| bursucutau a întrebat:

Buna seara TPU! Am o intrebare ce poate parea ciudata. Ce inseamna sa te "lingi" cu o persoana si in ce consta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde in principal de partea anatomica a corpului asupra caruia este exercitata actiunea de... lingere.winking Activitatea amintita poate fi aplicata asupra diverselor parti ale corpului uman, in functie de dorinte, tendinte, sau fantezii mai mult sau mai putin perverse. big grin

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este un termen vulgar, folosit de cocalari si pitipoance.

| Sofer a răspuns:

Adică te săruți cu cineva. Ca mai are și sens asta.

| MicaOchelarista01 a răspuns:

Depinde de context. Dar in general se refera la un sărut, ce consta in folosirea limbii