| Beatrice077 a întrebat:

Bună seara TPU! De ce unii bărbați sunt atât de obsedați de sex încât violează femei? Eu sinceră să fiu nu-i înțeleg.
Acești oameni merită să fie executați.
De ce să faci rău ca să îți satisfaci tu plăcerile trupești?
Am adresat această întrebare pentru că la TV se prezintă foarte multe știri de genul ăsta.
Adică eu pe acești oameni îi consider pshiopati, maniaci, ciudați, obsedați, etc
Cum naiba m-ai pot ei să se privească în oglindă?

124 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt de acord, eu as fi de acord cu introducerea pedepsei capitale pentru astfel de specimene si criminalii in serie.

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Adry05 a evaluat răspunsul tău Lasa ca si unele fete sunt... ca fiind şi eronat.

poti dovedi contrariul, romancele sunt nr1 la videochat in lume, nr1 pe site ul sugarbaby, peste tpt in europa sunt centuriste romance https://semneletimpului.ro/......mance.html

asta cu datul votului este o aberatie, da un contrargument logic, asa e doar o actiune emotionala, impulsiva

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Ca-s unele asa bine dar nu trebuie sa ne bagi pe toate in aceeasi oala

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Nu am generalizat

| RAY a răspuns:

Lasa ca si unele fete sunt mai mult dezbracate si multe provoaca barbatul,femeile sunt smechere de fel, ipocrite, prefacatoare, tarfe cu o mie de fete ( unele desigur )

eu imi amintesc de prima tarfa care m-a sarutat apoi a facut pe virgina sfanta, dar era tarfa orasului, Romania este o tara plina de curve, tarfe femei cu un caracter infect demn de scarba

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

Cee maaa?
Adica daca o femie umbra dezracata, barbatul nu-si poate stapani madularul?

| RAY a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ba da,pentru ca avem autocontrol,tocmai ce vorbeam despre el, eu cred ca e foarte important autocontrolu in viata, dar am scris ca sunt cazuri de piticoance care asta si urmaresc, nu scuz comportamentul asta de limitat mintal, daca nu se pot potoli sa fie castrati la fel si pedofili

| mi25 a răspuns (pentru RAY):

In SUA, in unele state, nu este considerat viol, daca femeia umbla imbracata si face gesturi care determina pe barbat sa le agreseze sexual.
Am avut si eu o relatie de 2 saptamani cu o tipa care mi-a spus ca nu vrea sa faca sex decat dupa casatorie, crezand ca eu nu stiu ce poama este. Dupa ce s-a tras cu destui barbati, vroia "sa se casatoreasca virgina".

| RAY a răspuns (pentru mi25):

Mi se mare o tampenie asa ceva, parca america e feminista

| mi25 a răspuns (pentru RAY):

Mie nu, ca doar avem drepturi egale.

| RAY a răspuns (pentru mi25):

Omule cum sa ai drept sa violezi o fata tu te auzi ce tampeni scrii si daca e dezbracata nu inseamna ca trebuie sa o violezi, nu ai control castrazate

| mi25 a răspuns (pentru RAY):

Se considera ca femeia da dovada de agresiune psihica asupra barbatului.

| mi25 a răspuns (pentru RAY):

Mai Ray, eu spun ceva ce exista. Nu am facut eu legile in acele state, nici macar in Romania. Asa ca nu spune ca scriu tampenii. Inainte de a jigni, documenteaza-te.

| mi25 a răspuns (pentru RAY):

Poate ai dreptate ca e feminista, dar este mult mai pudica decat Europa. In programele generaliste de TV si cinematografe nu o sa vezi scene erotice. Un film, in care era o scena erotica ce consta in mangaierea coapsei goale a unei femei, fara sa se vada organele genitale, a fost interzis in cinematografele si pe televiziunule publice.

| mi25 a răspuns (pentru mi25):

Imi cer scuze. Recitind ce am scris si pentru care m-ai criticat, am observat ca am omis un lucru: ca nu este considerat viol, ci agresiune fizica, cu o pedeapsa mult mai mica, deoarece a fost provocata.

| RAY a răspuns (pentru mi25):

Hai dovedeste ceea ce afirmi ca sunt curios

| RAY a răspuns:

Acum 33 minute | supadeceapa a răspuns:
RAY, uită-te la un documentar despre prostituatele românce din Italia, ca să vezi cum ajung fetele acolowinking.

sunt rapite de nave spatiale si apoi duse la produs in Italia, Spania, Germania incredibil, ala care fac videochat de fapt au fost implantate cu un cip in creier si sunt controlate de la distanta

| RAY a răspuns:

Supadeceapa faptul ca ma injuri nu denota o forma de inteligenta

| RAY a răspuns:

Supadeceapa nu am facut nici o generalizare pe acest site niciodata, mereu am scris unele si daca am uitat sa scriu oricine iti da seama din context

| Drimmero a răspuns:

Ma minunez la ce circoteca e aici, unii efectiv sunt bolnavi.

