| RoxanaGhost a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema.Eu si prietenul meu suntem extrem de sinceri unul cu altul,nu avem nevoie de parole sau alte chestii.El mereu imi arata,ma anunta cand cineva il intreaba de mine si eu la fel(sau cand un baiat din sat se da la mine).In seara asta,un amic(sau cel putin asa l-am crezut) m-a bagat in seama si pur si simplu m-a intrebat:"F.e bine X?(nu voi da numele prietenului meu). Practic nu am stiut cum sa reactionez, i-as fi raspuns ca nu e treaba lui dar nu isi avea rostul, asa ca l-am blocat pe messenger.Cel putin asa cred eu, ca am procedat corect.Problema e:Sa-i arat prietenului meu? Mai ales ca ei sunt cat de cat tovarasi.Prietenul meu nu e genul care sa se ia la bataie sau sa se certe, considera ca un barbat adevarat nu ar face asa.Chiar nu stiu ce sa fac...I-as arata lejer dar ei fiind prieteni, ma gandesc ca nu cumva sa se ia de tipul ala.Sau cum sa ma formulez in asa fel incat sa-l conving sa nu se ia de tip sau sa iasa mai rau.Am incredere in prietenul meu dar cine stie...

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Mariu0699 a răspuns:

Pai sincer sa fiu, cred ca ar fi mai bine iubitului tau fiindca cum ai zis si tu ca va spuneti totul, asta e printre lucrurile care nu trebuie ascunse. Iti dai seama ca daca nu afla de la tine si afla de la acel prieten? Cel putin eu, presupun ca te vei certa cu el fiindca i-ai ascuns chestia asta si probabil va gandi ca ii ascunzi mai multe. E mai bins sa-i arati, decat un prieten prefacut mai bine fara el. Tu il ai pe iubitul tau, el te are pe tine, de mai mult nu aveti nevoie. Viata o faceti amandoi, nu si cu prietenii.
Na, nu cred ca cuiva vrea sa i se ascunda ceva asa ca spune tot

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fi sincera cu el pana la capat nu ca apoi sa afle altceva

| Hammurabi a răspuns:

Chiar nu e treaba ta dacă se ia de tipul respectiv care a fost un mare nesimțit.
Bineînțeles că trebuie să-i spui.
Iar cum va reacționa el, e strict problema lui. Nu a ta.
Altfel va părea că îl acoperi pe acel nesimțit.

| colaboy1991 a răspuns:

Spune-i asa: Vezi ca X e gay si ii cam place de tine si nu stie cum sa iti spuna.