| Adytza09z a întrebat:

Buna seara colegi, o intrebare as avea si eu.
Pana ii vine cm prietenei mele, mai sunt 2 saptamani si a inceput de acum sa aiba o durere la ovarul drept si la sani, care poate fi cauza? Cine a mai patit?
Am avut contacte protejate, nu inteleg.
Va multumesc.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca dereglarile de natura hormonala reprezinta "vinovatul" principal in situatia respectiva/precizata. Sanatate!

| Adytza09z explică (pentru corbulalbrosu):

De acum sa o doara sanii.
Dar si ovarele pentru ca na mai patit asa.
Sau cand e la ovulatie poate sa fie asta cauza

| Goddess23 a răspuns:

Buna seara.Cel mai probabail se confrunta cu o dereglare hormonala care apare adesea la femei in special inainte de aparitia menstruatiei. Posibil sa fie o raceala la ovare daca a stat jos pe loc rece iar durerea de sani e din cauza hormonilor.