| Criss_Cristina_1998_zazo a întrebat:

Bună seara TPU. Îmi pare rău că pun aici intrebarea dar aici vad ca sunteti mai activi :-)). Chiar nu știu ce să fac. Ştiu că voi îmi puteți da un sfat care mă ajută cu siguranță. Eu sunt mai grasă de felul meu și eu tot zic că sunt grasă dar iubitul meu zice ca nu ca ma iubeste asa cum sunt. Dar stiu ca nu este asa bucuros si oricum el imi este alaturi. Chestia e ca nu ma simt eu bine in pielea mea. Stie cineva vreo solutie cum sa slabesc am 85 kg. Am 15 ani si am 1, 67 inaltime ar trebui sa dau 25 de kg jos. Va rog ajuta-ti ma cu ceva dieta sau un sfat. Parintii mei nu sunt de acord sa merg la medic sau nutritionist ei zic ca doar sa nu beau suc :-( nu stiu ce sa mai fac. Dau Fundă. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Goddess23 a răspuns:

Buna. In primul rand ar trebui sa iti convingi parintii sa te lase la un nutritionist pentru ca el iti va recomanda cele mai bune regimuri alimentare. Este diferenta intre regim alimentar si dieta. Convinge-i ca e pentru sanatatea ta in primul rand si apoi pentru starea ta de bine si totusi daca nu reusesti ar fi bine sa te apuci de sport sa alergi cat de des poti si sa faci gimnastica foarte multa aerobic si sa urmezi un regim alimentar sanatoa:renunta la dulciuri la fast food la prajeli la carne grasa la sucuri carbogazoase si consuma legume si fructe proaspete ciorbe si supe salate iaurturi. Incearca sa iei mai multe mese pe zi 4-5 dar calitative nu cantitative. Hidrateaza-te foarte bine si in cateva luni vei ajunge la greutatea normala. Important e sa dai kilogramele jos si sa nu le mai pui la loc, asta se va intampla daca slabesti treptat si nu prin infometare.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana cand tu nu esti convinsa ca vrei sa slabesti nu se va schimba nimic. E vointa care va face asta. Degeaba cauti retete de slabit sau sa nu mai bei suc sau altceva e degeaba.cand o sa gandesti ca vei trece peste orice obstacol ca sa slabesti atunci vei reusi. E o chestie mentala mai mult decat orice. Atunci cand vei face asta vei gasi tu metodele cele mai bune de slabit. Tre sa vrei sa iti schimbi stilul de viata total. Succes

| DavidoffUser a răspuns:

Nu mai baga in tine shaorma cu cola, cartofi prajiti si ceafa de porc.Du-te la sala sa faci cur si silueta, daca nu pentru tine, macar pentru vaginul tau in viitor, asta in caz ca nu te-ai dat deja ca generatia asta incepe de la 12 ani, sa aiba si el parte de baieti frumosi.Ala de sta cu tine probabil n-are succes la altele, ca ar face-o.
Te-am facut sa te simti prost, asta e, nu sunt genul care sa va tina in palma ca nici pe mine nu ma tine nimeni, eu am 1, 80, 73 de kile si sunt baiat, fa si tu diferenta.

| gazza01 a răspuns (pentru DavidoffUser):

Eu zic ca esti un nesimtit si n-ai ce cauta aici! Cui ii pasa ca nu te tine pe tine nimeni in palma sau cate kg ai tu? Alooo, baiatu' deviezi! Si asta nu e site de luat lumea la misto! Degeaba esti frumos de pici daca esti prost bata si arogant.winking

| DavidoffUser a răspuns (pentru gazza01):

Te rog frumos! Dacă era bolnava mai ziceam, dar tu ai văzut vreodată o fata la 85 de kg la 15 ani? Ce crezi că mănâncă, salate și apă plată cu lămâie?
Mă bucur că sunt nesimțit că ajunge la 20 de ani de râd ăștia de ea pe stradă, la piscină.I-am făcut un bine.Am trezit-o la realitate.

| gazza01 a răspuns (pentru DavidoffUser):

Asta crezi tu, insa ai probleme grave! Degeaba esti frumos si prost! Eu personal, mai bine as sta cu cel mai gras si destept baiat din lume decat cu "mister world" si cel mai prost... Intelegi ideea? happy

Răspuns utilizator avertizat