| Ella199 a întrebat:

Bună seara.
Sunt însărcinată în 8 luni, întrebarea este dacă pot face sex (deși este a doua sarcina, sotul a lipsit si pe aproape tot parcursul primei, din luna a 4 a pana dupa ce am nascut).
Este periculos? Sau dureros?
Nu am mai facut din luna a 4 a cred.
Ce părere aveți? El vrea foarte mult deoarece nu a venit acasă de atata timp.
Mulțumesc anticipat

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cu multa grija si cu atentie, prin adoptarea unei pozitii adecvate incat sa nu existe apasare pe burtica, cum ar fi pozitia culcata pe o parte sau penetrare pe la spate, actul sexual poate fi intretinut pana cu 1-2 saptamani inainte de soroc. Bineinteles cu conditia sa nu apara nici cel mai mic disconfort si mai ales senzatia de durere. Multa sanatate!

| Gofigi a răspuns:

Da se poate este chiar recomandat de medic

| Emilian65 a răspuns:

Da, puteti face sex dar cu mare atentie.

Răspuns utilizator avertizat
| alina2k18 a răspuns:

Mai bine ii faci un oral meseriaswinking

| SG1995 a răspuns:

Preludiu, sex oral este recomandat, sex vaginal cum à zis și corbulabrosu depinde de poziție. Văzusem tocmai aseară pe un site de videochat ea 35, gravidă în 9 luni, el 23, și și -au tras-o.