| MirceaAlex12 a întrebat:

Bună seara, daca prietena mea a utilizat contracept m iar eu m-am spălat cu gel de dus are ceva? Acolo scria sa nu se spele cu sapun inainte sau dupa actul sexual

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sapunul cat si gelul de dus, reduc pana la 0 (zero) efectul contraceptiv al ovulelor sau a cremei spermicide ContraceptM. Scrie cat se poate de clar in prospect sa nu fie folosite produse cum ar fi sapunul sau alte produse cum ar fi gelul de dus, cu 2-3 ore inainte de actul sexual. Sanatate!