PS Nu mai hraniti prostia din capul lui Hecate, efectiv fetita aia are bezna mintala...ma umfla rasul cum ea incerca sa predea lectii despre viata aici pe site, nici macar troll nu o pot numi, e prea slaba!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Eu cred ca voi nu o intelegi pe Hecate nu cred ca ea afirma ca violul e ceva ok cum nici eu nu afirm asa ceva

| sofisis a răspuns:

De principiu violatorii au probleme psihice. Mai sunt si cate unii care violeaza strict din orgoliu si din frustrarea ca o anumita individa i-a respins, drept pentru care abuzeaza de ea fizic. Cei care sunt instabili psihic au anumite instincte foarte greu de controlat. Nu prin executarea lor rezolvam problema. Prin institutionalizarea lor in centre specializate pe asemenea deviatii sexuale. Sau puscarie. Ambele pe viata.Crede-ma ca ambele sunt mai naspa decat moartea. Daca moare, moare si la revedere. Asa, ...sufera inchisi toata viata. Inteleg de unde pornesc instinctele lor si care e ratiunea care ii impinge la viol dar nu empatizez cu ei. La fel cum nu empatizez cu nici un tip de individ deviant care nu face nimic sa se trateze. Majoritatea realizeaza ca nu e normal ce fac dar nu fac nimic sa se trateze.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

RAY, uită-te la un documentar despre prostituatele românce din Italia, ca să vezi cum ajung fetele acolowinking.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

@RAY, multe sunt rapite de pe strada, de la varste fragede, mai du-te-n mm.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

RAY, faptul că faci asemenea generalizări indică același lucru.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Morbid, ar trebui să-ți fie scârbă de tine happy.

| Emma30555 a răspuns:

Violatorii sunt psihopați. Ei vor sa facă rău, asta e plăcerea lor, dacă ar fi normali nu s ar excita la sufeinta cuiva. Nu i considera oameni normali

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Nu cred ca scopul lor este sa faca rau cuiva, ci sa-si faca lor bine. Diferenta e ca ei nu se gandesc la faptul ca binele lor aduce raul altcuiva. Violatorii nu se bucura neaparat de suferinta victimei, ci mai mult de castigul lor.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sunt niste oameni bolnavi din punct de vedere psihic, gandeste-te ca oameni de genul acesta au existat inca din cele mai vechi timpuri si ca au si ei problemele lor la fel ca toata lumea. In Spania un roman care a violat o fata de vreo 21 de ani cand a fost arestat sti ce explicatie a dat in fata tribunalului ca "mergeam linistit pe strada si dintr-o data ce sa crezi hooo s-a sculat pu+la la baiatu m-am oprit 2 minute am continuat sa merg cu pu+la sculata pe strada vreo 10 minute si la un moment dat m-am oprit si aveam de ales intre un baiat si o fata, bai si noroc ca am nimerit fata" e asta a fost explicatia romanului nostru care a violat o tanara in Spania.

| mi25 a răspuns:

Sa stii ca am cunoscut cazuri cand si femei au violat barbati. Sunt destule, dar barbatii nu fac reclamatii, deoarece ar fi ceva rusinos pentru ei. Au fost minori - baieti - violati, despre care s-a aflat intamplator si parintii au facut reclamatii.
In codul penal violul se refera la ambele sexe.
Femei sunt putine care violeaza, deoarece ele gasesc barbati care o fac de buna voie. Altfel si femeile sunt tot la fel de obsedate de sex, ca si barbatii - in general vorbind.
Si mai este o cauza, pe care o consider foarte importanta: baietii au instinctul animalic de mascul in perpetuarea speciei, fara de care foarte multe vietati ar disparea de pe fata pamantului. Unii sufera si de satiriazis.

| flixbuster a răspuns:

Citeste asta: http://www.vice.com/......i-de-femei

Cred ca era corect sa formulezi intrebarea "Cum pot unii oameni sa violeze?", ca tot traim in epoca justitiei sociale si corectitudinii politice - dar in cazul acesta asa ar fi corect pur si simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã ar fi intr-adevar psihopati sau maniaci ar pica orice femeie la picioarele lor farã sa spuna NU.
Cum pot sa se primeasca in oglinda? Foarte simplu, defineste "rau" nu existã daca eram in alte vremuri unde femeia era considerata nu mai mult decât un simplu obiect. Un asemenea act era considerat normal, nu era privit cu o asemenea ura si dispret.
Sa nu intelegi de ce existã violatorii si obsedatii sexual, e ca si cum ai vrea sa nu-ti existe oglinda din baie, are un scop nu ai de ce sa spui contrariul

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Violul nu era normal în nici o epoca. Un bărbat întreg la cap nu ar putea sa forțeze pe cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fiu in situația lor m-as putea privi in continuare in oglinda si mi-ar si plăcea ce văd.
Nu e vorba numai de sex sau de "plăceri trupești".Nu e ceva ce aleg ei sa facă din plictiseala.
Exceptând "ciudați", restul poreclelor tale fac referire la anumite boli/tulburări.De ce ai învinovăți pe cineva pentru ca s-a născut intr-un anumit fel sau pentru ca a devenit asa, ca urmare a mai multor factori?
Nu ai nici pe de parte suficiente informații.Nu exista suficiente informații legate de asta.Si tu nu ești dispusă sa înțelegi,sa accepți sau sa empatizezi,doar sa judeci radical.N-ajungi nicăieri asa.
Dacă nu ai fost victima unui abuz,nu văd de ce ai fi atat de revoltata. Daca ai o frica exagerata,îți poți lua anumite măsuri, nu o sa te aștepte un violator sub pat. Daca chiar ai suferit un abuz, înțeleg de ce ai urî din tot sufletul acea persoana, dar e ciudat cum poți sa transferi acel sentiment de ura asupra tuturor celor care comit fapte asemănătoare, deși nu interacționează cu tine.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ai probleme, fetito. Sper totusi sa nu ajungi vreodata sa fii violata, dar oare ai mai empatiza asa cu monstrii aia?

