| Jhfdfd a întrebat:

Buna seara, deci am o problema daca ii pot spune asa. Deci totul a inceput din seara banchetului de clasa a 8-a, atunci cand am cam baut si eu si colegii si "mi-am petrecut seara" cu un coleg, nu va ganditi la prostii, doar ne-am sarutat si nimic mai mult. La cam 2 saptamani dupa ne-am combinat, el despartindu-se de una cu putin timp inainte. Toata "relatia" a durat pana acum 4 zile cand ne-am despartit pentru ca eu nu am avut suficienta incredere in el incat sa fiu prietena perfecta, nu a prea reusit sa ma cunoasca asa cum voia si ma rog rahaturi de astea. In seara respectiva mi-a dat un "sah-mat" ca la carte spunandu-mi ca ar fi ipocrit sa nu recunoasca ca nu mai tine la exa aia si ca lui nici macar nu i-a placut de mine desi, suna absurd, eu ma indragostisem de el. Apoi am "convenit" sa ramanem prieteni.
Toate bune si frumoase [nu am mai vorbit], pana aseara cand m-a intrebat cine vine in tabara [in care il invitasem] si mi-a zis ca vine si el... Am vorbit ceva timp, si mi-a cam dat de inteles ca ar vrea sa fim din nou impreuna, adica a spus ceva de genul "nu degeaba am fost impreuna/
acum iti dai seama?
sau inca >suntem?:"
si a mai continuat discutia putin iar apoi nu am mai vorbit.
Acum, intrebarea mea e, credeti ca vrea sa ne impacam la mare cumva?laughing Adica suna ciudat dar ma gandesc ca ar fi trebuit sa imi dau si eu seama, si cum nu am cine stie ce experienta in domeniu laughing poate ma ajutati big grin. Multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nope; vrea cu totul altceva. tongue

| Jhfdfd explică (pentru mihai69):

Am discutat deja problema asta si totusi am 15 ani si nu mi se pare ok oricat de mult ar vrea el.

| neutrino a răspuns:

Teoretic, inca sunteti, dar el doreste sa accepti si practic.

| cristimihailov a răspuns:

Scuza-ma, dar nu inteleg o chestie:

De ce insisti in problema asta?

Personal as scapa de el si as cauta pe unul care stie ce vrea.

Tu doar acum creezi premisele pentru nefericirea ta de mai tarziu.

| Blamely a răspuns:

Întreabă-l, dă-i un semn că vrei și îți va răspunde el.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Fa sex cu el. Vei afla mai multe in timp, si vei pune intrebari mai concrete si-n mai putine randuri.

| NoRegretsxx a răspuns:

Pai de ce nu il intrebi si cu asta basta.
Asa afli si tu sigur ce vrea.
Ideea e.Tu mai vrei sa fii cu el?

| Jhfdfd explică (pentru NoRegretsxx):

Este ciudat si complicat pentru ca daca ar fi sa "ma iau" dupa orgoliu ar trebui sa nu, dar sincer as cam vrea. Iar de intrebat nu il voi intreba pentru e penibil din punctul meu de vedere.

| Jijell a răspuns (pentru Jhfdfd):

Nu-l vei intreba si ramai cu vrutul.

De asta va plangeti voi fetele mereu ca nu va baga baietii in seama, pentru ca din incapatanare si orgoliu nici voi nu dati vreun semn unui baiat atunci cand il placeti.

| sofisis a răspuns (pentru Jhfdfd):

Eu sunt de parere ca vrea sa va impacat DOAR la mare. Ai grija. Te-a jignit si te-a luat la misto. Eu in locul tau l-as invita sa isi fada de ex-a lui si sa ma lase in pace. Dar pentru asta iti trebuie tarie de caracter si mandrie...