| adfcg a întrebat:

Buna seara TPU!happyAs avea o intrebare in legatura cu o problema pe care o am si despre care nu prea pot vorbi cu nimeni altcineva.
Timp de vreo luna am avut o relatie cu un barbat de 27 de ani(eu avand 17 ani) si normal, a trebuit sa ascund totul pentru ca parintii mei nu ar intelege, etc.Intrebarea mea e, credeti ca aceasta relatie ar putea functiona pe termen lung?
Eu sunt destul de matura pentru varsta mea si ma inteleg chiar foarte bine cu acest baiat dar stiu ca genul acesta de relatii nu sunt bine privite de lume si ar trebui sa tin totul ascuns, macar pana as implini 18 ani, si nu stiu daca s-ar merita tot efortul...chiar nu stiu ce sa fac.
Voi ce ma sfatuiti, sa incerc sa fac lucrurile sa mearga sau sa o las balta?laughing

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Problema nu e ca nu-s bine privite, ci ca diferenta de varsta in general isi cam spune cuvantul. Un barbat la 27 de ani, are alte aspiratii ca un pustan de 17. La varsta asta, deja te gandesti la familie, copii etc. Ce sa faca cu tine? Sa te creasca pana la 20+ de ani, cand o sa poti sa-ti faci o familie? Pentru barbatii trecuti de o anumita varsta, aspectul financiar devine destul de important. Cand nu-i mai ai pe parinti sa te intretina, incepi sa te gandesti la asta cam tot timpul. Tu momentan n-ai niciun venit si probabil vor mai trece multi ani, pana vei fi pe banii tai. Doar nu-ti inchipui c-o sa te intretina? Crede-ma, nu face nimeni acte de binefacere. Tie doar o sa ti-o traga, pana gaseste pe alta, de varsta lui, cu casa, masa si tot ce-i trebuie. Asta-i realitatea, ti-o spune o femeie de 30 de ani.

9 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Diferenta e mare. nu-i de bine
tu esti inca adolescenta inca mai esti la scoala, vrei sa te distrezi
el in tine nu vede decat `inca una in pat`
la varsta lui poate se gandeste la casnicie si copil

eu iti spun sincer, nu vreau sa te judec k nu te cunosc

| RAY a răspuns:

Sfatul meu lasa sa mearga lucrurile cand vb de sex adio, ai inteles

| RAY a răspuns:

E posibil sa vrea sex ieftin si cu una care nu a facut, esti virgina?

| elyfel a răspuns:

Sincer nu.Omul Acela e barbat matur are alte aspiratii nu cred ca ar vrea sa stea cu o pustana. Diferenta de varsta isi spune cuvantul.Eu zic sa o lasi balta si sa-ti gasesti unul apropiat varstei tale.

| hhhapciuuu a răspuns:

Las-o balta. el te vrea doar pentru a pofita de tine. uite aici ceva important la care sa te uiti:
http://youtu.be/Lo6M4NddxeI

| FaraSperantaSEN a răspuns:

Imi pare rau sa iti zic asta dar nu cred ca o sa mearga e o diferenta de 10 ani... daca era 4-5 era altceva dar...
adica dupa parerea mea asta e pedofilie nu te suparalaughing

| CheLoo23 a răspuns:

Sincer nu avem nici o idee despre barbatul tau de 27 ani nu ai dat nici un detaliu cum se comporta cu tine sau ce fel de persoana este sad
Totusi cand zici despre Lumea asta rea ca nu va privi bine relatia ta ai mare dreptate gandesti bine
Cand vine vorba despre chestia cu "sa mearga" te-as sfatu sa o lasi balta oricand in orice moment poate sa te lase pentru o alta fata nu se merita sa pui suflet sa te lupti sa fi cu el si intro buna zi sa te trezesti cu un mesaj sau un tel ca nu mai vrea sa fie cu tine sau sa auzi ca a plecat in afara fara ca tu sa stii sau alte chesti se pot intampla multe si multe chesti
Fi cu el vezi ce si cum merg lucrurile si gandeste de 3-4 ori inainte de a face un pas serios nu te grabi pune lucrurile cap la cap si dupa trage linie si o decizie importanta happy mult noroc mai Bye happy

| ScrewLife a răspuns:

Mama ce nervi am! angry vreau neaparat sa vb cu tine in privat! lasa`mi mesaj cu id`ul tau te rog!

| ScrewLife a răspuns:

Adauga asta mai bine. dumitrescu.razvan20@yahoo.com