| hfdfjgf a întrebat:

Buna seara, se poate sa ramana insarcinata daca intretin relatii sexuale neprotejate? Adica prietenul meu nu ejaculeaza in mine!

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,se poate, sute de mii de copii s-au nascut asa.

NOname
| NOname a răspuns:

Desigur, un oarecare risc există.

| neutrino a răspuns:

Da, ejacularea nu poate fi controlata in totalitate, cel mic este mai istet decat credeti voi.

| Fatamuntilor a răspuns:

DA,sunt sanse! ORICE relatie sexula neprotejata PREZINTA risc de sarcina! NU te baza pe asta!

| Alcyon a răspuns:

Da, se poate. Am mai spus-o si o repet. Metoda coitului intrerupt e buna DOAR pentru cuplurile care vor sa amane momentul conceperii unui copil dar daca e sa fie, toate bune. Baietii elimina cand sunt excitati un lichid incolor ce poate contine spermatozoizi (in cazul in care baiatul a ejaculat recent). In plus, unii elimina si mici cantitati de sperma, inainte de ejacularea propriu-zisa. Deci riscul este destul de mare. Folositi prezervativul. E mai igienic (te fereste de anumite infectii) si de sarcina.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna seara.
Se poate ramane insarcinata, dar mai greut.

| NI_KA_IC_XC_1993 a răspuns:

Casatoreste-te si nu face adulter! Matei 5:28
Eu însă vă spun vouă: Că oricine se uită la femeie, poftind-o, a şi săvârşit adulter cu ea în inima lui.

Matei 7:21
Nu oricine Îmi zice: Doamne, Doamne, va intra în împărăţia cerurilor, ci cel ce face voia Tatălui Meu Celui din ceruri.

1Corinteni 6:9-10
Nu ştiţi, oare, că cei nedrepţi nu vor moşteni împărăţia lui Dumnezeu? Nu vă amăgiţi: Nici desfrânaţii, nici închinătorii la idoli, nici adulterii, nici cei ce se autosatisfac, nici homosexualii, nici furaciosii, nici lacomii, nici beţivii, nici batjocoritorii, nici răpitorii nu vor moşteni împărăţia lui Dumnezeu.

Apocalipsa 21:8
Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfrânaţi şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua.

Curvia este un pacat de moarte, sex-ul este lasat de Dumnezeu doar pentru a face copii, insa diavolul a reusti de mii de ani sa biruiasca lumea cu aceasta patima, posedandu-ti stimulii senzoriali si facandu-te sa crezi ca este o nevoie fiziologica. Gresit!

Apocalipsa 21:8
Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfrânaţi şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua.

1 Cor. 6:19
Nu știți că trupul vostru este Templul Duhului Sfânt care locuiește în voi și pe care l-ați primit de la Dumnezeu? Și că voi nu sunteți ai voștri?

| hfdfjgf explică:

Problema este ca eu nu supor prezervativul, adica am o usturime atunci cand sunt penetrata si cum ati spus ca e igienic daca se folosesc prezervative, prietenul meu se spala mereu inainte de inceperea catului sexual.