| TheBirdOfTheHermes a întrebat:

Bună seara!
Ce părere aveți despre dragostea impusă?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta e treaba tiganiilor, fac bine pe o parte ca isi programeaza nunta dar nu e bine ca se casatoresc fiind minori.

| mona a răspuns:

O parere nu prea buna, nu vad bine acest gen de,, dragoste,,

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dragostea prin definitie e un sentiment de afectiune si nu poti impune sentimente, asa ca ceea ce intrebi tu nu exista. exista casatorii impuse, relatii fortate dar in niciun caz dragoste impusa.

| Liviucu a răspuns:

Aş avea mii de păreri care ar duce la una singură: nu va ţine...

| neutrino a răspuns:

Asa ceva nu se poate. Poate exista insa o relatie impusa. E cu totul altceva. Pe lumea aceasta mai exista si interese!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cate inteleg eu Nelu ala nu vrea sa te lase in pace, bineeeeee!

| stark47 a răspuns:

Dragoste impusa? fii mai explicita te rog. daca te referi la casatoriile planificate de parinti, personal, le consider o tampenie.nimeni nu ti poate spune pe cine sa iubesti.

| MrSoapte a răspuns:

Nu exista asa ceva!
Dragostea este ceva care vine, fara acordul nostru!
Nu putem controla sentimentele reale (dragoste, invidie, ura, simpatie, etc)

| TheSmith a răspuns:

Aceasta nu se mai poate numi dragoste!

| xanderblackx a răspuns:

Nu exista dragoste impusa, ci doar oameni fara creier... numai bine

| Smileygirl23 a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poatehappy

| Alex_Toma_1985 a răspuns:

Un lucru foarte prost eu nu pot sta cu asemenea persoane care ma obliga sa am o relatie cu ele