| Adelina1994 a întrebat:

fele care au luat Escapelle (pilula de a doua zi ) ati avut vreo problema? ( reactii adverse ) si cel mai important, si-a facut efectul?

12 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Trebuie sa o iei in maxim 72 de ore. dar ca sa aiba eficacitatea mai mare, cat mai repede posibil. Stiu pe cineva si a fost utila, cu toate ca nu credea ca ramasese, dar vrusese sa se asigura. Dereglari de menstra sau ceva nu a avut dupa, din ce mi-a zis.

Multa bafta si daca viitoare te sfatuiesc sa previi. Mergi la doctor pentru anticonceptionale sau folositi obligatoriu prezervativ(mai ales daca nu ai o relatie stabila)!

| Adelina1994 explică (pentru Ea12345):

Am folosit prezervativ si s-a rupt, eu sunt o persoana grijulie, care se protejeaza, sunt constienta de consecinte dar pur si simplu a fost un accident

| MonsterEnergy a răspuns:

De ce nu intelegeti odata pentru totdeauna ca depinde de organism si de alimentatie?

| Azµre a răspuns:

Depinde de la organism la organism. Nu este o regulă universală că o să funcționeze la toată lumea și o să aibă sau nu reacții adverse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Am o prietena care a luat, s-a simtit bine, nu a avut reactii adverse si si-a facut si efectul.
Depinde de organismul fiecareia dintre noi, fiecare corp e diferit in felul lui.
Te pup!

| AndyLavy a răspuns:

NU iti face griji, isi face efectul cu siguranta insa dupa ce o iei sa nu ai varsaturi ca atunci organismul nu are timp sa o asimileze.
Eu am luat o singura data, cu ceva ani in urma.Am avut ceva scurgeri vaginale la cateva saptamani ( o substanta maronie), iar menstruatia mi-a intarziat vreo 2 saptamani, insa dupa totul a revenit la normal. Astfel de reactii sunt normale.Acum depinde si de organism.
AI mare grija sa nu o folosesti prea des, din ce am citit maxim 1 data pe an.

Răspuns utilizator avertizat
| veveritacafenie a răspuns:

Cunosc o persoana care ia aceste pastile si si-au facut efectulwinking
funda? big grin

| KatherineSophia a răspuns:

Am luat pastila si am avut sangerari la vreo 5 zile dupa ( reactii adverse ), ieri mi-a venit mentruatia deci si-a facut efectul. si mie mi s-a rupt prezervativul si na. streessss! Acum m-am hotarat sa iau anticonceptionale si sa folosesc si prezervativ deoarece nu vreau sa mai trec prin asta!
te pup!