| FAQ1 a întrebat:

Buna Seara TPU, nu prea stiu cum sa incep, nu am intretinut pana acum relatii sexuale am 16 ani, nu stiu cum sa ma exprim, mi-e aiurea sa intretin rel sexuale deoarece nu stiu ce trebuie sa fac mai exact... Cum sa incep si asa... Mai pe scurt nu v reau sa ma fac de ras, daca ati putea sa imi dati niste sfaturi mi-ati fi de mare ajutor. Fara mistori sau jigniri.Multumesc frumos pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ti-am studiat putin profilul si am constatat ca esti baiat.
Daca erai fata, iti explicam cat de gresit ar fi sa-ti incepi la 16 ani viata sexuala.
Daca esti baiat,o sa incerc sa iti dau putin curaj,nu vad de ce ar avea cineva motiv sa te jigneasca,toti isi amintesc cum s-au simtit "prima oara",in afara de cei care n-au inca ce sa-si aminteasca!happy
In primul rand, trebuie sa fii relaxat, sa nu te gandesti ce va urma decat foarte vag, altfel imaginatia ta o va lua razna si totul se va petrece extrem de repede, fara sa intelegi nimic.
Totul incepe cu o imbratisare si un lung sarut.Pe urma,mai multe saruturi,cauta si lobul urechii si gatul fetei,decolteul,nu numai buzele,mangai-o,nu-ti tine mainile imobile,mangai-o peste tot!
Invata sa folosesti corect prezervativul, cumpara doua, trei cutii si fa exercitii acasa, in asa fel incat sa-l poti pune destul de usor, singur.Si discret.Sa fie o marca buna(Durex) si in termen de garantie.
Pe urma,te poti manifesta liber!
Lasa emotiile, respira adanc de cate ori vezi c-o iei razna, numara in gand si, uneori, opreste-te putintel ca sa-ti...revii.
Si totul va fi bine.
Si chiar daca durata va avea de suferit, poti lua lucrurile de la capat, va fi si mai bine.
Succes!

3 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Ai 16 ani, e cam devreme sa te gandesti la sex.

| VladGH a răspuns:

Baiat sau fata? Folositi prezervativul si mai departe gasiti gaura.

| Ivanovicius a răspuns:

Inainte sa intretii relatii sexuale ar trebui sa ai o discutie cu prietenul / prietena ta. Nu e nimic jenant, tinand cont ca aveti o relatie unde aveti incredere unul in celalalt si puteti vorbi despre orice liber.