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Asta ori e sociopată, ori urăște femeile. Nu pare capabilă să empatizeze decât cu violatori, oameni care abuzează animale etc laughing

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

"nu e ceva ce aleg ei să facă"?
Trebuie să fim "dispuși să înțelegem, să acceptăm și să empatizăm" cu violatorii? laughing

Asta e din adăncurile puțului gândirii.
Marfăăăă. Meriți fundă.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci pe tine daca te prinde unu si te violeaza il si iei in brate dupa si ii spui: Vai, bietul de tine, nu e vina ta, asa te-ai nascut, nu conteaza ca mi-ai tras-o cu forta, eu te inteleg ca asa te-ai nascut, mitetelule, vrei sa mi-o mai tragi o data? vrei sa-mi aduc si familia sa le-o tragi si lor ca sa te simti mai bine? ca doar asa te-ai nascut bietul de tine.
Vai de capu tau de aiurita, tu esti din categoria alora care apara toate gunoaiele socetatii de o sa ajunga sa se legalizeze casatoria cu o masa ca sunt dobitoci ca tine care zic da ce conteaza ca e o fiinta vie si un obiect, ei se iubesc domle, asa s-au nascut, trebuie sa-i intelegem. Scarba imi e efectiv. Dar si de oamenii prosti ca tine trebuies a ne fie mila si sa-i intelegem, ca asa v-ati nascut.

| supadeceapa a răspuns (pentru Adry05):

Dacă o prinde unul pe Hecate, cred că e în stare să-i mulțumească.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uneori prea multa filozofie strica... Sunt situații când ți-e mila de nebun dar mai milă de omul sănătos, pe ala nebun trebuie să îl elimini dacă e periculos pentru ceilalți, e simplu

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Săru' mâna pentru masă i-ar zice.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Dacă as fi eu violată as urî si eu acea persoana si as numi-o si eu "monstru".Dar doar pentru ca eu sunt victima.Ca sa fiu mai exactă, nu ma deranjeaza fapta in sine, ci faptul ca m-a ales pe mine ca ținta.
Monștrii sunt oameni ca si tine, ca si mine.Nu trăiesc in basme, îi vezi zilnic pe strada.

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Pune o lumânare pentru mine happy

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

A, da, doar pentru că ești tu victima, nu pentru că e o faptă abominabilă rolling on the floor în general e superbă.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta suna ciudat cum doar daca tu esti victima urasti persoana doar ca ai avut ghinionul sa te aleaga. Dar ceilalti nu conteaza? Adica daca ai fi martora la o infractiune, o persoana tinuta ostateca, nu ai lua masuri sa ajuti? Pe bune? Cu ce ai fii diferita de ei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

rolling on the floor)
Dacă stati asa prost cu nervii, nu mai citiți alte răspunsuri.Nu de alta, dar o sa va crape o vena intr-o zi si o sa ma mustre conștiința.
Trebuie sa fii dispus sa înțelegi, sa accepți si sa empatizezi in general.Nu ma refer la rahaturi de genul "sa simți durerea lor" sau sa te implici emoțional, ci doar sa o înțelegi.Nu se aplica numai la violatori.

Ma întreb dacă voi va dați seama ca nu faceti decât sa jucați o piesa de teatru.O comedie, mai exact.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Chiar sunteți incapabili sa pricepeți ce scriu?
Dacă ma violează pe mine sper sa moara in chinuri. Daca violează pe altcineva cu care nu am nicio legatura mi-e indiferent.
Gunoaiele societății sunt mediocrii aroganți.Nu criminalii, nu violatorii.Sa-mi zici dacă te simți.
Uita-te in oglinda, da dovada de empatie, si fie-ți mila de persoana pe care o vezi. Dupa gândește-te si la restul persoanelor care trebuie sa o suporte, fie-ți mila si de ei si de dragul lor fa lumea un loc mai bun.Cum a făcut si Iuda la sfârșit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Da,e foarte simplu."cuburile albe le păstrezi, cuburile negre le arunci". Sincer ma mir ca am reușit sa evoluam cu logica asta infailibila.

| supadeceapa a răspuns (pentru Emma30555):

Nu e diferită cu nimic, fata e bolnavă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

In general nu-mi pasa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Nu,nu contează.
Ce ai vrea sa fac? Sa sun la poliție? Poate.Sa intervin eu? Nu sunt wonder woman.
Sunt diferita fata de ei prin simplul fapt ca sunt eu.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Măi fată, vino-ți în fire.
Cum poți să scrii la distanță de câțiva centimetrii :
"dacă ma violează pe mine sper sa moara in chinuri" și
"trebuie să îi accepți, să-i înțelegi să empatizezi"?
Nu mai e o noutate că e o modă să șochezi cu niște păreri razna doar pentru a căpăta atenție. Dar e veche, e fumată, iar efectul ei e invers. Nu mai stârnește de mult "admirația rebeliunii" ci doar milă.
Milă pentru neputință.
Poate mai jucăm și noi teatru, cum spui tu, dar teatrul pe care îl joci tu e prost rău de tot.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Macar sa iti para rau, nu crezi? Si da sa incerci da elimini raul, tocmai ca iti pasa de persoana ta si doar atunci reactionezi, trebuie sa gandesti astfel, sa te gandesti ca ai putea fii tu victima sau cineva drag daca nu ti pasa de nimeni altcineva. Eu cand vad o nedreptate ma enervez tocmai ca daca lasi nedreptatea sa persiste vine o vrene cand ma v a afecta si pe mine. E o gandire logica, inainte de a fi emotionala

