| jkjsix a întrebat:

Buna seara. Nu mi-a venit menstruatia de cateva zile.Acum 3 saptamani eu si iubitul meu am facut dry sex, se poate intampla ceva sau sunt eu paranoia?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"în 26 Ianuarie | jkjsix explică (pentru helpforyou):
Nu imi vine regulat niciodata. data trecuta mi-a venit pe 17..acum 2 luni pe 12"

In situatia asta cand tu ai cilul de tip NEREGULAT, nici NU se poate vorbi vreodata de intarzieri de ciclu, fiindca nu fac sens!
Tipologia ciclului neregulat este sa vina cand vrea el, odata la cateva saptamani sau odata la cateva luni si cum NU exista sanse sa fie niciodata masurat sau estimat, NU se poate vorbi niciodata de intarzieri de ciclu, la ciclurile de tip NEREGULAT.

Folositi intotdeauna prezervativul la sex si nu va mai jucati de-a "dry sex", ca de are sperma pe teava de la o masturabare si ejaclare anteriora, sperma ramasa pe teava se scurge instantaneu si involuntar in vagin, in primele secunde cand este introdus penisul si te lasa gravida, doar daca esti in perioada fertila.

| helpforyou a răspuns:

Nu ne spui cate zile de intarziere ai?

| jkjsix explică (pentru helpforyou):

Nu imi vine regulat niciodata. data trecuta mi-a venit pe 17..acum 2 luni pe 12

| helpforyou a răspuns (pentru jkjsix):

Poti sa ai modificari hormonale. Totusi sunt destul de multe zile. Ai facut test de sarcina?

| MadoarenPuya a răspuns:

Întârzierea poate sa depindă de mai multe lucruri, ciclu nu vine ca și ziua din calendar... Depinde de stress, stil de viata ecc