| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in faptul că după o pauza relatia de cuplu, totul sa se schimbe si cei doi oameni sa isi dea seama cat de important este partenerul pentru ei?
Argumentația răspunsul!
Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca nu va despartiti de tot, mentineti legatura dar mai ponderat si nu va faceti alte relatii posibil sa ajungeti sa aveti ganduri mai bune.
De obicei cand doi oameni nu se mai inteleg sau se sufoca iau un pic de distanta si pauza sa isi de-a seama de sentimentele lor.

| OldSoul a răspuns:

Da.
Dar cel mai adesea deja e prea tarziu sa se mai poata salva ceva.

| Plato a răspuns:

Se poate, dar in asemenea cazuri consider ca relatia respectiva e una artificiala.
Ca si cum ai pune benzina intr-un diesel, merge catva timp, dar dupa e greu de curatat.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă în acea pauza nimeni nu și găsește pe altcineva poate cei doi își mai dau o șansă. Oamenii se împacă mereu după certuri sau despărtiri dar când vine unul cu ideea de pauza pare un pic prea gândită treaba și de regula înseamnă că nu merge de mult timp relația și poate își dorește sa încerce și altceva. Depinde ce se întâmplă în acea pauza

| Elena9328 a răspuns:

Nu se schimba nimic

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Nu consider ca o pauza aduce lucruri bune, ci racire, reprosuri, dezgust.
Aduce lucruri bune doar daca acei 2 parteneri se iubesc profund si isi dau seama ca unul fata altul sunt.0. Insa, mai rar.
O pauza o iei, doar atunci cand ai stat cu omul acela o perioada lunga de timp. nu o relatie de un an

| eugeniu2020 a răspuns:

O pauza inseamna despartire, o pauza iau doar acele cupluri care nu sunt siguri pe ei si nu pot deschis sa vorbeasca despre probleme si sa le rezolve. as zice ca o iau doar prostii, dar te vei supara.
daca iei o pauza in relatie - e ca si cum v-ati desparti.
comunicarea si increderea - iata cele mai importante in cupluri!

| Misteryy a răspuns:

O pauza o faci atunci cand ai ceva solicitant ce te oboseste, ce te lipseste de energie, voi a-ti luat pauza, dupa o pauza va veti simti fresh si energizati ca sa incepeti sa " obositi " din nou, cu certuri, cu sentimente, cu probleme, deci pauza nu schimba dinamica problemelor, ci doar efectul " oboselii " acelei relatii, daca eu te voi pune sa impingi o caruta obligat si vei lua o pauza crezi esti convins ca acea caruta va disparea prin minune sau pauza este doar pentru a avea energie sa o cari in continuare, deci in concluzie, nu, trebuie actionat la adevaratele probleme ale relatiei voastre!