| LittleRose a întrebat:

Buna seara TPU! Am avut o relatie scurta, de cateva saptamani cu un baiat. In prezent suntem despartit de aproximativ doua saptamani. El a vrut sa ne despartim. Mi-a spus ca nu simte nimic pentru mine si ca sa ramanem prieteni. De atunci a mai vorbit cu mine, el, din propria initiativa. Cum as putea sa ma impac cu el fara sa pic prost in ochii lui si ai prietenilor lui?

4 răspunsuri:
| ionut7782 a răspuns:

Este bine ca a fost sincer cu tine in legatura cu sentimentele fata de tine ceia ce multi baieti in ziua de azi nu mai au tupeul sa o faca.A incerca sa refaci legatura nu mai poti o data ce ti-a spus ca nu mai are nimic pentru tine in suflet.cel mai bine este sa rupi orice legatura cu el sa il poti uita si in acelasi timp sa iti refaci viata.din cate inteleg tu inca mai ai sentimente fata de el de asta ti-am spus sa rupi totul. Daca ve-ti ramane prieteni tot ce faci este sa suferi mai mult decat ar trebui

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nici gand de asa ceva esti tanara trebuie sa experimentezi cat mai multe cearsafuri nu sa te opresti la unul singur, baiatul nu te vrea lasa-l in pace si vezi-ti de viata ta, va veni urmatorul

| ionut7782 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Foarte bun sfat.Sa experimenteze cat mai multe cearceafuri.

| neutrino a răspuns:

Faptul ca el ti-a spus adevarul nu este un motiv sa nu mai vorbiti ca doi amici care se respecta reciproc, dar nu cere mai mult.