| sayWhaaat a întrebat:

Buna seara TPU. Am si eu o intrebare destul de simpla zic eu...
Vreau sa ma bag in seama cu o fata pe care am vazut-o prin liceu, si mi-a placut. Eu intru la facultate anul asta, ea trece a 12-a. I-am dat add pe facebook si vreau sa vorbim putin sa ne cunoastem si sa o invit la un suc ceva.
Aici apare problema, ea este foarte frumoasa si dorita de baietii si chiar barbatii din tot orasul, insa ori ii refuza ea pe toti, ori nu au curajul sa intre in vorba cu ea, pentru ca mereu umbla in gasca de fete si nu a avut decat o relatie cu un tigan cu bani (asa zice lumea, unii spun ca inca sunt impreuna, din nou, nu o cunosc pe fata asta decat din vorbele unui prieten), nu ma intrebati de ce, nu stiu, mai ales ca ea e foarte foarte bogata, nu avea nevoie de banii lui. Are stil, se vede dupa cum merge, iese imediat in relief, felul cum se imbraca, si asa mai departe.
Da stiu, nu am nimic de pierdut, si nu vreau sa folosesc ca scuza faptul ca vin dupa un refuz in dragoste, insa ma simt foarte complexat fata de ea, si am inhibitii mari rau de tot.
Sa zicem ca dupa cateva beri ma bag in seama cu ea pe facebook si o invit la un suc, si prin absurd accepta, cred ca mi se vor inmuia picioarele acolo...
Nu stiu, ce parere aveti?
Cui este curios, ii pot da niste poze cu mine si cu ea pe mess daca doreste, sa-mi zica daca am vreo sansa, insa sa fie serios...
Multumesc anticipat happy.

9 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Gandeste-te ca nu iti place de ea si ca vrei doar sa o cunosti, poate asa iti trec emotile.

| h3r a răspuns:

Acum, fie ce-o fi!
Gândește-te că n-ai auzit ce se zice despre ea. Încearcă să intri în vorbă cu ea, s-o cunoști mai bine ca apoi să poți trage o concluzie.

Dar aici e greu, nu? Îți faci curaj, dacă putem spune așa...și o saluți. Mai departe știi tu ce e de făcut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pretene, cel mai bun sfat, uit-o ba si fugi mancand pamantul, fereste-te de dracu cum se fereste el de tamaie

| igrek a răspuns:

Vorbeste cu ea daca tot gandul asta te bate. Rau n-are ce sa fie. Daca nu te baga in seamna nu cred ca e prima, asta ca sa intelegi ca ai nevoie de putin tupeu.

| NiKoLeT a răspuns:

Pai..incearca sa vb cu ea, fii cit mai natural, fii bun, nu te lingosi ( eu sunt fata si nu-mi plac lingoselile, deodata poate sa atrag atentia din curiozitatea ce va mai urma, insa daca devin plictisitoare le ignor si merg mai departe). Incearca sa o atragi cu felul tau de a fi, nu prin maguleli si restul chestiilor de genul, si in plus, pentru o fata cu sentimente profunde nu conteaza daca baiatul are masina, bani etc, fiindca din nimic o poti face sa zimbeasca, si cu cea mai simpla floare de pe marginea strazii o poti face sa zimbeasca, pentru ca dragotea adevarata nu are nevoie de materiale, dar de sentimente. Revenim: ea deodata poate doar sa faca glume pe seama ta, dar cind te va cunoaste mai bine, poate sa te indrageasca pentru ceea ce esti. Dar pina atunci mai este, mai intii afla mai multe despre ea, chiar de la ea, intreab-o ce te intereseaza, dar nu brusc, daca vei vedea ca iti raspunde si tot normal, mai vezi, dar sa fii atent caci cu tine poate doar sa faca glume, daca zici ca se invirtesc o gramada in jurul ei. La prima conversatie ceva simplu, ca inte doi straini, adica intrebari simple, asa., dupa care poti sa vezi cum se comporta si sa continui

| MisterRip a răspuns:

Imi place ambitia ta laughing pe cele mai bune. Trebuie sa fii cat mai natural cu ea, cu cat incerci sa-i faci curte si so lingusesti no sa mearga, trebuie sa fii natural si unic, fetele simt asta;-). Un exemplu(ai vazut pe strada poate niste "ciori" din aia cu o bunaciune de mana si te intrebi ce pana mea a vazut la el n-are nimic special fata de mine) aici e secretul, increderea de sine conteaza cel mai mult in a aborda femei, ele simt asta. Oricum, daca nu ai masina si ceva nu prea o sa ai sanse, iti trebuie multa seductie in tine s-o scoti undeva si sa vrea fie cu tine. Dar na succesc!

| sayWhaaat explică (pentru MisterRip):

Ideea e in felul urmator, nici eu nu sunt vreun papagal, adica am intrat la cea mai buna facultate din tara, si pe mine ma vor multe tipe, insa nu le plac.
Problema mea e lipsa de experienta cu fetele, nu am curaj, pana acum am avut doar o relatie pe la vreo 14 ani, cu o fata care un an mai tarziu a inceput sa castige competiti de "miss", si in afara de asta, am vrut sa fiu cu o fata insa lipsa de experienta a condus la o abordare proasta si s-a ales praful. Intre timp am citit cred zeci de carti si tutoriale de dezvoltare personala, atractie, am vazut o gramada de training-uri, insa simt ca toate astea nu ma ajuta face-to-face, sunt bune doar la dat sfaturi altora...

| MisterRip a răspuns (pentru sayWhaaat):

Si ce e cu asta? Ma vor multe fete si eu nu le vreau, e egal cu 0 si stii de ce? nai experienta cu ele si e nasol. Incearca sa stai cu ( fetele care te plac si tu nu) si vezi cum vor pleca si elewinking. Chestia e ca nu le ei de sotie, cat timp ai ocazia abordeazale imbunatatesteti modul, vezi ce merge si ce nu merge, fa teste si finiseazati stilul de seductie, pentru ca altfel cand o sa vina cu adevarat o fata care iti place no sa stii nici sa legi doua vorbe. Asa ca lasa in urma ele ma vor si eu nu, sedu cat mai multe fete, si rezultatul te va da pe spate. Hai bafta

| Anastasia27 a răspuns:

Poti incerca, nimic nu e imosibil.
Depinde insa de ea foarte mult, de atitudinea ei, de conceptiile ei. Daca vrei poti lasa id la mesaje, chiar m-ai facut curioasa, prea mult ai laudat`ohee hee.