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Presupun ca nu ma exprim eu suficient de clar.
Ți se pare ca cele 2 afirmații se exclud?
Uite un exemplu mai simplu.Sa presupunem ca mama ta a omorât o persoana si fratele acelei persoane o omoară la rândul lui pe mama ta.Intelegi de ce a făcut asta, nu? Poti empatiza cu el, realizezi prin ce a trecut el, cât a suferit din cauza mamei tale, nu? Totusi ți-ar plăcea sa dai cu masina peste el.Pentru ca este vorba de mama ta. Daca era o persoana oarecare, rămânea valabilă doar prima parte, cea cu înțelegerea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Nu cred.
"Trebuie sa gandesti alfel" Probabil.
Gândire si emotie sunt termeni antagonici, nu ți se pare?

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand elimini raul prin diverse metode practic te pui si pe tine la adapost. Daca tie ti s ar intampla o nedreptate ai vrea ca societatea sa te ajute. Daca cineva iti incalca drepturule chiar daca persoana aia are probleme psihice si nu e vina ei cum spui tu, gasesti modalitate sa o elimini. In felul asta scapi si tu. La randul ei aceasta persoana daca era ajutata la timp poate nu mai ajungea psihopata. Ideea ca trebuie sa intervenim

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi, nu.
Dacă mama omoară pe cineva, nu pot să o consider mai puțin criminală decât pe oricare altul. Chiar dacă îmi pare rău că e mama mea.
Iar pentru crimă și viol nu poate exista nici motivație nici înțelegere.
Chiar dacă pentru crimă mai pot exista variante, ai putea gândi, că pentru cineva care ți-a făcut un mare rău ai putea avea un moment de "furie oarbă", și să vrei să-l omori, pentru viol, nici măcar asta nu există.
Nu poate exista un motiv care să-ți declanșeze o furie spontană încât să violezi pe cineva. laughing Violul e o accțiune complet conștientă.
Ce înțelegere sau empatie poți avea pentru cineva care face conștient și cu bună știință un rău altei persoane, pe care de multe ori nici n-o cunoaște?
Nu e un mod sănătos de a gândi că dacă nu te afectează pe tine, ți se rupe.
Pentru că se poate întâmpla ca vreodată să te afecteze.
Iar celorlalți să li se rupă.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma mir ca ti-a debitat creieru ala atatea randuri la cat esti de nedezvoltata neuronal. laughing Ba Fecal(t)e, cand iti zice un om ca esti proasta si bolnava mintal mai ignori, da cand in acelasi timp vin 5 pe tine si iti zic acelasi lucru, pune-ti un semn de intrebare. La tine deja nu mai e cazu de semn de intrebare, poti sa-ti pui direct semnul exclamarii dupa propozitia "sunt proasta". Singura care ar trebui sa diapara esti tu, eu, spre deosebire de bolnavii mintal ca tine is printre aia care mai pastreaza un gram de decenta si normalitate in societatea asta deja dusa dracu. asa ca hai nu-ti mai da aere de intelectuala cu mine pe aici, ca singurele aere pe care ti le poti da sunt basini de proasta care se da desteapta. Bafta la sanatoriu acolo sa n-ajungi gaura de serviciu a nebunilor, a, stai, nu te-ar deranja lucrul asta, am uitat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

"Pentru că se poate întâmpla ca vreodată să te afecteze.
Iar celorlalți să li se rupă."
Mereu e asa.Nimanui nu-i pasa de tine doar pentru ca ești tu si ai ochi frumoși.Nimeni nu o sa-ți fie alături necondiționat.
Nu trebuie sa fie o furie spontana,nici in cazul crimei,nici in cazul violului. Poate fi o stare patologica care sa cauzeze o înclinație spre asta,poate fi simpla plăcere,exista n sute de explicații ștințifice sau mai puțin științifice care încearcă sa justifice asta,in favoarea sau in defavoarea lor.
Nu sunt de partea lor,dacă asta crezi,nu susțin ca au dreptate, ca nu trebuie sancționați in niciun fel, ca e bine ceea ce fac. Dimpotriva, e greșit din perspectiva ta, e extrem de greșit pentru ca dăunează echilibrului societății.Atat.Doar din punctul asta de vedere e greșit.Deoarece contravine conduitei impuse de societate, de normalitate.
Spuneai ca nu exista motive care sa justifice.Ele exista, dar fa abstracție de ele.Simpla plăcere e un motiv.Un motiv cu care nu ești de acord, pentru ca lezează drepturile unor anumite persoane, pentru ca o societate n-ar funcționa in felul asta.Dar pentru ei e un motiv arhisuficient si e ușor de inteles.Violul nu s-a inventat azi.A existat mereu.Acum ți se pare abominabil, au fost vremuri in care era firesc.O utopie e imposibila.Ar fi falsa.Nu poți sa îți înfrânezi toate instinctele.
"What is normal for the spider is chaos for the fly."

