| Alex29061992 a întrebat:

Buna seara lume! Vin si eu cu o mica dilema! Ce părere aveti de băieții respectiv barbatii care fac cam totul in casa?
Înainte in timpul relației eram cam leneș, nu zic ca eram puturos etc ci doar leneș... făceam curățenie mâncare sau altele dar mai rar. Acum de vreo 2 luni (după ce am avut niste discuții cu partenera sunt foarte obsedat de curățenie, fac curățenie cam toată ziua, la fel si cu mâncarea, rufele si așa mai departe. Ideea e ca îmi e oarecum frica sa nu fiu luat sa zicem de prost....ca ea nu mai are ce sa facă daca eu fac totul.
Este bine ceea ce fac? Sau e cam rău? Țin sa precizez ca, câteodată ma deranjează ca fac eu totul, dar îmi trece

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Esti fraier. imputita rade de tine pentru ca tea sclavizat cum dorea. O curea pe curu ei si o lectie de barbatie nu strica daca vrei sa fi fericit in viata

| Adry05 a răspuns:

Păi spune-i și ei să facă x sau y sau vă împărțiți de la început sarcinile.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa nu fie bine?
Odata ce ati stabilit sa faceti una si alta, de comun acord.
Chestia cu "mi-e frica sa nu mai ia de prost" nu dovedeste decat ca esti un prost, fiindca in dragoste oferi de placere si fac lucurui de dragul iubitului si iubitei, nu ca esti luat de fraier, prost sau bun.

| Alex29061992 explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu cum sa zic sa nu sune ciudat sau altele, doar ca îmi e sa nu fie la modul " pfff dar asta face totul in casa deci eu pot sa fac orice si nu se supăra din moment ce nu imi spune nimic legat de curățenie

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alex29061992):

Am avut perioade lungi cand lucram ca nebuna pentru un salariu mare ce-i drept, plecand de dimineata si ma intorceam noaptea. Sotul facea totul in casa, ca el avea program normal si uneori mai si gatea.
Dar niciodata nu s-a pus problema sa-l iau de prost, poate de aceea dureaza casnicia asta si-i fericita, ca nu ne facem prosti unul pe altul din nimicuri, ca doar nu ne cad mainile daca ne facem viata mai usoara, unul altuia.
Nu tinem socoteala ca unul a facut si altul nu, pentru ca in dragostea adevarata, iti este drag sa daruiesti, fiindca la randul tau vei primii la fel.

| Alex29061992 explică (pentru Violleta2022):

Eu nu ii zic nimic! Lucram amândoi in același schimb (14:00-22:00 ) atât i am cerut la capitolul pat si iubire sa fie in 2..ca in rest me ocup eu de tot

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alex29061992):

In cazul asta, poate este bine sa faceti curat impreuna si tot impreuna sa gatiti, ca nu-i strica nici ei sa puna mana sa te ajute.
La 4 maini se termina treaba mai repede si apoi aveti amandoi timp sa va dragaliti si sa faceti ce vreti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O binecuvântare la casa omului. Eu mă întreb, dacă făcea femeia totul mai ziceai "face soția toată treaba, e cam obsedată de curățenie; ce să fac?!"
Ce vreau să spun cu asta e că și ție ți-ar fi convenit treaba asta, așa cum îi convine și ei. Deci dacă vrei o schimbare vorbește cu ea. Este foarte bine să faci, te felicit! Dar ideal ar fi ca treburile să fie pe cât posibil egal împărțite, în funcție de posibilități.

| Alex29061992 explică (pentru anonim_4396):

Pe mine nu ma deranjează ca fac eu cam totul! Îmi place pentru ca in primul rand fac pentru mine! Si altfel ma simt într o casa curăța decât intr-o casa mai puțin curata

| Alex29061992 explică:

Ai inteles totul greșit! Ca sa primesc un mic ajutor trebuie sa explic totul nu?