| Lovve95 a întrebat:

Buna searahappy. Dupa 3luni testul de sarcina cu urina mai are efect?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, testul de sarcina se menstine pozitiv pe toata perioada sarcinii, incepand cu a treia sau a patra saptamana de sarcina.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cred ca ai vrut sa spui rezultat, nu efect! Teretic, da, dar cu chimicalele nu se stie niciodata!

La 3 luni, e deja extrem de riscant sa mai faci avort! Dece nu folositi prezervativ, mai oameni buni?! Daca se face avort, si va pedepseste Dumnezeu de nu mai ramane insarcinata niciodata?!

Invatati sa va respectati, sa fiti responsabili si sa va protejati, atat pe voi, in primul rand, cat si pe ceilalti, nestresandu-i cu consecintele actelor voastre insuficient gandite!

Faceti Petting, cunoasteti-va corpurile si senzatiile, mare atentie la igiena mainilor si a zonei genitale, si abia la maturitate faceti sex, doar protejat si responsabil!

| Lovve95 explică:

Multumeschappy Nu ma gandeam la avort! Doamne feri de asa cevahappy Sunt student la teologie, si stiu multe despre avort... Dar nu stiam despre testul acelahappy... Multumesc inca o data! happy