Discuția asta fără sens e despre viol.Ar putea fi despre crima.Despre atentate.Despre violenta domestică. Despre orice vrei tu.Nu se rezolva nimic, nu se poate rezolva nimic.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi da măi, dar noi nu vorbim nici de oamenii grotelor, nici de instincte ancestrale.
Vorbim de comunitatea în care trăim și care are niște reguli (mai ales regulile care ne protejează pe toți). Nu-ți plac regulile? Ok.
Du-te în munți, trăiește singur, și violează ursoaice cât vrei tu.
Dar nu fă chestiile astea aici printre noi toți și să mai ai și pretenția să te "înțelegem".
Doar despre asta e vorba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Regulile îi protejează pe cei care s-ar afla in postura de victime, nu de criminali.
A înțelege nu înseamnă a fi de acord cu ei. Poti sa-i înțelegi si tot sa-i condamni la moarte.
Folosești "a plăcea".Nu la toți e o dorința, la unii poate fi o nevoie, ceva ce nu pot controla.Si chiar dacă e o dorința, nu e specifica lor.E o dorința pe care o avem toți, dar la ei se concretizează in fapte.Cu alte cuvinte,"îmi place deci e al meu".Ca si la alte fapte de același gen. Poti sa-i pedepsești, conform legii, dar nu e niciun motiv care sa justifice o atitudine atat de disprețuitoare.Sunt tot oameni.
Recitește întrebarea. Tipa e indignata, revoltata ca acești oameni nu sunt omorâți.Profund revoltata de comportamentul lor.Nu a spus nicăieri "saracii oameni, poate au o boala, poate au nevoie de ajutor sau poate pur si simplu s-au plictisit sa joace după cum le cânta altii-n-avem ce face, trebui sa-i omoram pentru ca altfel s-ar ajunge la haos".
Ea îi considera psihopați.Maniaci.Obsedati.Practic îi considera bolnavi.Pe un bolnav de cancer nu-l omori pur si simplu.Pe un bolnav mintal de ce l-ai omori?
In cel mai bun caz, faptele sunt atat de grave pe cât sunt consecințele lor.A violat pe cineva, nu a omorât.Prin urmare, nu ar trebui sa fie omorat

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pedofili simt placere vazand copii mici, crezi ca e normal asa ceva? adica sa iti pune in aplicare fantezile?

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Placerea aia bolnava de care zici tu, poate are la baza alte traume (sau nu ) pe care le au intimpinat si ei. Dar cui ii pasa de ce aleg unii sa faca rau? Este simplu ii inchizi, ii elimini sau ii ajuti daca mai pot fi recuperati. Dar sa spui ca nimanui nu i pasa, sau ca tie nu ti pasa de raul altuia, are si asta la baza o teama. Nu conteaza ca nu se rezolva toate, nu asta e ideea ci despre umanitate

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Normal pentru cine? Pentru mine? Pentru ei? Pentru majoritate?
Dacă privești pedofilia ca pe o tulburare sexuală,depinde cât autocontrol îi mai rămâne persoanei in cauza. Daca poate sa se abțină sau nu.
Dacă e la fel ca orice alta orientare sexuală si prin urmare persoana ar putea sa își mențină dorințele la stadiul de dorințe, ar trebui pedepsita, asa cum e si in prezent, pentru ca afectează buna-starea societății.
E corect pentru noi, incorect pentru ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Cui îi pasa? Oricarei persoane care gândește ar trebui sa-i pese."de ce"-urile sunt cel puțin la fel de importante ca fapta in sine.Îi închizi, îi elimini, simplu, nu? Si Hitler gandea aproximativ la fel.
Umanitate? Mai bine discutam despre unicorni.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi incorect in primul rand fata de copii,apoi de parinti,de noi toti,acele persoane trebuie castrate sau omorate daca nu se abtin,nu vad ce e incorect fata de ei, eu daca te vad pe strada te pot viola? daca nu e incorect fata de mine, nu suntem animale fara autocontrol din contra autocontrolul este diferenta care ne diferentiseaza de restul regnului animal, si eu simt simt dorinta sexuala dar niciodata nu am fluierat dupa fete, e ceva lipsit de bun simt, educatie

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Putem vorbi de autocontrol la tine, o persoana normala.Ei reprezintă excepții.
Nu merita nici castrate, nici omorâte.Doar pedepsite pentru fapta lor, cum prevede legea.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur ca dupa ce au facut ceva, ca nu stim viitorul

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hecrate, tu nu-ti dai seama cat de tare aberezi? Nu ti-o spun eu, ci intreaga "populatie" masculina a site-ului, astfel incat ar trebui sa mai stai nitel pe ganduri inainte sa implici empatia in discutie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Faci parte din populația masculină si ai numele "girl"?

| RAY a răspuns (pentru GirlOnline81):

Va recomand acest articol https://destepti.ro/autocontrolul-secretul-inteligentei-emotionale

autocontrolul cica este si mai important decat IQ, cred ca cei care fluiera, fac acele acte sunt limitati de autocontrol si de creier

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

Ipocrizie si prostie pura. Ar trebui sa te eliminam si pe tine, odata cu ei.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

"What is normal for the spider is chaos for the fly."
Nu mai fi cringe, copilo! Maturizeaza-te! Tu, ca toti ceilalti shitlords, copiezi niste citate de pe Instagram si le consideri super smechere.
Musca si paianjenul sunt doua specii diferite. Ce-i normal pentru parintii mustei, e la fel de normal si pentru copiii ei, si pentru nepoti, etc.
Dar daca tu te consideri alta specie, ar trebui ca noi, oamenii dezvoltari intelectual, sa scapam de maimutele ca tine, eventual prin lapidare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Dacă atat ai inteles tu din citatul asta de pe Instagram, cum îți place sa-l numești, e trist.
Specii diferite dpdv biologic. Oameni cu viziuni diferite, dpdv metaforic.
Oameni dezvoltați intelectuali zici? Romania are un iq mediu de 91.Nu prea ne permitem astfel de afirmații, cel puțin nu la plural, poate ești tu o excepție.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

