| croissant a întrebat:

Buna seara, in carantina m-am ingrasat foarte repede, am avut si o decadere psihica si m-am refugiat in mancare si dulciuri insa acum sunt bine. Am 1, 60 si am 75, 2 cand inainte aveam 55 kg. Problema este ca am cunoscut in mediul online un baiat, ne-am si vazut la camera si urmeaza ca in zilele acestea sa ne vedem si imi este teama... Mie imi place de el dar imi este teama sa nu fiu respinsa de el din cauza kg mele acumulate. Si ma gandesc sa renunt definitiv la el sa ii dau block peste tot cu toate ca nu mi-a gresit cu nimic. Ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Chiar crezi că există corpul potrivit? Daca lui nu-i slabele și preferă daca e mai plinuta?
De fapt ar putea să i spună, sa fie vulnerabilă cu el, pe online, sa zică de chestia asta. Daca e un băiat okey ar intelege-o.

12 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Username-ul tau este "croissant". Esti sigura ca te-ai ingrasat din cauza carantinei?

Lasand gluma la o parte, cel mai bine ar fi sa te intalnesti cu baiatul respectiv si sa-l lasi pe el sa decida daca doreste sa continuati relatia sau nu. Daca te respinge doar din cauza faptului ca te-ai ingrasat putin, atunci iti face o favoare fiindca vei realiza ca nu ai nevoie de o asemenea persoana in viata ta. Daca vei anula intalnirea "de frica", atunci vei putea avea regrete si deseori te vei intreba "ce s-ar fi intamplat daca..." raspuns la care nu vei afla niciodata intrebarea. happy

Concluzie: Mergi la intalnire.

| StefanChriss a răspuns (pentru Ronnix):

Mi-au dat lacrimileee laughing))))))

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu faci asta, poate îi plac dodoloațele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In situatia ta eu nu m-as vedea cu el.
" Ce ma sfatuiti?" Sa slabesti. Si sa te vezi cu el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StefanChriss):

Da.
Slabe sanse.
Defineste "okey". Daca nu e atras de ea, e firesc sa o refuze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai e atras, daca nu, nu ar mai vorbi cu ea. Daca o refuza înseamnă că nu a văzut nimic la ea, în afara de un fund și niște țâțe...
"Okey" = care nu o refuza, numai pentru că are câteva kg în plus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E atras de personalitatea ei de pe net.
Daca o refuza aia e. Sau crezi ca numai sufletul conteaza?
N-am zis ca in mod cert o s-o refuze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Interesant modul tau de gândire.
Numai că e cam depresiv, într-un sens bun nu mă refer altfel, păi așa atunci și în viață reală daca cunoști o persoana ești atras tot de personalitate ei din viața reală, tot o imagine care ți-o formezi în minte, nu corespunde cu realitatea. Sau ai stat cumva in corpul ei? Ai trăit viața ei? Sa fi atras de ea, nu de o iluzie.
Daca cred că sufletul contează? Da cam asta cred eu laughing bănuiesc că toate se întâmplă cu un scop, nu ajungi din întâmplare să întâlnești o persoana. Fie online sau in viață reală.

| StefanChriss a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar crezi că există corpul potrivit? Daca lui nu-i slabele și preferă daca e mai plinuta?
De fapt ar putea să i spună, sa fie vulnerabilă cu el, pe online, sa zică de chestia asta. Daca e un băiat okey ar intelege-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și cu câteva kg în plus poți fi femeia fatala dacă ai atitudine și încredere în forțele proprii. Cum te vezi tu asa te vor vedea și cei din jur, succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te vezi cu el. Si sa slabesti.

| Dandinelle a răspuns:

Dacă te deranjează atât de mult kilogramele atunci baga ceva sport. Sportul e sănătos și ajută și la starea de bine.

| GRYM2 a răspuns:

Incearca sa maschezi kilogramele alea sa faci cumva sa nu se vada si fa putin sport si mananca sanatos