| Hellen456 a întrebat:

Buna seara TPU. Baiatul cu care vreau sa fiu intr-o relatie si el cu mine, situatia e mai complicata, sora lui, ea fiind mai mare cu 5 ani casatorita la casa ei, nu ma place pare ca are o problema persoanala cu mine si nici una din prietenele lui nu par ca ma plac si nu inteleg de ce vrea sa fie cu mine. Ce sa cred in cazul asta sau ce sa fac ca sora lui sa ma simpatizeze?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Misteryy a răspuns:

Buna Hellen, nu trebuie sa faci nimic ca sora lui sa te simpatizeze, este alegerea ta asta, daca sora lui se baga in viata lui si ii spune ce partenera sa isi aleaga si ii pune restrictii in viata lui personala atunci este vina lui, si in nici un caz a ei, daca el este influentat de membrii familiei si alte persoane ce alegeri sa faca in viata lui personala iti recomand sa te indepartezi de el, poti vorbi despre un baiat imatur ce este usor de influentat si nu prea stie ce vrea, si daca nu prea stie ce vrea...si cu tine e posibil sa nu stie ce vrea, deci Hellen, problema nu este sora lui.

6 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Ai de gand sa te culci cu sora lui? Daca nu, atunci nu ai ce sa faci. Tine`le piept si asta e tot, atata timp cat tu esti fericita cu el, parerea celor din jur este egala cu zero.

| Hellen456 explică (pentru WaterDrop):

Asta asa e dar daca parerea lui se va schimba in timp adica ce ti ar vrea sa fie cu o fata mai mica cu 5 ani decat el si pe care prietenii lui nu o suporta

| WaterDrop a răspuns (pentru Hellen456):

Simplul fapt ca esti cu 5 ani mai mica, este o calitate grozava, pentru ca multi barbati isi doresc o partenera mai tanara decat ei happy. Iar prietenii lui, daca chiar ii sunt prieteni, iar el nu este o oaie care merge cu turma, vor intelege si il vor sustine in timp. Daca nu este asa, nu inteleg ce posibil motiv ai avea sa-l mai doresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un fel de gelozie ca sa-i spun asa.Probabil ca il iubeste foarte mult pe fratiorul ei si se gandeste ca va suferi din dragoste (pentru ca toata lumea sufera din dragoste,asta e o lege nescrisa a naturii) si deci o doare ca el va trece prin chestia asta. Daca ar putea probabil ca l-ar lua la ea acasa ca sa il pazeasca de voi,fetele rele, si ar avea grija sa fie mereu singur si fericit, si i-ar arata cum este femeia perfecta cu adevarat, adica ea.E un caz nu foarte des intalnit, dar este intalnit destul de des.In fine, nu stiu ce-am vrut sa scriu, dar nu mai sterg acum.Asadar nu iti fa probleme, daca el va vrea sub fusta surorii iti va da de inteles din primele cercetari, iar tu tot atunci trebuie sa il lasi liber. Dragostea de sora/frate urneste muntii din loc.Adica iubirea de neam, ca sa zic asa, este sfanta si nu se stinge niciodata.Decat daca se cearta mai tarziu de la vreo mostenire.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Sa nu mai interactionezi cu sora-sa. Nici eu n-o plac deloc pe prietena varului meu dar pana la urma ce-mi pasa mie ca ei sunt impreuna?

| Rux04 a răspuns:

Bună. Nu ai ce să faci. Important este să fii cu el doar nu te vei casatori cu sora sau cu amicele lui. Voi să vă înțelegeți.