Biologic vorbind, avem aceleasi viziuni. So please, nu mai incerca sa iti gasesti justificari.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Justificări?laughing
Mi se rupe de părerea ta sau a oricui de aici.Nu am ajuns încă sa trebuiască sa ma justific in fata voastra.
Aceleași viziuni dpdv biologic? Doar reproducerea ar fi.Dar csf, sunt neviolabila, e clar ca n-o sa am copii, numai fan meetingurile pentru violatori si criminali îmi rămân.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"dar nu e niciun motiv care sa justifice o atitudine atat de disprețuitoare"
Vezi ca debitezi rau, deci sa inteleg ca daca cineva isi violeaza/omoara copilul nu ai fi in stare sa-l omori si tu la rândul tau? La fel e de acord si societatea, Depinde de circumstante unii da nu ai avea de ce sa ai o atitudine dispretuitoare sau sa merite sa fie omorâti, dar in unele cazuri da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Copilul meu, da, as fi.Al altuia nu.
In cazuri care te afectează direct. Dintr-o perspectiva complet obiectiva, nu, nu merita omorâți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia sunt animale si ca si animalele trebuie tinuti in cusca.

| SalutCeFaceti a răspuns:

In primul rand se scrie "mai" legat, nu "m-ai". Nu incerca sa corectezi acum. Si multe femei ar face lucrurul aceasta cel putin im aceeasi masura dar, din pacate pentru ele, constitutia fizica nu le permite, din punct de vedere al fortei. Nimeni nu ar trebui executat in niciun fel. Oamenii, biologic, sunt pur si simplu animale. Toate animalele violeaza, deoarece asa s-au dezvoltat. Daca barbatii s-a dezvoltat mai puternici, e pentru ca asa a fost nevoie, deci pot viola. Nu zic ca nu incalca drepturile unei femei, ci spun doar ca nu e asa mare lucru, fata de altele. Si, crede-ma, nu exista spirit, chi interior, sfinti etc., ceea ce inseamna ca nu exista DECAT placeri trupesti.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Daca cineva nu e in stare sa respecte societatea in care vrea sa traiasca, nu vad niciun motiv pentru care societatea sa-l respecte, deci poate fi executat.
Asta unu, apoi doi, oamenii avand constiinta, li s-au dezvoltat si alte placeri, pe langa cele fizice.

| supadeceapa a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Nu e așa mare lucru? laughing Uite așa aflăm care sunt violatorii TPU-ului. Ești femeie? Ai fost vreodată violata? Nu? Atunci taci în mm de gunoi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Sigur un violator te pandeste pe la colt de strada.
Deci Dacã tu il provoci pe unu care s-ar putea sa aibã tendinte abuzive, e vina lui ca te hartuieste? Sau a ta ca il provoci thinking Ganditi mai, ca nu e greu.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ești ăla, nu?

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

M-am ingrozit si eu de cateva dintre raspunsuri.
Dar cand traiesti in Raiul Infractorilor, trebuie sa te inveti. In curand va fi legal si violul, oricum.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nicio femeie nu își dorește să provoace așa ceva. Ar trebui să umblăm îmbrăcate vara până-n gât pentru că există animale incapabile să se controleze în lume, ca tine? Numai un bolnav psihic poate să gândească așa. Du-te și trateză-te. De mână cu Hecate.

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

Nu te mai lua de Hecate.
Ea e supărată că e neviolabilă. laughing

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti s-o violezi pe Hecate, am auzit ca nu se supara, ba chiar te intelege. Doar ca nu stiu daca se mai numeste viol, daca nu se supara...

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Un om normal poate fi provocat de o fustă scurtă sau un decolteu, și totuși nu violează pe nimeni.
Dar tu ce crezi că îi provoacă pe ăia din Vaslui care violează babe de 80 de ani? Protezele dentare sexy? laughing

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Era acum ceva ani o batrana ce-a depus plangere ca violatorul nu si-a facut treaba bine. laughing A zis c-a fost nemultumita c-a folosit ala doar limba...

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poți sa umblii pe strada în pielea goala, un bărbat nu are dreptul sa te violeze. Punct. Prietenul meu mi-a spus cândva, ca lui nici nu i s ar scula dacă tipa nu ar vrea, sau nu i ar plăcea, deci asta e un bărbat normal

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

Generația asta nouă... nu-s în stare nici măcar să violeze cum trebuie. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

întrebare: dacă tu ai un ceas scump la mână, și vine unul, nene, si te bate si ti-l ia, e vina ta că l-ai purtat? rolling on the floor

| alehar05 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Nu e asa mare lucru? Chiar sunt curios daca ar fi mama ta violata cum ai reactiona sau sora, sau sa ai o fata, ar fi la fel de marunta situatia?

