| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu cateva saptamani am facut sex neprotejat cu prietenul meu. De atunci secretia mea vaginala a început să fie anormală. Si-a schimbat culoarea in galben verzui, are un miros insuportabil, miroase a peste si este foarte abundenta fata de cum era inainte. De multe ori am si dureri in zona pelviana, dar acestea sunt rare, dar și de spate. Am făcut tratament cu antibiotic (cipro quin) deoarece in urma analizelor la urina mi-a iesit o baterie. Ma gândeam sa fie de la tratament, dar am încetat tratamentul acum ceva timp iar secretiile nu au încetat.
Sa fie oare vreo boala cu transmitere sexuală?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod sigur este vorba de o infectie bacteriana, care s-a extins si in prezent cel mai probabil este/sa localizat la nivelul intregului aparat reproducator : vagin, cervix, uter, trompe, ovare. Trebuie sa te prezinti la un laborator de analize medicale pentru a fi prelevata o proba din secretia vaginala. Rezultatul care este obtinut, indica natura agentului patogen care provoaca infectia si de asemenea se stabileste tratamentul medicamentos cel mai indicat/adecvat precum si perioada de timp indicat sa fie folosita medicamentatia indicata. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cam asa pare, o infectie.
Asa se intampla cand, in loc sa faci sex cu capul pe umeri, il tii doar pe pernă. Baiatul a mai trecut si pe la altele, mai putin „curate". Mergi la ginecolog cat mai repede.

| Sofer a răspuns:

Mergi Ginecolog și faci analize și apoi tratament.

| alina2k18 a răspuns:

Mmmm, doar ce am mancat si eu o salatica cu niste ton, Im gonna skip the fish for the next few dayswinking
Seamana cu trichomonaswinking
Du-te la un laborator macar sa iti ia o proba din secretie daca la ginecolog nu poti ajungewinking
De la anumite antibiotice poti face candidoza dar aia nu se manifesta asawinking

| sebibengosuu7 a răspuns:

Ai grija sa nu dezvolți o fiinta înăuntru