| CristianAndrei2016 a întrebat:

Niste sfaturi impotriva ejacularii precoce? ( mai putin de 2 minute ).

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau este vorba de ejacularea fiziologica normala care se produce aproape imediat dupa ce s-a instalat excitatia ''intensa'', indiferent de ce natura este acea excitatie. Ejacularea precoce este considerata ca fiind o disfunctie sexuala care se datoreaza starilor intense de excitatie (a surescitarii), sau a abstinentei prelungite, iar in cazul tinerilor, adolescentilor, din cauza neinceperii vietii sexuale si implicit a lipsei de... experienta sexuale. Se aprecuaza ca NUMAI dupa ce trece un anumit unterval de timp fata de momentul de incepere a vietii sexuale si DOAR in urma intretinerii de contacte sexuale cat mai constante dar si numeroase si mai ales in situatia in care actele sexuale sunt intretinute cu una si aceeasi persoana, se va obtine experienta sexuala necesara care sa permita coordonarea, controlarea si retinerea ejacularii atat timp cat doresti tu. Doar daca se procedeaza asa cum am precizat, numai in acel caz cam mereu/in majoritatea cazurilor procesul de ejaculare a spermei devine controlabila. In prezent nu exista pe piata/comert niciun medicament sau produs/preparat pentru tratarea acestei afectiuni care conform studiilor/cercetatorilor se pare ca afecteaza 1 din 3 barbati. Astfel, reiese ca in acest moment singurele tratamente de "specialitate" si cu adevarat eficiente se reduc la eventuale sedinte de consiliere psihologica si/sau folosirea unor antidepresive. Insa in cazul tau (particular) in mod garantat o iubita adevarata, unica ar reprezenta tratamentul adecvat fiindca numai prezenta/existenta ei, te va "vindeca" si scapa definitiv de toate necazurile actuale. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, doar controlul mental poate sa influenteze ejacularea. Daca esti abia la inceput de drum, trebuie sa ai rabdare si in cativa ani, se va potolii.
Vezi unde a dus masturbarea excesiva de atatia ani? Asta este efectul ei.
Mai poti merge la medic, si posibil sa fii ajutat, depinzand de natura problemei care genereaza ejacularea precoce.

| Frank51 a răspuns:

Sfat1, pauze inainte de ejaculare Sfat2, pauza dupa ejaculare dupa care nr2, apoi3, 4,5 dupa asta nu o sa mai ai probleme.