| Emma30555 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Ce tot vorbesti? Nu e mare lucru? Pai si pe tine daca te-ar lua un gay cu forta nu ar fi mare lucru? Drepturile omului care sunt? Nu e mare lucru nici sa l omori pe unu si sa i furi banii? Toate infractiunile sunt normale sau doar asta? Cand faci cuiva rau nu e mare lucru? Dar atunci ce e dupa tine mare lucru?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Un act de viol nu prea are legatura cu sexualitatea, e vorba mai mult de putere si control. Ce am vrut eu sa exclamez e ca unele merita cu varf si indesat sa fie violate, nu de mine, de altii, pentru ca au un caracter infect isi permit sa scoata orice ton din plisc doar pentru ca au vagin si nu pune nimeni mana pe ele. Sunt destule studii care aratã ca Barbatii sunt mai distructivi fizic, dar si femeile pot abuza verbal sau psihic.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un viol nu se justifica asa și nimeni nu merita. Ca și cum un gay ar viola un bărbat ca merita. De fapt nicio femeie nu merita un viol, este ceva traumatizant, nevoia de control de genul asta e bolnava și toxica si o au psihopații, cu o femeie de care zici tu lupți cu argumente, psihologic, nu aduni frustrări și apoi să o iei razna, oricum cele mai multe victime nu provoacă cu nimic. Sunt dovezi clare pe tema asta. Pedepsele ar trebui sa fie mari nu asa cum sunt acum. Dacă cu o feneie se poarta urat un bărbat, cum ar fi ca apoi acea femeie sa dezvolte o boala psihica și sa l ia pe unul sa l tina legat și închis ca sa pedepsească ea toți bărbații sau eu știu ce idee nebuneasca.

| mi25 a răspuns (pentru Emma30555):

Ai dreptate, dar... sunt si multe provocari. Uite, violul celor din Vaslui, care a fost mediatizat atat de mult. De ce s-a urcat fata intr-o masina cu atatia baieti care consumasera bauturi alcoolice? Ce credea, ca o vor legana pe brate sa doarma un somn usor? Eu nu ii absolv de vina, dar si fata a fost nesabuita, nu numai ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Subiectul ãsta devine deja o drama prea mare. Desi ultima propozitie a ta ma incanta. Majoritatea traumelor vin din copilarie, când victima e mica!

Stiu mai ales femeia e extrem de fragila, atât timp cat avem sensul de percepere pe unde drecu si cu cine umblam, hai sa zicem dezvoltat peste 16 ani, ne asumam raspunderile, fie daca esti barbat/femeie/baba/mos/are

| Emma30555 a răspuns (pentru mi25):

Dacă tu ca fata faci o greșeală nu înseamnă că trebuie să suporți consecințe grave, e că și cum bărbații sunt niște animale care nu se pot controla iar femeile trebuie să se ferească de ei. Nu mai bine bărbații se controlează și femeile pot fii libere? Eu dacă mă sui în mașină cu niște prieteni, cunoștințe sau colegi să ști că nu mă aștept ca aia să fie psihopați. Nici nu aș considera fapta mea nesăbuita. Dacă eu iau pe cineva în mașină înseamnă că persoana aia devine sclava mea? E absurda gândirea asta și felul de a pune așa problema, nici nu îți dai seama

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru Emma30555):

Am si specificat ca nu e ok, dar biologic vorbin e corect sa se intample, nu e corect din punct de vedere al drepturilor.

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru alehar05):

Din punct de vedere biologic e 100% corect. Din punct de vedere legislativ si al drepturilor nu e.

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru supadeceapa):

Gunoaie sunt mama ta si tac-tu ca te-au facut prost. S-a cerut o parere din partea colectivului, eu am oferit-o pe a mea. Din punct de vedere biologic e absolut normal si corect ca masculii sa asupreasca femelele si sa le fertilizeze chiar si fara voia lor. Din punct de vedere legislativ sau al drepturilor nu e corect.

| supadeceapa a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

A, ești mai gunoi decât credeam rolling on the floor Thanks for the tea.

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Placerile sunt doar fizice. Placerile mentale sunt tot fizice, fiind stimulate zona ale creierului, astfel aparand toate senzatiile posibile. Din punct de vedere biologic, e total corect ca masculii sa asupreasca si sa fertilizeze femelele chiar si fara voia lor. Din punct de vedere legislativ sau al drepturilor, pe care tot noi le-am inventat, sa zic, nu e corect. O problema mai mare e ca cineva sa fie executat. Viata trebuie protejata indiferent de forma ei. Nu e treaba colectivului problema acelei persoane, ci doar a celor implicati in conflict sau cu studii avansate in domeniu.

| Emma30555 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Nu e corect nici biologic. Cei ce fac asta nu o fac biologic, o fac psihic (dereglare psihica). Daca ar fi corect biologic, femeia nu ar urî acel barbat. Daca el o forteaza biologic, si ea, ar putea sa il castreze sa nu mai aiba cu ce, si atunci tot biologic ar fi corecta decizia ei. De fapt din punct de vedere biologic ar putea sa i castreze pe toti cei pe care nu ii place si sa ii lase intregi doar pe cei care sunt ok. Oare asa functioneaza biologia?

| Emma30555 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Este departe de adevar raspunsul tau. Biologic, instinctul este de a lasa urmasi cu o femeie care sa aiba grija de urmasi. Instinctul biologic nu este de a forta. Nu functioneaza asa natura, e total eronat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Te urci cu prietenii, cu niste cunostinte in masinã. Ca fatã trebuie sa te protejezi nu traiesti cu falsa iluzie ca ti-e nu tii se poate intampla ceva, chiar daca te inhaiti cu niste tipi de abia cunoscuti.

