| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! De ceva timp prietenul meu se poarta tot mai rece cu mine, nu mai comunicăm aproape deloc. A spus ca îl sufoc, mi-am cerut scuze, i-am lăsat spațiu, dar tot distant este cu mine. Înainte era foarte lipicios, voia să vorbim continuu, să ne vedem mereu. acum nimic. De dimineață până seara vorbeam întruna, dupa care seara de la 7-8 până la 12-1 la telefon. Acum abia ne mai dăm câteva mesaje, să nu mai spun că 'te iubesc' nu mi-a mai spus de vreo lună. Mereu spune că are treabă. i-am dat mesaj când eram la școală și am văzut că este online, dar nu îmi dă seen. Am rugat un prieten să îi lase mesaj, iar lui i-a răspuns imediat. Când i-am spus, a zis că 'vorbea cu cineva'. Este foarte rece, iar eu mă consum foarte mult și pe el parcă nu îl interesează. Acum ceva timp era foarte gelos, zicea că nu poate să treacă peste gelozie ( deși nu avea niciun motiv să fie ), însă până la urmă am reușit să rezolvăm. Nu mai simt că mă vrea lângă el. și nu știu ce să fac. A trecut cineva printr-o situație asemănătoare?

10 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Nu te mai iubeşte. Foarte multe cupluri trec prin asta, după ce se duce "îndrăgosteala" aia care îţi dă impresia că iubesti. El probabil a ajuns în punctul în care i s-a stins pasiunea pentru tine. Nu prea ai ce sa faci. Cu cât te-ai stradui mai mult să pastrezi relaţia, cu atât o să fie mai rece şi o să te respingă mai tare.

| GL757W a răspuns:

Am trecut si eu prin ceva asemanator cu o fosta, nu merita sa te mai agiti, ori este plictisit ori are pe altcineva.

| Mada1920 a răspuns:

Nu am trecut dar cel mai bine este sa vorbesti cu el, sa-ti spuna daca nu te mai vrea in viata lui si aia e.

| Rape a răspuns (pentru Mada1920):

Am încercat, dar se enervează și începe cearta. Mereu când îl întreb dacă el mai vrea sau nu să fim împreună schimbă subiectul. Îmi arăta că mă iubește, că ține la mine, de la un timp nu știu ce are.

| Mada1920 a răspuns (pentru Rape):

Sentimentele pot disparea, daca se comporta asa cu tine, lasa-l.

| blacksky13 a răspuns:

Sigur e genul ala care se plictisește repede și cel mai rău ( pentru tine) mi s-a părut faptul ca ai spus ca te consumi pentru asta. Apreciez ca vrei cu orice preț sa salvezi relația dar nu trebuie sa strofoci ca el poate ca în timp sa creadă ca dacă te insala sau dacă își bate doamne ferește joc de tine tu îl vei ierta de fiecare data iar asta nu e bine. Dacă la un moment dat simți ca nu mai ții asa mult la el eu zic sa renunți la relația asta deoarece îți face mult rău și știu ca dacă acum îl iubești mult nu poți renunța la el dar nu e bine mai ales pentru tine cum am zis și mai sus. Eu zic sa te gândești bine. Toate cele bune!

| Rape a răspuns (pentru blacksky13):

Nu știu cum să îl las, vreau să o fac pentru că știu că nu îmi face bine, dar nu știu cum. Știu că așa este simplu, doar îi spun și atât, dar nu am puterea de a face asta, mereu mă gândesc că poate va fi bine, poate reușesc să salvez ceva. Nu știu cum ar trebui să devin mai indiferentă față de ce se întâmplă.

| SatanelDeLaVaradia a răspuns:

Cauta altul

| Anisia15ana a răspuns:

Da, cel mai bine e să-l laşi să aleagă ce vrea sa faca. Nu te ține de capul lui, sfatul meu este să te porti cu el exact cum se poartă el cu tine.

| Beeatriice a răspuns:

Decat sa suferi tu atat mai bine lasa-l. Sunt multi barbati care te vor aprecia si te vor trata cum trebuie. Asta devine o relatie toxica de care tu nu ai nevoie. Scapa de tristetea asta si traieste ti viata cu persoane care tin cu adevarat la tine!