate influenta sa ai fantezii, depinde cat de bogata e imaginatia ta...a mea e fooooaaarteee bogata "daca intelegi ce vreau sa spun" *wink wink nudge nudge*

| Vladutz2012 a răspuns:

Am 15 ani si pot sa zic ca mi-au mai trecut putin fumurile alea legate de fantezii care la aveam acum 2-3 ani cand am aflat si eu cate ceva despre "viata sexuala" si restul povestilor. Nu pot sa zic nici ca nu am fantezii, insa unt in limita bunului simt, sunt mai mult genul care prefera sa aiba o relatie stabila intai si apoi la momentul potrivit sa vina si partea legata de sex. Niciodata nu mi-au placut relatiile astea din pur...nu stiu, interes sexual sau mai stiu eu pentru ce.happy Oricum, as prefera o noapte de dragoste, o cafea si o discutie dimineata.happy