| Deliuuuuuța a întrebat:

Daca am facut un test in după amiaza aceasta si a ieșit negativ, ar trebui sa il repet? Menționez ca am avut menstruație si ca nu eram in perioada fertila când am avut contact sexual neprotejat

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In acest caz al tau repetarea testului ar fi inutila. Chiar si acest test a fost facut tot inutil. Insa se admite ca efectuarea lui este utila deoarece probabil ti-a readus/redat linistea ta sufleteasca. Sanatate!

| Deliuuuuuța explică (pentru corbulalbrosu):

Crezi ca este adevărat ce zice Gretta? laughing

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face DUPA 5 saptamani de la ultimul ciclu menstrual.
Orice teste facut inainte de acest termen, va arata negativ, chiar daca estsi gravida, fiind facut cu mult prea devreme.

| Deliuuuuuța explică (pentru Violleta2022):

Eu am avut menstruație după contact. Si nu cred ca e răspuns negativ ca e facut prea devreme.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Deliuuuuuța):

Cred ca este chiar problema ta cand faci testul, eu doar am spus cand se face un test corect, cu urina de dimineata si dupa 5 sapt. d e la ultimul ciclul menstrual.
Ti s-a raspuns la intrebarea si de un medic specialist si tot continui sa pui aceeasi intrebare de 9 ori intr-o spatamana.
Crede-ma ca nu ne pasa daca esti sau nu insarcinata!
Iar daca tie iti pasa, nu faceai sex neprotejat.

| Deliuuuuuța explică (pentru Violleta2022):

Specialist? Cine și in ce?

| Withoutnamenoname a răspuns:

Sunt sante mici sa fii gravida, mai ales daca ai facut si testul si a iesit negativ. Dar daca vrei sa fii mai linistita, poti sa il repeti saptamana viitoare