| Dana3450000 a întrebat:

Pe data de 6 (14-a zi a ciclului menstrual) am avut contact sexual neprotejat cu prietenul meu iar acum nu mi-a venit menstruatia, am intarziere 2 zile este posibil sa fiu insarcinata? Am facut un test ieri si a iesit negativ. Cand sa mai fac unu?

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci nu ati facut sex protejat fix in ziua in care ar trebui sa aiba loc ovulatia. Fix ziua cea mai fertila.
Pai cum? Nu... va ganditi si voi putin inainte? happy

Ok, aparent nu. Nu mai conteaza asta acum. Legat de sarcina, sansele practic ar putea sa fie, insa daca ati facut testul de sarcina (la care nu exista sansa ca nu ar da rateuri), nu ar trebui sa fie cazul de sarcina. Posibil sa intarzie de la stresul pe care ma gandesc ca sigur il ai (si alte cauze). Poti sa mai faci un test peste vreo 2 zile, daca nu vine. Desi ar trebui sa vina.

Bafta!