| Ramona_6841 a întrebat:

Buna seara la toti!
De cate ori va vedeti cu iubitul/iubita?
Eu am o relatie de 7 luni, am aproape 19 ani si el 23. Noi ne vedem doar in weekend, si foarte rar ne-am vazut si in vreo zi din cursul saptamanii deoarece el lucreaza si eu inca am scoala. El vine tarziu de la munca dar ma cauta in fiecare z, i ma suna, si seara ne vedem la web. Avem incredere unul in altul, il iubesc, stiu ca ma iubeste, nu m-a inselat si nici eu. Doar ca mama nu e de acord cu el si nici nu stie ca am o relatie cu el. Singurul motiv este ca e urat pentru mine de asta nu il vrea. Eu il iubesc si as vrea sa imi incep viata sexuala cu el, am vorbit despre acest lucru, el ma vrea pe mine, vrea sa vin la el, pentru ca mama cand va descoperi de relatia noastra ma va da afara din casa, dar nu stiu ce sa fac, credeti ca 7 luni de relatie in care ne-am vazut in fiecare weekend este de ajuns pentru a face dragoste cu el? Eu am incredere in el si il iubesc.
Va rog sa imi raspundeti la prima intrebare de mai sus si la celelalte daca puteti. Mereu ma ajutati. Va multumesc si o seara placuta sa aveti!

Răspuns Câştigător
| cristy_4404 a răspuns:

Iubita mea este din alt oras ea are 18 si eu 27 si nu ne putem vedea cand vrem noi si relatia noastra decurge foarte bine. Daca tineti unu la celalalt si va iubiti si aveti incredere reciproca nu vad care ar fi problema important e ce simti tu pentru ca e la mijloc fericirea ta eu as incerca sa ii fac sa inteleaga pe parinti ca va iubiti si vreti sa fiti impreuna. Faceti dragoste.Ascultati inima si dupa aia pe cei din jur.

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu ma vad cu prietenul meu aproape zilnic, dar se mai intampla sa ne mai vedem si la 2-3 zile, depinde...ca si eu am scoala si el lucreaza 12 ore pe zi, 6 zile din saptamana, dar totusi ne facem timp unul pentru.altulhappy. Avem o relatie foarte frumoasahappy. Facem multe lucruri impreuna si cand ne vedem ne bucuram din plin de timpul petrecut impreuna.
Draga, mama ta nu are ce sa iti faca daca tu iti doresti sa fi cu acel baiat, atata timp cat tu il iubesti, nu lasa pe nimeni sa te desparta de el; vb.cu mama ta, ca oricum esti deja majora si e viata ta pana la urma.In legatura cu inceperea vietii sexuale, eu nu cred ca are asa mare importanta cat de des va vedeti, e ok si in weekend, dar nu are importanta asta, ci conteaza relatia voastra cum e, daca ai incredere in el si il iubesti, nu vad de ce nu ai face-o, esti majora, daca ai face-o, ma gandesc ca ai face-o din iubire si daca ai grija adica sa va protejati, atunci totul e ok.
Decizia e a ta, dar gandeste-te bine inainte de a lua orice decizie.Important e sa te simti tu pregatit fizic si psihic si daca crezi ca el e alesul inimii tale, de ce nu?

| Lorelai a răspuns:

Daca il iubesti si te iubeste, e perfect. Faceti dragostehappy Nu conteaza asa mult ce vrea mama ta, esti majora si poti fi cu cine vrei.