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru Emma30555):

Instinctul biologic este de a lasa urmasi si atat. Totusi, masculii regnului animal nu au de unde sa stie ca vor avea urmasi, ci exista doar instinctul ce le spune ca trebuie sa faca asta, iar dupa ce se nasc puii, tot instinctul le spune ca sunt urmasii lor.

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru Emma30555):

Nu are nicio legatura ce ai spus cu ce e corect biologic si ce nu. VIAȚA trebuie conservata. De cand au aparut animalele pe Pamant, masculii fertilizeaza femelele cu sau fara voia lor. Nu am spus ca e corect in totalitate si, oricum, sa zicem ca o femeie ar avea voie sa castreze barbatii. In primul rand ar trebui sa reuseasca. Daca femeiele erau in masura fizic sa violeze, rolurile se inversau. Nu apar violatorii. Da, sunt dereglati, deoarece nu se comporta corespunzator societatii moderne, dar spun doar ca nu e asa mare lucru si faceti toti atata caz doar din cauza standardelor de printese de azi, pana in momentul in care ajungeti voi sa gresiti si incepeti sa treceti leste orice principiu sau regula, doar pentru a scapa.

| Emma30555 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Habar nu ai cum funcționează natura, instinctul biologic. În istoria omenirii instinctul a fost de a avea urmași, când alegi persoana instictictul îți spune câteva trăsături de bază. Masculul Alfa nu avea nevoie să forțeze. Și pe vremuri fortatul rămânea pentru cine nu era în stare să atragă de bună voie probabil. Dar nu rămânea nepedepsit Ce tot vorbești? Nu înțelegi că natura nu funcționează asa? De ce insiști cu prostia asta? Așa ești tu de fapt și vrei să cauți motive că natura e devina? Nu există instinctul de a face ceva cu forța, inutil. Omul întotdeauna a fost un animal mai evoluat, o ținem langa cu subiectul asta, și toți vorbesc aberații, ce creier varza aveți unii!?!

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru Emma30555):

Creier varza ai tu, ca nu intelegi ce zic. Nu iti mai insir rezultatele mele la olimpiade, ca si asa aproape nimeni de pe aici nu ma crede. Instinct are toata lumea si mereu o sa invinga ratiunea. Ratiunea este chiar o parte din instinct. Instinctul te face sa faci lucruri chiar daca nu iti dai seama si degeaba negi asta ca se intampla. Oamenii nu au fost mereu mai presus de animale, deoarece se trag din animale si, din punct de vedere al regnului, sunt animale. Zicand trecut, ma refeream la epocile trecute, doar cu animale. Si, daca nu stiai, masculul Alfa nu e singurul din haita, deci si ceilalti masculi aveau nevoie sa se reproduca, asta prin forta (unii). Repet a mia oara ca nu sustin violul dar, daca stai sa te gandesti la trecut, la regnul animal in general si la cat de des apare in ziua de azi, iti dau seama ca nu e chiar asa mare lucru.

| Emma30555 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Eu nu am citit niciodata despre asa ceva, nu cred in acest instinct, nu e nicio dovada

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru Emma30555):

Nu e ceva teoretic. Pur si simplu observi asta. Nu e ceva ce inveti si vad ca incepi sa aberezi cu motivatii. Toti facem lucrurile din instinct, ratiunea doar ne ajuta sa ne impotrivim cat de cat. Orice ai face, instinctul va prima. Si spun asta a 10-a mia oara: NU SUSȚIN VIOLUL!

| mi25 a răspuns (pentru Emma30555):

Nu mai bine femeile nu se comporta ca niste japite si atunci barbatii se abtin? Eu nu neg ca sunt barbati, dar si femei care "au in sange" microbul violului, asa cum se spune si despre criminali. Dar acestia sunt mult mai putini decat numarul celor care violeaza. Dar sunt femei care "te cheama sa le semiviolezi" (am inventat un cuvant nou). Ca in zicerea: du-te-ncolo, vino-ncoace, lasa-ma si nu-mi da pace. Ma intreb: de ce violeaza si femeile pe barbati? A dat cineva un site unde scrie despre asa ceva.

| Emma30555 a răspuns (pentru mi25):

Raspunsul tau e atat de absurd ca nu merita comentat. Femeile se comporta cum vor ele daca nu incalca legea e ok. Violul e infractiune, un act josnic, bolnav.

| mi25 a răspuns (pentru Emma30555):

Daca se comporta cum vor ele si consecintele sunt la fel. Tu suferi de misandrie. Eu nu am sustinut ca violul este ceva normal. Da, este josnic. Eu scoteam in evidenta comportamentul unor femei. Este ca si atunci cand treci strada pe la trecere de pietoni fara sa te asiguri (in sfarsit, codul rutier prevede si aceasta obligatie pentru pietoni), spunand ca soferii trebuie sa-ti dea prioritate cu orice pret, tu avand drepatea ta, dar cu care poti muri.

| Emma30555 a răspuns (pentru mi25):

Sunt misandra pentru ca nu gasesc scuza violului? Ce sa mai comentez?

| mi25 a răspuns (pentru Emma30555):

Nimic,

| ElisaAna a răspuns:

Nu sunt nasatosi, un om cu o minte sanatoasa nu va face niciodata asa ceva.

| GrecuMariaaa a răspuns:

Ai uitat de categoria de mijloc: barbatii care nu sunt violatori dar tot te hartuiesc sexual punandu ti mana pe cur in RATB.