| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU!
Ma gandeam cum sa abordez o colega de clasa...e cam prea fitoasa, cum sa spun, e cam indiferenta...cum sa ma imprietenesc cu ea?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

1. Faci o glumă, bună de preferat, cât să te observe.
2. Ești serios sau/și te iei de ea cât să pară că nu o lingi în fund, ca toti ceilalti. De exemplu, dacă face ceva tâmpenie, te uiți la ea și îi spui că dacă ai avea un copil ca ea, l-ai da spre adopție.
Apoi îi faci complimente random. Dar nu din alea cancer. Gen, te uiți la ea și îi spui că "Arați atat de bine când faci exerciții la matematică".
3. Încerci să te apropii de ea, cauți să creezi un contact fizic.
4. Ești din nou rece și o ignori complet, timp în care îi dai ocazia să se întrebe ce s-a întâmplat cu tine.
5. Creezi contacte vizuale, dar nu scurte și nici prea lungi. Să nu pară că te holbezi insistent la ea dar nici că te uiți la ea când nu te vede, ca un ciudat.
6. O inviți în oraș. O suni de la o petrecere și îi spui: "Hei, salut. Suntem cu toții la (...) și e foarte mișto. O tanti beată dansează goală pe bar și toată lumea din partea de sud a țării e aici. Pe o scară de la 1-10, i-aș da un 8, 2. De acum încolo, te sun când este de 8 sau peste. Oricum, e la (...). Ne vedem acolo, trebuie să închid, se încinge atmosfera."
7. O mai inviti odată serios în oraș, doar voi doi. Și gata. Simplu, nu? Ai fi putut s-o inviți direct în oraș, dar tu te-ai trezit în aprilie, iar școala a început în septembrie. Dacă ești direct acum, o să pară dubios.

| BlackNotorious a răspuns (pentru LoveSleep):

Tare raspuns!

| BlackNotorious a răspuns (pentru LoveSleep):

E draguta fata...

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

La ce ti-ar folosi una ca ea? Sa-ti faca viata amara, un chin sau un continuu calvar? Gaseste-ti una normala. big grin

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Lasa-o naiba, cu fete din astea mai bine fara daca e una fitoasa si indiferenta cu prima ocazie te-ar arunca la gunoi pentru altul cu bani, nu spun prostii, chiar asa e.
Cauta-ti una mai cuminte, o fata modesta, cu principii bune nu o tarfa.
Ti-am dat un sfat prietenesc dar tu faci ce vrei.
Toate cele bune.

| Eduard196 a răspuns:

Direct si hotarat. Sa simta energia ta masculina

| BlackNotorious a răspuns (pentru Eduard196):

Adica? Dezvolta.

| Eduard196 a răspuns (pentru BlackNotorious):

Adica femeia apreciaza dupa un baiat care vine la ea si ii spune clar direct si sincer ce vrea. Ca exemplu: te duci si ii spui direct ca vrei sa te imprietenesti cu ea chiar daca e mai fitoasa si mai indiferenta de fel. Fii atent sa nu te duci stand cocosat. Ci mergi cu spatele drept ca unul care e sigur pe el si stie ce vrea si te duci si ii spui in fata asta. O sa ii placa mult asta.