| hhhpyter a întrebat:

Buna seara TPU! Am o dilema! Daca o fata spune ca e virgina dar tot ea, vorbeste cu altcineva si spune ca ii e frica sa nu fi ramas gravida si are si poze cand erau amandoi in pat, desi spune ca nu au facut nimic, mai este virgina? Au facut ceva sau sunt sanse sa nu si printr-o minune sa nu fi facut sex?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a se forma o sarcina este nevoie sa existe e ''ingrediente'' absolut obligatorii si indispensabile si anume 1 OVUL si minim 1 SPERMATOZOID, care poate sa provina din SPERMA. Pentru ca SPERMATZOIDUL sa poata sa ajunga la OVULUL existent in UTER acesta trebuie sa ajunga in mod obligatoriu IN VAGIN indiferent prin ce mod s-ar produce patrunderea spermei in vagin. Sperma poate sa ajunga in vagin si prin alte moduri si nu doar prin sex efectiv. In urma unei masturbari, neatente, sau prin inseminare artificiala. In concluzie poate sa exista situatia, posibilitatea ca cei doi sa fie VIRGINI, ca ei sa nu fi intretinut SEX efectiv, doar sa se fi masturbat reciproc si din neatentie/greseala sa fi ajuns sperma in vagin. Iar daca acest lucru s-a produs in perioada fertile a ciclului menstrual, fata poate sa ramana insarcinata fiind chiar virgina, asa cum sustine. Poate te va multumi aceasta explicatie care poate fi perfect posibila/plauzibila. Multa sanatate!

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Citeste si poate vei reusi sa intelegi ca 2 tineri pot sta complet dezbracati intr-un pat si sa practice activitatea sexuala denumita petting poate fi considerata ca fiind un excelent inlocuitor al sexului real. Din definitia cuvantului "petting" reiese ca acesta provine din limba engleza in care cuvantul "to pet" inseamna a mangaia, a dezmierda. Dar de fapt, petting-ul corect executat inseamna un pic mai mult de atat, deoarece reprezinta totalitatea sarutarilor, atingerilor, mangaierilor etc. extinse pe intregul corp in vederea excitarii locurilor si a zonelor erogene ale partenerului. In timpul petting-ului totul este permis, adica cunilitia (linsul "pasaricii") cat si sexul oral, insa este interzis cu desavarsire sexul real, adica penetrarea vaginala. Petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale si din acest motiv este cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti regula de baza, de a nu depasi limita obligatorie impusa; se permit toate perversiunile si/sau fanteziile sexuale adica totul... mai putin penetrarea. Prin petting se intelege practicarea tuturor actiunilor la care pot recurge cuplurile de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, dar care cauta totusi sa-si provoace reciproc placere sexuala care sa se finalizeze prin orgasm si ejacularea. Petting-ul este o forma de provocare a placerii sexuale la care apeleaza tinerii care inca nu si-au inceput viata intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi un joc erotic (soft sau mai hard, dupa numarul de haine pe care le pastreza tinerii pe ei...), a carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa aproape reala a actului intim sau sexual pentru tinerii virgini, fiind de fapt o alternativa de "sex surogat" pentru tinerii adolescent care (inca!) vor sa-si pastreze intacta virginitatea. Multa sanatate

| hhhpyter explică (pentru corbulalbrosu):

Eu vreau sa inteleg daca s-a culcat cu el, din moment ce ii e frica sa nu fi ramas gravida. Tu ai explicat elaborat, nu cred ca au facut petting. As tinde sa cred ca a facut mai mult de atat, dar ea sustine altceva si vreau sa imi dau seama altfel, nu sa o intreb. Virgina vs gravida, adevar vs minciuna. Ai putea sa imi spui de ce minte? Nu ma deranjeaza daca nu mai este fata mare, ci faptul ca incearca sa ma induca in eroare. Multumesc de ajutor!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru hhhpyter):

Pentru a se forma o sarcina este nevoie sa existe e ''ingrediente'' absolut obligatorii si indispensabile si anume 1 OVUL si minim 1 SPERMATOZOID, care poate sa provina din SPERMA. Pentru ca SPERMATZOIDUL sa poata sa ajunga la OVULUL existent in UTER acesta trebuie sa ajunga in mod obligatoriu IN VAGIN indiferent prin ce mod s-ar produce patrunderea spermei in vagin. Sperma poate sa ajunga in vagin si prin alte moduri si nu doar prin sex efectiv. In urma unei masturbari, neatente, sau prin inseminare artificiala. In concluzie poate sa exista situatia, posibilitatea ca cei doi sa fie VIRGINI, ca ei sa nu fi intretinut SEX efectiv, doar sa se fi masturbat reciproc si din neatentie/greseala sa fi ajuns sperma in vagin. Iar daca acest lucru s-a produs in perioada fertile a ciclului menstrual, fata poate sa ramana insarcinata fiind chiar virgina, asa cum sustine. Poate te va multumi aceasta explicatie care poate fi perfect posibila/plauzibila. Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Poate sa stea dezbracata langa cineva fara sa fi facut nimic dar daca vorbeste deja de sarcina....nu stiu ce sa zic.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa nu fi făcut nimic și asa poate fi virgina.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Inseamna ca a facut sex si nu mai e virgina.

| Pool77 a răspuns:

Pai, sunt mai multi factori.

De obicei, in zilele noastre virginitatea e un atu.
Adica nici o fata nu se va declara bombardata, doar daca e cu cineva in relatii foarte bune sau se afla de la individul respectiv.

E posibil sa nu-ti deoarece nu vrea sa te indeparteze, nu vrea s-o judei s-a.m.d

Sarcina? Pai acum depinde, poate e niomfarmata, poate au facut petting si ii e frica de lichidiul preejaculator si e in paranoia.
Poate doar i-a facut degetica si ii este frica sa nu fi ramas pe degetele tipului sperma sau lichidului respectiv.

Răspuns utilizator avertizat
| artemidak a răspuns:

Nu cred ca mai e.
Dar dacă e, e doar la trup.

| IvonneBk a răspuns:

Este imposibil sa ramana insarcinata fara ca acel "altcineva" s-o penetreze vaginal laughing si evident, sa ejaculeze in ea laughing. In schimb, sunt sanse foarte mari ca fata despre care vorbesti sa rada de tine sau ca amandoi sa fiti extrem de prosti. Eu personal nu stiu care dintre situatii e mai grava...

| hhhpyter explică (pentru IvonneBk):

Ai ocolit intrebarea.

| ione1911 a răspuns:

Daca ii este frica sa nu fie însărcinată ar fi putut face ceva; sau fata este foarte îngrijorată ca prin petting poti rămâne gravida.Si eu am crezut ca dupa o masturbare, menstruatia mi-a întârziat.Jur ca am stat cu stres 5 zile? poate asa este si acea fata.Am dat exemplu nu ma judeca incerc sa te ajut?